معاون رئیس جمهور: رئیس جمهور شبانه روز برای حل مشکلات مردم تلاش می کند

[ad_1]

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور شبانه روز برای حل مشکلات مردم و پیشرفت کشور تلاش می کند و از دولتمردان نیز می خواهد که مدیریت انقلابی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، سید محمد حسینی در نشست با اعضای شورای مرکزی جبهه جهادی ضمن تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان، گفت: رویکرد اساسی این دولت تغییر محور و برای عدالت هر کس که معتقد به تغییر باشد برای بازگشت به مسیر انقلاب و به تعبیر آیت الله رئیسی، بانیان وضع موجود نمی توانند تغییر را ایجاد کنند.

وی ادامه داد: الحمدلله همه اعضای کابینه روحیه جهادی و کار، تلاش و تحول دارند. این در حالی است که متأسفانه در گذشته گاهی عزم و اراده کمتری برای خدمت رسانی کامل به مردم و کمتر مبارزه وجود داشت. امروز می بینیم که آقای رئیسی شبانه روز برای رفع مشکلات مردم و پیشرفت کشور تلاش می کند و از دولت می خواهد که مدیریت انقلابی داشته باشد و با اساتید، نخبگان و صاحب نظران دیدار کند و از دیدگاه ها، انتقادات، پیشنهادات و ایده های آنان استفاده کند.

حسینی افزود: قبل از شروع این دولت، عده ای به این نتیجه رسیدند که انگار کارها به حال خودشان رها شده و مدیران اقدامات لازم را برای حل مسائل و پیشبرد امور انجام نمی دهند؛ اما اکنون در دهمین دوره بزرگ گام‌هایی مانند واکسیناسیون عمومی، ترخیص ساحل، افزایش فروش نفت و صادرات غیرنفتی، توسعه روابط با کشورهای همسایه، بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس و نهضت مسکن ملی برداشته شد که امید و اعتماد بسیاری را برانگیخت. مردم.

وی یادآور شد: با وجود افت تحصیلی ناشی از آموزش از راه دور، عده‌ای تردید داشتند که مدارس و دانشگاه‌ها پس از یک وقفه دو ساله بلافاصله پس از تصویب ستاد کرونا بازگشایی شوند، اما با تصمیم و عزم دولت، دانش‌آموزان نسبت به بازگشایی آن اقدام کردند. و پس از دو سال، دانشجویان به مطالعه حضوری خود ادامه دادند و حال و هوای جدیدی در کشور ایجاد شد.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: در گذشته در بحث فروش نفت عده ای می گفتند که نمی شود نفت را فروخت و چاره ای جز تسلیم شدن در مقابل غرب و آمریکا نداریم، اما امروز این کار را کرده است. ثابت شده است که اینطور نیست و با وجود تحریم ها می توان نفت را صادر و داد و ستد کرد.» او را به کشور آورد.

حسینی افزود: ما قبول داریم که نیروهای انقلابی و ارزشی انتظار شتاب بیشتری برای خدمت دارند که این انتظار منطقی است، اما در عین حال می بینیم که کسانی که در هشت سال گذشته کار شایسته ای انجام نداده اند، امروز تلاش می کنند. دولت با فرافکنی و به حاشیه راندن ناکارآمد است». و مردم را نسبت به نظام و انقلاب ناامید کنند، اما مردم واقعیت ها را ببینند و قدردان خدمتگزاران خود باشند. از ابتدای دولت ماهانه 10 تا 12 میلیارد تومان بدهی های گذشته را پرداخت کرده ایم و در عین حال کارهای عمرانی بسیار خوبی در حال انجام است. البته باید کارهای بیشتری انجام شود.

حسینی با بیان اینکه انتقاد از دولت باید منصفانه باشد، گفت: همه باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات را حل کنیم. این طور نباشد که مثلاً نماینده ای که از وضعیت بودجه مطلع است مطالباتی داشته باشد که نمی توان به سرعت آن را اجرا کرد. متأسفانه، این دیدگاه اغلب وقتی زمان شروع یک پروژه فرا می رسد، ما را تحت تأثیر قرار می دهد.

وی افزود: دولت برای حل مشکلات لحظه ای را از دست نمی دهد. تحقق شعار سال تشکیل جلسه داد و هر کدام از دستگاه ها برنامه های خود را برای تحقق این شعار ارائه کردند و قطعا با برنامه ریزی های انجام شده شاهد برکات اجرای این شعار خواهیم بود.

حسینی در پایان با اشاره به اهمیت بحث جهاد گفت: بسیاری از ما می توانیم همان طور که در خانه هستیم به سوالاتی که در فضای مجازی مطرح می شود پاسخ دهیم. در حالی که ما باید به شبهات پاسخ دهیم، باید کسانی که این شبهات را ایجاد می کنند نیز به چالش بکشیم. به عنوان مثال، کسانی را می بینیم که ما را به نقض حقوق بشر متهم می کنند که مرتکب بدترین جنایات علیه بشریت می شوند. اینها باید توضیح داده شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.