وزیر کشور: با جریانات تکفیری و تروریستی به شدت برخورد می شود

[ad_1]

وزیر کشور در محکومیت جنایت تروریستی در حرم مطهر رضوی تاکید کرد: با جریانات تروریستی و تکفیری و مروجین این تفکر به شدت برخورد خواهد شد.

به گزارش ایسنا، احمد وحیدی در محکومیت جنایت روز سه شنبه حرم مطهر رضوی بر پیگیری و محاکمه عاملان این جنایت تروریستی تاکید کرد و افزود: این یک عملیات تروریستی بسیار فجیع بود که علیه سه مجاهد انجام شد. کارگران و خادمان مردم». شهادت شهید بزرگوار این حادثه را شدیدا محکوم و تبریک می گوییم.
وزیر کشور ادامه داد: این حادثه زشت، تلخ و تروریستی نشان داد که دشمن از ترویج تروریسم در منطقه ما دست برنداشته است.

وی در گفت و گو با خبرگزاری صداوسیما با تاکید بر اینکه تروریسم در منطقه ما یک تروریسم تکفیری با نگاه استکباری است، افزود: داعش و سایر گروه های تروریستی را ایجاد کردند و منبع فکری آنها مستقیم یا غیرمستقیم است. همان جریان استکباری که در قالب یک جریان تکفیری عمل می کند.

وحیدی گفت: جریان تکفیری به خود اجازه می دهد در ماه مبارک رمضان بدون دلیل و بدون جنایت به یک مکان مقدس حمله کند.
وزیر کشور افزود: جریان تکفیری یک جریان کاملا غربی است که این نوع تفکر تروریستی را ترویج می کند و بدون شک این جریان انشعاب استکبار جهانی است که ما آن را محکوم می کنیم.
وی تاکید کرد: البته این اتفاق نشان می دهد که روحانیت همواره در خط مقدم خدمت و همچنین در خط مقدم مقابله با دشمن بوده است.
وزیر کشور گفت: روحانیت همچنان با قدرت در صحنه است و به زحمات این عزیزان که در مناطق محروم رنج بسیار می کشند افتخار می کنیم.
وحیدی ادامه داد: دشمن با ایجاد این جریانات تروریستی سعی در دامن زدن به اختلافات مذهبی و قومیتی ملت های دوست دارد اما در رسیدن به اهداف خود موفق نخواهد بود.
وی افزود: بهترین جوانان افغانستانی در مبارزه با تکفیری ها جان خود را از دست دادند و ملت مبارز و مقاوم افغانستان با جریانات استکباری مقابله کرده و آمریکا را از منطقه بیرون راند.
وحیدی همچنین گفت: این حادثه و جنایت به جایگاه مردم افغانستان لطمه ای وارد نمی کند و مردم ایران و افغانستان سابقه تمدنی مشترکی دارند و روابط خوبی بین دو کشور برقرار است.
وزیر کشور تصریح کرد: استکبار جهانی در صدد برهم زدن روابط ایران با کشورهای همسایه از جمله افغانستان است که قطعا در این راه موفق نخواهد شد.
وحیدی تاکید کرد: اقدام تروریستی در حرم مطهر رضوی از سوی همه مراجع و علمای اهل سنت افغانستان محکوم شد اما انتظار نداریم کشورهای غربی به دلیل حمایت از حوادث تروریستی این جنایت را محکوم کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.