دولت از تحقیقات در مورد صنعت صلح آمیز هسته ای حمایت می کند

[ad_1]

دولت از تحقیقات در مورد صنعت صلح آمیز هسته ای حمایت می کند

رئیس جمهور در روز ملی فناوری هسته ای از نمایشگاه سازمان ملی انرژی اتمی بازدید کرد و از دستاوردهای جدید دانشمندان ایرانی در زمینه فعالیت های صلح آمیز هسته ای دیدن کرد.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر شنبه با حضور در نمایشگاه دستاوردهای هسته ای که در سالن اجلاس سران یکی از 9 دستاورد جدید هسته ای کشور برگزار شد و همچنین سایر دستاوردهای علمی و صلح آمیز کشور در سال های اخیر حضور یافت. سال ها، از جمله نسل های مختلف. از سانتریفیوژهای ساخت ایران بازدید کرد.

رئیسی در این بازدید ضمن بیان پیشرفت های جوانان و دانشمندان ایرانی در حوزه انرژی هسته ای، این تحولات را نمادی از خوداتکایی و اعتماد به توان داخلی برشمرد و خواستار گسترش این روحیه به سایر صنایع شد. و مناطق استراتژیک جهان.
رئیس جمهور با تاکید بر حق استفاده از انرژی هسته ای برای مقاصد صلح آمیز، دانش و فناوری هسته ای کشورمان در حوزه هسته ای را غیرقابل بازگشت دانست و گفت: اعتماد به جوانان و دانشمندان ایرانی و کار جهادی الگویی است که همیشه جواب می دهد و باید در سایر زمینه ها به آن پرداخت. همچنین.” ما خواهیم کرد.
وی گفت: خوشبختانه ایران در زمینه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با توجه به خواست یا نظر دیگران تحقیق نخواهد کرد. خوشبختانه کار تحقیقاتی دانشمندان در زمینه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای در حال سرعت گرفتن است و دولت از این روند حمایت خواهد کرد.»
در این بازدید محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به تشریح دستاوردهای علمی و فناوری کشور در حوزه هسته ای پرداختند.
سازمان انرژی اتمی همچنین در این نمایشگاه سه برنامه راهبردی خود را برای تولید 10000 مگاوات انرژی هسته ای، گسترش استفاده از تشعشعات و ساخت نیروگاه تمام بومی 360000 مگاواتی در دارخوین اعلام کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.