فروردین: دولت تحریم ها را با رعایت اصول عزت، حکمت و مصلحت خنثی می کند.

[ad_1]

نماینده مردم فیروزآباد در مجلس شورای اسلامی از دولت خواست برای خنثی سازی و رفع تحریم های ظالمانه اصول عزت، درایت و مصلحت را رعایت کند.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی فروردین در سخنانی از جمله دستورات خود در جلسه امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی، با اشاره به هجوم بی شرمانه استکبار جهانی و تروریست های تکفیری به حرم مطهر ثامن الحجج علی بن علیه السلام. موسی الرضا(ع) گفت: شهادت دو تن از بهترین و فداکارترین فرزندان روحانی و جهادی ملت را با زبان روزه و تسلیت ضایعه بزرگ حضرت بقیه الله و مقام معظم رهبری، حوزه های علمیه و مبارز روحانیت و ایران زمین محکوم کرد. مسئولان محترم امنیتی و قضایی و از مردم می خواهم با هوشیاری کامل توطئه استعمار برای ایجاد اختلافات مذهبی در منطقه را خنثی کنند و بار دیگر استکبار جهانی را در رسیدن به اهداف خود خنثی کنند.

وزیر راه با اشاره به برگزاری جام جهانی 2022 قطر گفت: با توجه به سفر رئیس جمهور به قطر و توافقات صورت گرفته، فرصت بسیار خوبی برای رونق گردشگری ورزشی با استفاده از ظرفیت زیرساخت های موجود ایجاد می شود. . و توسعه شهری ورزش و میراث فرهنگی باید از این نظر هماهنگی داشته باشند تا بتوان از جام جهانی فوتبال که در کشور همسایه برگزار می شود به عنوان یک فرصت استفاده کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یازدهم تصریح کرد: انتظار می رود وزارت امور خارجه و تیم مذاکره کننده هسته ای بر احقاق حقوق ضایع شده ملت در برجام با رعایت خطوط قرمز رهبری و نظام پافشاری کنند و اینجانب دولت را به رعایت اصول تشویق می کند: عزت، درایت و مصلحت در خنثی سازی و رفع تحریم های ظالمانه تلاش را سرلوحه کار خود قرار دهد.

نماینده مردم فیروزآباد درباره مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: امروز سالگرد زلزله دلخراش سال 51 با بیش از 5 هزار کشته است، اما با وجود سد عظیم سلمان فارسی، بسیاری از شهرها و روستاهای شهرستان با شدت بیشتری مواجه هستند. تامین آب تنش و زیرساخت های مورد نیاز برای تامین آب مزارع و باغات فراهم نیست. در ماه های اخیر استاندار فارس و نایب رئیس مجلس به این شهرستان سفر کردند و تصمیمات خوبی برای رفع مشکلات آب شرب، آب کشاورزی و کانال های فاضلاب اتخاذ شد.

فروردین افزود: برای تامین آب این شهرستان از سد سلمان فارسی نیاز به تصفیه خانه مستقل است که از وزارت نیرو می خواهم در این زمینه سریعا اقدام کند.

نماینده مردم فیروزآباد همچنین از وزیر راه و شهرسازی خواست در تکمیل عملیات اجرایی جاده قیر و کارزین – عسلویه که نزدیک ترین مسیر ارتباطی شرق کشور به منطقه ویژه انرژی پارس است، تسریع کند.

وی همچنین خواستار تکمیل طرح توسعه تنها بیمارستان حوزه انتخابیه، تسریع در ساخت و بهره برداری از فاز دوم پالایشگاه فراشبند، فعال سازی شهرک صنعتی، بهسازی و تعریض معابر منتهی به شهر.

نماینده مردم فیروزآباد در مجلس یازدهم گفت: پس از مصوبات سفر شورای دولت استان برای گازرسانی به مناطق محروم دهرم، مردم خواستار تسریع در اجرای این طرح و بازنگری در تعرفه های برق گرمسیری هستند چرا که نسبت به شهرهای همجوار، مردم حوزه انتخابیه

فروردین همچنین از وزیر میراث فرهنگی برای رسیدگی به ظرفیت‌های گردشگری بالای حوزه انتخابیه درخواست کرد و گفت: . متأسفانه این گروه تولیدی در سال های اخیر به دلیل خشکسالی های پی در پی در وضعیت نابسامانی قرار داشته و اقدامات حمایتی مسئولان در این زمینه مفید خواهد بود.

وی در پایان گفت: فضاهای ورزشی موجود با استعدادهای فراوان حوزه سازگاری ندارد و شهرستان های حوزه فاقد زمین فوتبال و استخر شنا هستند و با توجه به بودجه امسال از وزیر ورزش می خواهم رسیدگی کند. و امکانات ورزشی لازم را بسازیم.»

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.