نگرش دوگانه غرب نسبت به رویدادهای اوکراین در مقایسه با فلسطین

[ad_1]

یک کارشناس مسائل بین الملل با تاکید بر استانداردهای دوگانه غرب در کشتار مردم اوکراین گفت: 70 سال است که مردم فلسطین توسط یک فرقه استکبار و نژادپرستی که از احترام به حقوق مردم فلسطین سرباز می زند و اقدامات اسرائیل را محکوم می کند، کشته شده اند. . اما اکنون موضعی دوگانه در قبال تحولات بین المللی اخیر اتخاذ کرده اند که نشانه الگوی دوگانه غرب و نژادپرستی است.

صباح زنگنه در گفت وگو با ایسنا، درباره مواضع و رفتار دوگانه غرب در قبال حوادث اوکراین و کشتار مردم، اظهار کرد: این در حالی است که فلسطینی ها سال هاست مورد حمله و تجاوز رژیم صهیونیستی قرار گرفته اند و غرب در میان آنها نبوده است. غربی ها همین را در گذشته دیده بودیم و امروز هم بیشتر است. این موضوع نه تنها در مورد مرگ و میر بلکه برای آوارگان نیز بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: غربی ها در حال تبلیغ، بسیج و توجه به اروپایی ها و نژادهای غربی هستند، در حالی که اگر سایر افراد نژاد دیگر بخواهند وارد کشورشان شوند از ورود آنها به عنوان پناهنده جلوگیری می کنند و مشکل ایجاد می کنند. این ناشی از همان تفکر دوگانه ای است که انسان ها را دسته بندی می کند.

این کارشناس مسائل بین الملل تصریح کرد: آنها انسان ها را به درجه یک یا دو تقسیم می کنند و اروپایی ها و غربی ها را نژاد درجه یک و برتر می دانند و این ایده نازیسم است. در واقع، نازیسم در ذهن مقامات و رسانه های غربی بازسازی می شود. و نشان می دهد. در حالی که همه انسان ها دارای کرامت و احترام هستند.

زنگنه افزود: کرامت انسانی چه در آفریقا و چه در آسیا، چه در اروپا و چه در هر قاره دیگری یکی است. همانطور که مرگ انسان هر کجا که باشد فاجعه است. متأسفانه در بین غربی ها اتفاق نظر وجود ندارد که وقتی بوسنی و هرزگوین مورد حمله قرار گرفت، غربی ها تمایلی به محکومیت این حادثه نداشتند تا اینکه کشورهای اسلامی نیروهای حافظ صلح را تشکیل دادند و سایر کشورهای اروپایی وارد عمل شدند و نیروی بین المللی سازمان ملل را اعزام کردند. در مورد فلسطین اشغالی هم همینطور.

نماینده پیشین ایران در سازمان همکاری اسلامی خاطرنشان کرد: اشغال فلسطین از 70 سال پیش آغاز شد و به تدریج توسعه پیدا کرد و یک فرقه و گروه به شدت نژادپرست و خود برتر، خود را تسهیل کرده و تمایلی به حقوق اولیه ندارند… به مردم احترام بگذارید. از سرزمین فلسطین و از مظلومیت آنها صحبت می کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آنها حتی حاضر نیستند مرگ مردم فلسطین توسط رژیم باطل را محکوم و بیان کنند. این تداوم روحیه نژادپرستی و خود بزرگ بینی و داشتن معیارهای دوگانه است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.