کارنامه اقتصادی ناموفق ماکرون؛ بهانه انتخاباتی لوپن در انتخابات 2022 فرانسه

[ad_1]

یک کارشناس مسائل اروپا گفت امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در پیشبرد شعارهای خود برای اصلاحات اقتصادی در این کشور شکست خورده است و این ضعف “مارین لوپن” رقیب جدی ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری 2022 فرانسه است.

او معتقد است که لوپن در کمپین انتخاباتی ریاست جمهوری فرانسه از نقاط ضعف ماکرون به خوبی استفاده کرد، اما مکرون نتوانست از نقاط ضعف لوپن در جریان مبارزات انتخاباتی استفاده کند.

مرتضی مکی در گفت وگو با ایسنا، درباره انتخابات ریاست جمهوری فرانسه که دور اول آن روز یکشنبه 19 فروردین برگزار می شود و رقابت لوپن و امانوئل مکرون در این انتخابات گفت: بر اساس نظرسنجی های انجام شده در روزهای اخیر، فاصله لوپن و مکرون به حدود 5 درصد رسیده است و این می تواند موقعیت مکرون را در این انتخابات متزلزل کند.

وی با بیان اینکه در انتخابات ریاست جمهوری 2017 فرانسه، مکرون با اختلاف 30 درصدی لوپن در دور دوم انتخابات پیروز شد، افزود: در حال حاضر بر اساس نظرسنجی ها فاصله مکرون و خانم لوپن به حدود کاهش یافته است. 5 درصد.” و این می تواند باعث شگفتی های انتخاباتی شود.

مکی در پاسخ به این سوال که به نظر شما مهم ترین عاملی که باعث شده این اختلاف از حدود 30 درصد به 5 درصد کاهش یابد چیست؟ او گفت: «مهمترین عامل این است که خانم لوپن توانست به خوبی از سابقه شکست مکرون در پیشبرد اصلاحات اقتصادی استفاده کند. در پنج سال گذشته علیرغم شعارهای مکرون، تغییر چشمگیری در وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم فرانسه مشاهده نکردیم و حتی شاهد اعتراضاتی در این زمینه بودیم، تظاهرات جلیقه زردها در هر یکشنبه در این کشور.

وی افزود: لوپن به خوبی از نقاط ضعف ماکرون استفاده کرد اما آقای مکرون نتوانست از نقاط ضعف خانم لوپن به درستی استفاده کند.

این کارشناس مسائل اروپا ادامه داد: همیشه تاکید می شد که خانم لوپن به دلیل سیاست های افراطی و وابستگی به جناح راست افراطی موقعیت فرانسه و اتحادیه اروپا را به خطر می اندازد اما خانم لوپن برای پنج مورد اخیر تلاش کرد. سال‌ها چهره‌ای متوسط ​​تا متوسط ​​نشان دهید و در آن مسیر حرکت کنید.

وی گفت: طبق آخرین نظرسنجی ها، آقای مکرون با 52 درصد آرا و خانم لوپن با 47 درصد پیشتاز هستند. کدام یک از این نامزدها را مشخص کنید.
وی گفت: انتخابات ریاست جمهوری فرانسه با توجه به اینکه عموماً هیچ یک از کاندیداها 50 درصد آرا را کسب نکرده اند، معمولاً به دور دوم کشیده می شود و انتخابات فعلی همان چیزی است که پیش بینی می شود و دور دوم انتخابات خواهد بود. در 24 آوریل. او گفت: «در زمان‌های اخیر، نظرسنجی‌ها اغلب با نتایج واقعی انتخابات به دلیل آراء مردد فاصله دارند، بنابراین نتایج دور اول تا حد زیادی تعیین می‌کند که کدام نامزد بیشتر پیروز می‌شود.»

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.