توطئه در روابط ایران و افغانستان / ابلاغ سیاست های کلی تامین اجتماعی / دیپلمات ها دست پر در مذاکره

[ad_1]

گفتگوهای وین / روابط ایران و افغانستان / برخورد با پناهجویان ایرانی در دانمارک / تقویم آموزشی مدارس و غیره از پربازدیدترین و خبرسازترین موضوعات سرمقاله سیاسی ایسنا بود که مشروح آن به شرح زیر است.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در اولین جلسه ستاد هماهنگی روابط خارجی اقتصادی در سال جدید با اشاره به موضوع مذاکرات وین بار دیگر تاکید کرد که ما بر خطوط قرمز خود تاکید می کنیم و این خطوط قرمز باید در طول توافق رعایت شود و آمریکایی ها باید در عمل نشان دهند که آیا حسن نیت دارند یا خیر: راه دیپلماسی باز است.

حسین امیرعبدالهیان وی با تاکید بر اینکه ایران به خطوط قرمز بیانیه خود پایبند خواهد ماند، تصریح کرد: آمریکایی ها مدام از لزوم مذاکره مستقیم با ایران صحبت می کنند و ما با بررسی های خود به این نتیجه رسیده ایم که هیچ علاقه ای به مذاکره مستقیم با آمریکا نداریم. “

همچنین در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی محمد باقر قالیباف وی در سخنانی پیش از دستور خود ضمن تبریک روز ملی فناوری هسته ای افزود: خوشبختانه ظرفیت ایجاد شده توسط مکان یابی صنعت هسته ای به زودی به دست دیپلمات های ایرانی در مذاکرات پر شد. اکنون امیدواریم سرمایه ارزشمند دانش و فناوری پیشرفته هسته ای همراه با مذاکره خوب، به یک معامله خوب به نفع اقتصادی مردم ایران منجر شود.

بیشتر از 250 نماینده ایشان در بیانیه ای خطاب به رئیس جمهور در خصوص موضوع مذاکرات وین تاکید کردند: مجلس شورای اسلامی از هرگونه توافقی که منافع ملت ایران را بر اساس قانون مجلس و خطوط قرمز ترسیم شده از سوی نظام تضمین کند، حمایت خواهد کرد. .

در پی انتشار کلیپ هایی در فضای مجازی مبنی بر آزار و شکنجه اتباع افغانستانی در ایران و انتشار فیلم هایی که در آن اتباع افغانستانی در حال ارتکاب جنایات علیه مردم ایران نشان داده می شود. سفارت کشورمان در کابل بیانیه ای صادر کرد.

در بخشی از این اعلامیه با تاکید بر اینکه سیاست کلی جمهوری اسلامی ایران در قبال افغانستان و اتباع این کشور مبتنی بر اصل حسن همجواری و احترام متقابل است، آمده است: بین دو ملت ایران و افغانستان و نشان می دهد که در روابط دو کشور فتنه و توطئه وجود دارد.

سید رسول موسوی دستیار وزیر امور خارجه کشورمان نیز با انتشار پستی در صفحه توئیتر خود نسبت به برخی تلاش ها برای قطع روابط ایران و افغانستان هشدار داد و نوشت: در سال های اخیر بارها شاهد فضاسازی علیه میهمانان افغانستانی خود بوده ایم که با درایت چندین مورد حل شده است. نهادها و همکاری مقامات افغان. بیشتر آنچه در فضای مجازی می بینیم تکرار اختراعات قدیمی است که برخی از آنها در کشور ثالث با هدف ایجاد رعب و وحشت در ایران و برهم زدن روابط ایران و افغانستان انجام شده است.

برخورد خشونت آمیز و غیرانسانی پلیس دانمارک با یک زن پناهنده دانمارکی نیز اعتراضی است. وزیر حقوق بشر کشور ما را دنبال کرد.

کاظم غریب آبادی با اعلام اعتراض خود به رفتار خشونت آمیز مقامات ایرانی با شهروندان دانمارکی، از مقامات ذیربط دانمارک خواست ضمن جلوگیری از این اقدامات غیرانسانی، از اعمال استانداردهای دوگانه بر شهروندان خودداری کنند.

طبق آگهی مرکز پژوهش های مجلس در شورای اسلامی پیش نویس طرح اصلاح قانون تقویم آموزشی توسط مرکز پژوهش ها در تعامل با کارشناسان دستگاه های مختلف و معاونت قوانین مجلس تهیه شد.

در توضیح دلایل این پیش نویس آمده است که تقویم مدرسه دارای مولفه های مختلفی از جمله شروع و پایان فعالیت مدرسه در روزهای سال، شروع و پایان فعالیت مدرسه، شبانه روز و تعطیلات پیش بینی نشده است که همین کار را انجام دهید.تصمیمات متمرکز.موضوع آنها مشکلات و سوالات زیادی ایجاد می کند.

آلودگی هوا و وجود گرد و غبار در استان های مختلف در روزهای اخیر و عدم تعطیلی مدارس نیز از موضوعات مورد توجه مردم بود.

در همین رابطه مهرداد ویس کرمی عضو کمیسیون آموزش و پژوهش مجلس شورای اسلامی می گوید: در خصوص تعطیل نشدن مدارس، وزارت آموزش و پرورش در جایگاهی قرار دارد که بین بد و بدتر یکی را انتخاب کند نه خوب و بد. جلساتی در خصوص آلودگی هوا برگزار شد و نهادهای ذی صلاح تصمیم به افتتاح مدارس گرفتند.

همینطور امروز حضرت آیت الله خامنه ای بر اساس اصل ۱۱۰ یک قانون اساسی و با مشورت مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست های کلی و مصوب تامین اجتماعی به سران قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شد.

گزارش تاریخی ایسنا، همزمان با بیست و یکمین، بیست و سومین سالگرد ترور سپهبد علی صیاد شیرازی در سال 1378سپیده‌دمِ سپهبد«این یکی از پرطرفدارترین اخبار امروز صبح بود.

* گزارش کامل ایسنا از جلسه علنی امروز (یکشنبه) 21 فروردین 1401 مجلس شورای اسلامی را نیز می توانید مطالعه کنید. در اینجا بخوانید و ببینید.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.