توانمندسازی فناوری تنها راه رهایی از اعتیاد به مواد غذایی است

[ad_1]

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تنها راه رهایی از وابستگی کشور به حوزه امنیت غذایی را توسعه فناوری دانست و گفت: علاقه مندان باید وارد حوزه بکر کشاورزی شوند چرا که همیشه مشتری وجود دارد. .

به گزارش ایسنا سورنا ستاری امشب در نشست فعالان دانش بنیان، تصویب قانون جهش دانش بنیان را حاصل همکاری مجلس دانست و افزود: تصویب این قانون راه آهن 10 سال آینده است. اگرچه همه ما عصبانی هستیم، اما نتیجه شیرین خواهد بود.

وی با ابراز تاسف از اینکه کشور بیشترین وابستگی را در حوزه امنیت غذایی دارد، گفت: با توجه به محدودیت های آب و محیط زیست تنها راه رهایی از این وابستگی استفاده از فرصت های دانش بنیان است.

ستاری افزود: در این راستا پروژه های زیادی با وزارت جهاد کشاورزی تعریف کرده ایم و این مسائل در حال حل شدن است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به میزان ضایعات غذایی در کشور گفت: در بخش شکر-انرژی 2 میلیون تن ضایعات داریم در حالی که می توان از آن برای خوراک دام استفاده کرد در حالی که پتانسیل بالایی داریم. در بخش حیات دریایی که نادیده گرفته شده است.” .

ستاری تاکید کرد: از این رو علاقه مندان را برای ورود به این عرصه تشویق می کنیم کما اینکه دو سال پیش شرکت های فعال در زمینه تولید دارو و واکسن های انسانی را تشویق به ورود به عرصه دامداری کردیم.

ستاری خاطرنشان کرد: کشاورزی رشته ای دست نخورده است که همیشه مشتری دارد و در مراحل اولیه نیاز به فناوری خاصی ندارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.