نشست مشترک معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و شرکت های دانش بنیان

[ad_1]

دفتر دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه میزبان بیش از 40 شرکت فعال در زمینه صادرات خدمات مهندسی و فنی بود.

به گزارش ایسنا، در این نشست که با حضور مهدی صفری برگزار شد، مدیران عامل شرکت های مذکور به تشریح مشکلات، چالش ها و موانع داخلی و خارجی فعالیت خود پرداختند.

صفری در این جلسه با بیان دیدگاه ها و توصیه ها و ارائه راهکارهای لازم، خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه از فعالیت شرکت های خدمات فنی و مهندسی در خارج از کشور و با هدف افزایش صادرات کشور و کمک به ارزآوری و توسعه اقتصادی حمایت می کند. کشور از تمامی ابزارها، امکانات و توانمندی های خود برای حل مشکلات و چالش های خود استفاده خواهد کرد و در این راستا به مدیران این شرکت ها اطمینان داد که تمامی نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور بیش از هر زمان دیگری آماده همکاری و مساعدت هستند. این آنها شن هستند.

در همین راستا معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه از این شرکت‌ها دعوت کرد تا با توجه به ظرفیت و ظرفیت بالای میدان‌داری، به طور جدی به دنبال گسترش فعالیت خود به سایر نقاط جهان و برنامه‌ریزی برای توسعه بازارهای هدف باشند.

در این نشست نمایندگانی از اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی، اتحادیه صادرکنندگان خدمات ساختمانی، وزارت صمت و صندوق ضمانت صادرات و بانک توسعه صادرات نیز حضور داشتند.

بر اساس اعلام وزارت صمت، صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی در سال گذشته با مشارکت در بیش از 30 پروژه در خارج از کشور توانسته اند بیش از 2 میلیارد دلار درآمد ارزی داشته باشند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.