واشنگتن گزارش بیکن را در مورد شکست بایدن در اجرای تحریم های نفتی ایران آزاد کرد

[ad_1]

یک وب‌سایت خبری آمریکایی با استناد به برخی ارقام می‌گوید صادرات نفت ایران به چین در ماه‌های اخیر با دور زدن تحریم‌های آمریکا افزایش یافته است و کنترل آن را برای دولت بایدن دشوارتر کرده است.

به گزارش ایسنا، پایگاه خبری آمریکایی واشنگتن فری بیکن در گزارشی درباره توانایی ایران در خنثی کردن اثر نفت و تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران نوشت: چین درآمدهای زیادی را به ایران منتقل کرد و تامین کرد. این مسئله ناتوانی بایدن در اعمال تحریم ها را مطرح کرد.

بر اساس ارقام جدید اتحاد علیه ایران هسته ای (UANI)، گروهی که در مسیر درستی قرار دارد، تنها در سه ماه اول سال 2022، ایران به طور متوسط ​​روزانه 829 هزار و 260 بشکه نفت به چین ارسال کرده است. از زمان تحلیف بایدن در مجموع 337 میلیون و 882 هزار و 520 بشکه نفت به ارزش حدود 22 میلیارد دلار وارد پکن شده است.

به گزارش این پایگاه خبری، به نقل از گروه وحدت علیه ایران، هسته اصلی ناوگان [نفت‌کش‌های] ایران متشکل از 182 کشتی با مالکیت و پرچم خارجی، عملیات انتقال نفت را بدون کوچکترین دخالت آمریکا انجام می دهد. این نفتکش ها به «ناوگان مخفی» تهران معروف هستند، زیرا اغلب با خاموش کردن روترها و ناپدید شدن در دریا عمل می کنند.

این گزارش می افزاید: بازار سیاه تجارت نفت ایران در دولت بایدن رونق گرفت و این گمانه زنی را به وجود آورد که ایالات متحده برای نشان دادن حسن نیت به تهران، چشم خود را بر اجرای مجدد توافق هسته ای می بندد. الزام آور هستند.

در جایی دیگر از گزارش واشنگتن فری بیکن آمده است که اطلاعات موجود در مورد این نفتکش ها و صاحبان آنها نشان می دهد که شبکه پیچیده و متصل شرکت های سوری برای شناسایی مسئولین عملیات و نحوه اجرای تحریم ها تلاش می کنند. اتفاقات سخت برای مقامات آمریکایی

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.