عدم اظهار نظر درباره گزارش جدید مدیرکل انرژی اتمی

[ad_1]

رئیس نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌های بین‌المللی در وین، در پی انتشار گزارش روز پنجشنبه مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره راستی‌آزمایی اجرای برجام، اعلام کرد: یک گزارش به روز رسانی فنی 2231 شورای امنیت است که اعضا را از آخرین تحولات و همچنین اطلاعات فنی جدید مرتبط با فعالیت های هسته ای ایران مطلع می کند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا قائبی افزود: در این گزارش اعلام شد که همانطور که قبلاً گزارش شده بود، ایران در 13 فروردین به آژانس اعلام کرد که تمامی ماشین‌های تولید سانتریفیوژ در کرج را به نطنز منتقل کرده است و در همان روز بازرسان. سازمان راستی آزمایی گفتند همه آنها غیرفعال هستند در 22 فروردین ماه، آژانس نصب دوربین های مداربسته خود را در نطنز به پایان رساند و در همان روز پلمب ها از این خودروها برداشته شد.

وی افزود: بر اساس گزارش آژانس، ایران در همان روز به آژانس اطلاع داد که از این ماشین‌ها برای تولید لوله‌ها و تیغه‌های روتور گریز از مرکز استفاده می‌شود. ایران همچنین در 13 آوریل به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطلاع داد که این خودروها در همان روز در مکان جدید فعال شده و به فعالیت پرداختند.

رئیس نمایندگی ایران در وین همچنین تاکید کرد: آژانس هنوز به اطلاعات حافظه دوربین های نصب شده دسترسی ندارد و تا زمانی که ایران به اجرای برجام بازنگردد، اطلاعات مربوطه در اختیار آژانس قرار نخواهد گرفت و در کنار ایران ذخیره می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.