تسهیل در صدور مجوز ورود شرکت های دانش بنیان در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی

[ad_1]

جلسه تیم ویژه رفع موانع، تقویت و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان وزارت بهداشت صبح امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور و با محوریت تولید و مستندسازی علمی محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد. استانداردهای بین المللی کیفیت توسط شرکت های دانش.

به گزارش ایسنا، در این جلسه که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و مسئولان دو حوزه برگزار شد، دکتر محمد مخبر با اشاره به توانمندی جامعه پزشکی کنونی کشور تاکید کرد: تولید محصولات از شرکت های دانش بنیان در حوزه دارو، درمان و تجهیزات پزشکی با کیفیت روز دنیا و هزینه مناسب برای پاسخگویی به داخل ضروری است. نیاز دارد و وارد بازارهای منطقه و کشورهای همسایه می شود.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: وزارت بهداشت و همچنین معاونت علمی و فناوری باید هر چه سریعتر برنامه های لازم و برنامه ریزی شده را برای محصولات دانش بنیان در این زمینه تهیه و اعلام کنند.

وی همچنین بر لزوم ارائه مستندات علمی این محصولات در بازارهای بین المللی و جهانی تاکید کرد.

مخبر با اشاره به اهمیت تولید و توزیع دارو در کشور افزود: باید مجوزهای لازم برای ورود بخش خصوصی به این حوزه تسهیل شود چرا که وجود نیروهای واجد شرایط و تحصیلکرده و همچنین عزم جدی این شرکت ها برای کمک به شکوفایی بخش دارویی کشور». کمک به درآمدزایی و اشتغال پایدار برای جوانان تحصیلکرده ایرانی.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: دولت حاضر است با تخصیص منابع و با کمک ایجاد صندوق های ریسک، حمایت های لازم را از این بخش انجام دهد.

در ادامه این نشست آیین نامه حمایت از تولید دانش و اشتغال زایی در حوزه بهداشت و درمان، به منظور توانمندسازی شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت، افزایش کیفیت و بهره وری از طریق محصولات دانش بنیان، تاب آوری در حوزه سلامت و توسعه زنجیره محصول مورد بحث و بررسی قرار گرفت. پایه.

به روز رسانی سبد ملی واکسیناسیون بر اساس توانمندی های مهندسی شرکت ها بر اساس دانش و تجربیات کسب شده در دوران کرونا، ارتقای ظرفیت کشور در زمینه تولید و صادرات محصولات سلامت محور، افزایش کیفیت، مستندسازی تولید و تجهیزات پزشکی در سطح بین المللی، تسهیل صادرات داروهای تولیدی شرکت های دانش بنیان ملی، کاهش قیمت تمام شده نظام سلامت، کاهش وابستگی به واردات محصولات سلامت محور، برنامه هوشمند برای ارائه خدمات و محصولات سلامت محور و تاکید بر محصولات با فناوری های نوین. بازسازی سلول ها و دارو یکی از موضوعاتی بود که در این جلسه برای حمایت از شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.