همه آنچه در مورد مبدل حرارتی باید بدانید تاسیسات 24 ساعته

همه چیز در مورد مبدل حرارتی – تاسیسات 24 ساعته
مبدل حرارتی صفحه ای پلیت , پلیت مبدل حرارتی صفحه ای, خرید مبدل حرارتی صفحه ای, مبدل حرارتی صفحه ایی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی, خرید مبدل صفحه ای, مبدل صفحه ای حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای گسکت دار, مبدل های حرارتی صفحه ای پره دار, مبدل های حرارتی صفحه ای

مبدل های صفحه ای رایج ترین نوع مبدل های حرارتی فشرده هستند و از همین جهت در صنایع غذایی و سایر مصارف بهداشتی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

این مبدل ها به وفور برای مصارف چگالش در واحد های مایع سازی هوا مورد استفاده قرار می گیرند. چرا که به عنوان فاصله دهنده برای بوجود آمدن مقاطع جریان سیال در سمت پوسته مورد استفاده قرار می گیرند.

فاکتورهای مقیاس برای PHE ها می تواند تا ده برابر کمتر از مبدل های حرارتی پوسته و لوله باشد. آب گرم مصرفی که بیشترین استفاده را دارد، در داخل مبدل ثانویه گردش می کند که هیچ تماس مستقیمی با شعله ندارد، به همین دلیل تشکیل رسوب بر جداره داخلی مبدل صفحه ای به مراتب کمتر است.

شرط مرزی دمایی دیواره داخلی با توجه به شرایط کاری بهصورت Coupled در نظر گرفته شده است. برای انتخاب یک مبدل حرارتی برای استفاده در صنعت پتروشیمی و یا هر نوع کاربرد دیگری باید به یک سری از موارد توجه کرد که مهم ترین آنها در ادامه می آید.

این مهم زمانی است که باید از دمای بالا اجتناب کرد. برای بازبینی یا تمیز کردن مبدل حرارتی صفحه ای، دستگاه باید خاموش شود و دمای آن به زیر ۴۰ درجه ­ی سانتیگراد رسیده باشد.مطمعن بودن از تمیز بودن مبدل حرارتی امر مهمی است چرا که وجود رسوب یا ذرات آلودگی داخل مبدل موجب کاهش جریان سیال، کاهش بازدهی مبدل و کوتاه شدن عمر آن می گردد.چنانچه یک صفحه در اثر آسیب جدی احتیاج به عوض شدن داشته باشد، معمولا صفحات مجاور آن نیز احتیاج به تعویض دارند به طور کلی، جلوگیری از نشتی در مبدل حرارتی صفحه ای راحت­ تر از ترمیم آن است.

این باعث کاهش سرعت جریان در داخل کانال می شود و در نتیجه ضریب اصطکاک را کاهش می دهد. افت فشار بالا: به دلیل وجود صفحات موجدار و فضای کم جریان بین آنها، افت فشار ناشی از اصطکاک زیاد است که هزینه پمپاژ را افزایش می دهد.

مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت که عموماً از صفحات یا پلیت های موجدار شیاردار استفاده می کنند، با جهت های موج دار متناوب، سبب ایجاد یک تماس شبکه ای می شوند.

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس در ساختمان ها، هتل ها و بیمارستان های با ارتفاع زیاد به صورت مرکزی یا مستقل مورد استفاده قرار می گیرد.

بدین ترتیب، یک سیال درون لوله کوچک و سیال دیگر در فضای بین لوله کوچک و بزرگ به جریان میافتد و انتقال حرارت برای تکمیل سیکل گرمایش یا سرمایش صورت میگیرد.

اشاره کرد. مبدل حرارتی به دستگاه هایی گفته می شود که هنگام انتقال حرارت از جریانی دارای دمای بالا به جریانی دارای دمای پایین تر به کار گرفته می شود.

با آن که ساختار اصلی این مبدلها تغییری نکرده، ولی پیشرفتهای ایجاد شده در 60 سال اخیر محدوده کارکرد آنها را تا فشار 30 بار و دمای 180 درجه سانتیگراد بالا برده است.

مبدل های حرارتی لوله ای حلزونی از یک یا چند حلقه لوله مارپیچ تشکیل شده اند که ابتدا و انتهای این لوله مارپیچ به لوله اصلی ورودی و خروجی متصل می شود و محفظه ای اطراف آن را می پوشاند.

شبیه ­سازی مذکور از نظر زمانی به صورت پایا می­باشد. تا این قسمت از متن با بررسی مبدل های پکیج با روش کار مبدل حرارتی آشنا شدیم و دانستیم که مبدل حرارتی تجهیزی است که تبادل حرارت بین دو سیال سرد و گرم در داخل آن صورت می گیرد.

انتقال حرارت کارآمد: موجهای مبدل حرارتی صفحه ای جوشی و قطر هیدرولیکی کوچک تشکیل جریان متلاطم را افزایش میدهند، به طوری که سرعت انتقال حرارت بالایی برای سیالات حاصل میشود.

مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی دارای ابعادی بسیار کوچک در حدود 1/6 انواع دیگر میباشند. در انتها، پس از تبادل حرارت با سیال درون لولهها، از طریق مجرای دیگر روی پوسته خارج میشود.

همچنین استفاده از مبدل های استخر یکی از ساده ترین و آسان ترین روش ها برای ایجاد تعادل در داخل آب استخرها و مکان های دیگر می باشد.

این مبدل ها هم سرد کننده و هم گرد کننده نیز می باشند و باعث ایجاد حالت تعادل در داخل مایع ها می شوند.

مبدل استخری می تواند در داخل دو مایع که توسط یک چیز جامد از یکدیگر جدا شده است، تعادل یک گرمایشی و سرمایشی ایجاد کند.

ممکن است از مواد خاصی برای ساخت صفحات استفاده شود تا آنها را در برابر خوردگی و/یا واکنش های شیمیایی مقاوم کنند.

تیم تاسیسات بانک همواره در تلاش است تا تجربه یک خرید بی نقص و ایده آل را برای شمابه ارمغان بیاورد.

در ساختار این مبدل از چند فن استفاده شده است که هنگام عبور سیال با دمای بالا ، وزش هوا توسط این فن ها موجب کاهش دمای سیال می شود .

با این حال، ضریب انتقال حرارت همرفتی نیز کاهش مییابد و کارایی مبدل حرارتی را کاهش میدهد. در بسیاری از فرآیندها و سیستم ها نیاز است تبادل حرارت بین دو ماده انجام شود.

مبدل حرارتی به دستگاهی اطلاق می شود که حرارت را از یک سیال نظیر آب ،روغن ، بخار و …

اين مبدل ها براي انتقال حرارت مشخصي سطح كمتري به نسبت مبدل هاي لوله اي اشغال مي كنند. از رایجترین سیالات خنک کننده در مبدلهای حرارتی پوسته و لوله میتوان به آب، پروپیلن گلیکول و اتیلن گلیکول مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس اشاره کرد.

صفحات در یک چارچوب صلب به یکدیگر فشرده میشوند تا یک آرایش کانالهای با جریان موازی با سیالات یک در میان سرد و گرم را تشکیل دهند.

از دو صفحه ی بلند و موازی تشکیل شده اند که به صورت حلزونی حول یک میله پیچیده می شود.

کنترل دمای خوب: به دلیل کانال های باریکی که بین صفحات مجاور تشکیل شده است، تنها حجم کمی از سیال در یک PHE وجود دارد.

هزینه ساخت کم: از آنجایی که صفحات به جای جوشکاری، فقط به یکدیگر فشرده (یا چسبانده می شوند)، تولید PHE می تواند نسبتاً ارزان باشد.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال بصورت مرکزی یا مستقل جهت هر واحد قابل انجام می باشد و آبگرم مصرفی ساختمان در این مبدل حرارتی صفحه ای بصورت پیوسته تامین شده و به دلیل اینکه جنس صفحات از استنلس استیل می باشد، آبگرم تهیه شده کاملا بهداشتی است.

مبدل های حرارتی صفحه ای هپاکو از جنس استنلس استیل 316 ساخته شده اند که دارای طول عمر بالایی هستند. This post was w᠎ri tten  by GSA Content​ G᠎en erat or DEMO !

شرکت تولیدی صنعتی شگفت افزار با بکارگیری کادری مجرب و ماشین آلات خاص مبدل سازی، ایجاد کارگاه ماشینکاری، مونتاژ و جوشکاری بر اساس استانداردهای ساخت، طیف گسترده ای از مبدل های حرارتی را طراحی، تولید و در اختیار متقاضیان بخش صنعت قرار می دهد.

اساس عملکرد مدل صفحه ای به این شکل است که از دو جهت مخالف سیال سرد به سمت بالا و سیال داغ به سمت پایین جریان دارد تا راندمان انتقال حرارت افزایش یابد.

این مبدلها را بر اساس نوع پوشش دهی (Coating) که در آنها بکار رفته است به سه دسته Teflon, Glass Graphite تقسیم بندی میکنند که بر اساس شرایط عملیاتی میتوانند بکار گرفته شوند.

انبساط یا انقباض به تنهایی ممکن است موجب شکستن و یا خمیدگی لولهها شود، لذا اختلاف درجه حرارت دو سیال که با هم تبادل حرارت میکنند نباید زیاد باشد، مبدلهای سر ثابت مواقعی بکار میروند که تغییرات درجه حرارت محدود باشد.

ویژگیهای این مبدل صفحه ای هپاکو عبارتند از طول عمر بالا، راندمان و ضریب انتقال حرارت بالا و صرفه جویی در مصرف انرژی.

انواع سیالات: پردازش سیالاتی که بسیار ویسکوز هستند یا حاوی مواد فیبری هستند به دلیل افت فشار بالا و مشکلات توزیع جریان در داخل PHE توصیه نمی شود.

سهولت در بازرسی و نظافت: از آنجایی که اجزای PHE قابل جداسازی هستند، می توان تمام قسمت هایی را که در معرض سیالات هستند تمیز و بازرسی کرد.

در نتیجه، تا 90 درصد از گرما را می توان بازیافت، در حالی که تنها 50 درصد در مورد مبدل های حرارتی پوسته و لوله است.

راندمان مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو 95 درصد می باشد که در انتقال دما بین دو سیال آب به گاز یا روغن به آب و یا هوای فشرده به گاز به کار می رود همچنین در موارد زیادی برای انتقال دما مورد استفاده قرار می گیرد.

نوعی از مبدل های حرارتی که در صنایع فرآیندهای شیمیایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد از نوع پوسته-لوله میباشد.

طاهونی، ن.، ایمان شایان، س.، جدا، ف.، پنجه شاهی، م.، 1389. ملاحظه افت فشار در طراحی و بهینه سازی مبدل های حرارتی پره صفحه ای چند جریانه با استفاده از الگوریتم SA.

مبدل حرارتی استخر یکی از انواع مبدل های حرارتی می باشد که امروزه در بین مردم کاربرد های فراوانی پیدا کرده است و از آن استفاده های بسیار زیادی می شود. ᠎Post h as  be en gen erated wi th GSA Conte​nt G​ener ator DE᠎MO!

کاهش رسوب: کاهش رسوب ناشی از ترکیب تلاطم زیاد و زمان ماند سیال کوتاه است. در ضمن استفاده از این مبدلها باعث کاهش ابعاد موتورخانه میگردد.

این مبدلها برحسب نیاز در ظرفیتهای حرارتی مختلفی طراحی و در مراحل مختلفی در بخش تحقیق و توسعه تحت آزمایش کنترل کیفیت قرار میگیرد.یکی از موارد آن این است که پس از مونتاژ بر روی این محصولات با فشار ۱۵ بار تست صورت میگیرد.

تشخیص نشتی آسان: واشرها دارای دریچه هایی هستند (شکل 6) که از مخلوط شدن سیالات در صورت خرابی جلوگیری می کند، که همچنین محل نشتی را تسهیل می کند.

مبدل های حرارتی برند آگرین به صورت واشر دار تولید و به بازار مصرف کننده عرضه می شوند. در مبدل های صفحه ای واشردار (GPHE)، تغییر ظرفیت انتقال حرارت مبدل، به سادگی با اضافه کردن و یا کم نمودن تعداد صفحات فلزی امکان پذیر می باشد.

اما در بیشتر موارد انتقال حرارت بصورت غیر مستقیم و توسط یک فلز واسط انجام می شود. این مزیت در پروژه هایی که محدودیت فضا دارند ، خود را بیشتر نشان می دهند.

در لوله ی حلزونی شکل این مبدل، ضریب انتقال گرما در مقایسه با لوله مستقیم، بیشتر است. همچنین کاربران عزیز می توانند جهت مشاهده 7 برند معتبر مبدل حرارتی، و مقایسه قابلیت های هر برند و کاربری هر یک از مدل های مبدل حرارتی صفحه ای به لینک زیر مراجعه نمایند.

با انتخاب واشر مناسب یک مبدل صفحه ای واشردار قابلیت تحمل دمای 200 درجه سانتی گراد و فشار 25 بار را دارد.

این نکته باعث شده تا قابلیت نظافت، تعمیر و نگهداری راحت این نوع مبدل نیز فراهم شود. این نوع مبدل ساده ترین نوع مبدل استخر نیز می باشد.

با کمک بافل ها نه تنها هدایت سیال به راحتی امکان پذیر است، بلکه لوله ها نیز به خوبی نگه داشته می شوند و خبری از لرزش و جابجایی لوله ها نیست.

فشارها و دماهای بیش از 25 اتمسفر و 160 درجه سانتیگراد به ترتیب تحمل نمی شوند زیرا می توانند باعث نشت واشرهای استاندارد شوند.

با این حال، واشرهای ساخته شده از مواد خاص می توانند تا دمای 400 درجه سانتیگراد را تحمل کنند و می توان صفحات را به یکدیگر جوش داد یا لحیم کرد تا در شرایط سخت تر عمل کنند.

همین تحمل فشار و دما به عنوان یک مزیت بزرگ برای این نوع مبدل محسوب می شود. برای آگاهی از قیمت پلیت (صفحه مبدل) با شماره درج شده در آگهی تماس حاصل فرمایید.

تغییر فاز: در موارد خاص، PHE ها را می توان در عملیات تراکم یا تبخیر استفاده کرد، اما به دلیل فضای محدود داخل کانال ها و محدودیت فشار، برای گازها و بخارات توصیه نمی شود.

افت فشار را می توان با افزایش تعداد معابر در هر گذر و تقسیم جریان به تعداد بیشتری کانال کاهش داد.

ظرفیت حرارتی واشر پلیت ها (مبدل های حرارتی) قابل کنترل است و تعداد صفحات آن به آسانی قابل کم شدن یا اضافه شدن هستند، در نتیجه بارهای حرارتی مختلفی را می توان تأمین کرد.

لوله ها ممکن است به آن جوش یا پرس شده باشند. شرکتی که در ابتدا فقط یک وارد کننده بود و به عنوان یک کسب و کار کوچک شناخته می شد.

فشردگی: اثر حرارتی بالای PHE ها به این معنی است که ردپای بسیار کمی دارند. با این حال، PHE مزایای عمده خود در انعطاف پذیری و سهولت تمیز کردن را از دست می دهد و تجهیزات گران تر می شوند.

محدودیت های دما و فشار: محدودیت مهم PHE ها مربوط به واشر صفحه است. از این گذشته میتوان از جمله مهم ترین عناصر موجود در سیستم های گرمایشی مانند موتورخانه و پکیج ها است که در تاسیسات گرمایشی ساختمان به طور پیوسته وظیفه تامین آب گرم مصرفی داخل ساختمان را بر عهده دارد.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.