مهم ترین نکات انتخاب اواپراتور صفحه ای سردخانه قیمت+کاتالوگ

مهم ترین نکات انتخاب اواپراتور سردخانه |قیمت+کاتالوگ
اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای یخچال, اواپراتور صفحه ای دانفوس, اواپراتور صفحه ای چیست, اواپراتور صفحه ای دو مداره, اواپراتور صفحه ای کوچک, قیمت اواپراتور صفحه ای یخچال, قیمت اواپراتور صفحه ای, انواع اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای ایرانی, اواپراتور صفحه ای چیلر, خرید اواپراتور صفحه ای, فن اواپراتور

در صورتی که مشکل شدید باشد و امکان تعمیر وجود نداشته باشد، باید به فکر تعویض اواپراتور یخچال ال جی باشیم.

فراموش نکنید که برای دریافت خدمات تعویض و تعمیر اواپراتور یخچال ال جی فقط و فقط از مراکز معتبر درخواست کمک کنید.

از این رو رفع علت یخ نزدن فریزر ساید سامسونگ و دیگر برندها و همین طور بررسی اینکه چرا یخچال به درستی سرد نمیکند تست و تعمیر اواپراتور یخچال را به یک متخصص بسپارید.

وقتی مایع مبرد(مایع یا گاز برای کاهش دمای محیط) مثل گاز فریون در لوله های اواپراتور قرار می گیرد، فن اواپراتور گرمای محیط را جذب و در نهایت عمل خنک سازی محیط تحت تاثیر تبدیل مایع به گاز صورت میپذیرد.

در نوع آبی در برخی موارد به برج خنک کننده نیاز است و در برخی مصارف کوچک از رادیاتور استفاده می شود.

بنابراین انواع اواپراتور را بر اساس موارد اشاره شده میتوان در سه بخش به صورت زیر دسته بندی کرد. به طور کلی اواپراتور از نظر ساختمان به سه دسته تقسیم بندی میشود؛ لولهای، صفحهای و پرهدار.

در ادامه بحث هریک ازاین سه نوع اواپراتورها ، مورد بررسی قرار می گیرد . این نوع اواپراتورها به فرمهای مختلفی ساخته می شوند .

مایع مبرد ورودی به اواپراتور با گرفتن گرمای سیال خنک شونده ( گاز یا مایع ) ، تبخیر و به بخار اشباع تبدیل می گردد .در برخی از اواپراتورها بخار مبرد اشباع تولیدشده ،با جذب گرمای سیال خنک شونده ، به بخار مبرد داغ تبدیل شده و سپس از آن خارج می گردد .

کاربرد اواپراتورها در سیستم های تبرید بسیار گسترده و متنوع می باشد ، در فصل حاضر سعی شده است که انواع اواپراتورها ی مورد استفاده در سیستم های تبرید مورد بررسی قرار گیرند .اواپراتورها را می توان براساس نوع ساختمان ، روش تغذیه مایع مبرد، شرایط کارکرد ، روش گردش هوا ( یا مایع) ، نوع سیستم کنترل مبرد ، و یا کارکرد آنها تقسیم بندی کرد .

ماده مبرد در داخل لوله ها جریان دارد و مایع سرد شونده از بالا روی لوله های سرد ریخته می شود و در اثر تماس با سطوح سرد به صورت مایع سرد به ظرف زیرین جمع می گردد از محسنات این نوع سرد کن این است که مایع سرد شونده درفشار آتمسفر و در جریان هوا سرد می شود و بخارات و گاز های محلول در مایع درحین سرد شدن از آن جدا می شود.

نوع صفحه مبدل های حرارتی صفحه ای تقریباً به همان روشی که مبدل حرارتی پوسته و لوله است ، با استفاده از یک سری صفحات انباشته شده به جای لوله ، کار می کنند.

اواپراتور وسیله ای است که از آن برای سردکردن محیطی خاص استفاده می شود . قابلیت نصب سریع و تعمیرات آسان و همچنین قابل حمل نیز می باشند.

همچنین ظرفیت نامی 600 تن تبرید یا 2000 کیلو وات طول 4 متر، وزن 240 کیلوگرم، دبی آب در گردش 310 متر مکعبف حجم جاگیری گاز 213 لیتر و حجم آبی برابر با 790 لیتر دارد.

همچنین غالبا اواپراتور ساده به ویژه نوع صفحهای به راحتی تمیز میشود و می توان برفک جمع شده بر روی آن را بدون قطع عمل سرما سازی و به خطر انداختن کیفیت محصولات سرد شونده با برس زدن یا خرد کردن پاک کرد.

لذا بطور کلی فاصله بین فینها درکویلهای بدون فن بیشتر از کویلهای فن دار خواهد بود. کویلهای لوله ای ( Bave- tube coils ) در اندازه های مختلف ، شکل ها و طرحهای گوناگون ، و معمولاً برحسب کاربرد مورد نظر ساخته می شوند .

صورت می گیرد ، از کویلهای لوله ای خشک و یا مرطوب استفاده می شود . است. ساختار این دو دستگاه بسیار ساده است و طراحی پیچیده ای ندارد، اما معمولا در طراحی آن ها رعایت نکات ریزی وجود دارد که باعث می شود دستگاه از نظر راندمان، طول عمر و هزینه های نگهداری به دستگاهی با کیفیت تر تبدیل شود.

اواپراتور پوسته لوله ( shell & tube ) یکی از متداول ترین اواپرتور ها می باشد که درون لوله ها آب جریان دارد .

یکی از رایج ترین مشکلات یخچال فریزر یخ زدن اواپراتور بوده که با علائم خاصی همراه است. فراموش نکنید که تشخیص اختلال در هر یک از این قطعات و تعمیر و تعویض آن باید توسط یک تکنسین حرفهای صورت گیرد.

تصمیم گیری برای تعویض یا تعمیر اواپراتور یخچال ال جی با تعمیرکار است. تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا و عیب یابی و تشخیص خطاهای ماشین لباسشویی اسنوا، تعمیر انواع یخچال و رفع ایراداتی مشابه سرد نکردن آن همگی نیازمند بررسی یک تعمیرکار و سرویسکار آشنا با دستگاه دارد.

علاوه بر این موارد خرابی ترموستات و تنظیم نبودن دمای یخچال فریزر در بروز این مشکل تاثیر داشته که نیاز به تعمیر ترموستات یخچال را به همراه دارد.

در حالت کلی یک سری اقدامات سرویس و نگهداری یخچال مثل تعویض لاستیک درب یخچال در صورت بروز خرابی و موارد مشابه در کنترل دمای محیط دستگاه و جلوگیری از مشاهده ایراداتی مثل سرد نکردن یخچال فریزر تاثیر بسزایی دارد.

باید ابتدا عیب یابی دقیقی از دستگاه انجام شود و شدت و حدت خرابی اواپراتور یخچال ال جی مشخص شود.

برای تعمیر اواپراتور یخچال ال جی مهمترین و اولین چیزی که باید بدانیم و با آن آشنا باشیم، ساختمان و ساختار این بخش از دستگاه است.

بدیهی است که برای تعمیر اواپراتور یخچال ال جی باید بررسی شود که اواپراتور یخچال ال جی از کدام مدل است و باید چه عملیات تعمیراتی روی آن انجام شود.

پس از آشنایی با انواع اواپراتور در ادامه بحث اواپراتور یخچال چیست حتما برای شما سوال پیش آمده که نحوه عملکرد این قطعه به چه صورت است.

می توان گفت وظیفه اصلی این قطعه تبدیل مایع به گاز در محیط یخچال بوده که این کار عمل سرما سازی در یخچال معروف است.

اواپراتور یخچال به گونهای طراحی شده که اجزای تشکیل دهندهی آن در دریافت حرارت محیط و تامین سرمای استاندارد فضای داخلی یخچال فریزر نقش بسزایی دارند.

فن اواپراتور یخچال، سنسور اواپراتور یخچال و قسمتهای مارپیچی در هنگام بررسی مشکلات اواپراتور یخچال در راس قرار دارند. سنسور اواپراتور یخچال چیست، قیمت اواپراتور یخچال، فن اواپراتور یخچال و ارتباط اواپراتور با سنسور یخچال چیست از جمله مواردی پر بازید در خصوص شناخت عملکرد اواپراتور یخچال است.

در غیر این صورت نمی توان مشکلات آن را شناخت و بررسی کرد. اواپراتور لولهای و صفحهای گاهی اوقات تحت عنوان اواپراتور ساده طبقهبندی میشود، زیرا تمام سطحشان تا حدودی با مبرد تبخیر شونده در تماس است؛ ولی در اواپراتور پرهدار سطوح اولیه انتقال حرارت صرفاً لولهها هستند و پرهها به دلیل عدم تماس مستقیم با ماده مبرد، سطوح انتقال حرارت ثانویه نامیده میشود که حرارت را از هوای محیط جذب و به لولههای حامل مبرد هدایت میکند.

اولین اقدامی که در هنگام مشاهده این ایرادات صورت میگیرد تست و تعمیر اواپراتور است. در هرشرایطی تشخیص خطا و ایرادات لوازم برقی و حساس آشپزخانه نیاز به تخصص و آموزش کافی دارد.

فضای کافی برای گردش سیالات در محیط نیازمند کم بودن افت فشار در محیط بیرونی و داخلی است. برای گردش میزان زیادی هوا با سرعت کم در بخش های نگهداری بالای صفر یا زیر صفر مورد استفاده قرار می گیرد.

مبدل صفحه ای نسبت به مبدل پوسته و لوله، دارای قیمت بالاتری می باشد. آزمایش های زیادی بر روی اواپراتور صفحه ای انجام شده است اما غالب آنها حول کاربردهای مبرد این اواپراتور ها متمرکز بوده است .

جریان سیال مبرد در اواپراتور صفحه ای بصورت مخلوط دو فازی مایع و بخار است که درزمان عبور از اوپراتور آنتالپی و کیفیت کسب می کند.

​Da ta was generat ed wi th the he lp of GSA ᠎Co᠎nten​t  Genera to r ​DE​MO᠎!

همان طور که در مقدمه مطلب اشاره شده اواپراتور قطعهای موثر در عمل سرما سازی یخچال فریزر است. در این مطلب با بررسی اواپراتور چیست و تمامی موارد وابسته به آن برای رفع ابهامات در تاثیر اواپراتور در یخ نزدن فریزر با شما همراه خواهیم بود.

علاوه بر این موارد در صورت شدت گرفتن یخ زدن اواپراتور و سرد نکردت یخچال و فریزر هر چه سریعتر با تعمیرکاران متخصص در این زمینه در ارتباط باشید.

عدم تنظیم صحیح دمای درون یخچال می تواند یکی دیگر از دلایل یخ زدن اواپراتور باشد. برای ایجاد مسیر جریان مبرد بین آنها ، یکی از ورقها بصورت خاصی برجسته شده وبرروی دیگری نصب می گردد .

در اواپراتور سرخانه بالا صفر تو محدود 4 به بالا معمولا برای ذوب برفک نیاز به دیفراست نیست و خاموش کردن کمپرسور کفایت می کند .

با توجه به اینکه پره های خارجی، تنها سطح بیرونی کویل را تحت تاثیر قرار میدهند افزودن بیش از حد پره ها نه تنها ظرفیت اواپراتور را افزایش نمیدهد، بلکه با محدود نمودن غیر ضروری جریان هوا موجب کاهش آن نیز میگردد.

گرچه کارایی اواپراتور لولهای و صفحهای در تمام دماها و در طرحهای متنوع، رضایتبخش است؛ اما معمولاً برای سرد کردن مایعات و هوا در محیط هایی که دمای فضا تا زیر ۱۱ درجه سانتیگراد کاهش می یابد و جلوگیری از تشکیل برفک از روی سطح اواپراتور امکانپذیر نیست، مورد استفاده قرار میگیرد.

اینورتر در واقع؛ با تغییر فرکانس و ولتاژ برق باعث کاهش مصرف شده و تمام عملکرد دستگاه هوشمند است. دستگاه اواپراتور (Evaporator) یا دستگاه تبخیر کننده، به عنوان مبدل حرارتی در صنایع غذایی، کارخانه های نوشابه سازی، تهویه مطبوع و سردخانه ها، وظیفه تبخیر مایعات را برعهده دارد.

اواپراتورهای صفحهای از یک مبدل حرارتی صفحهای و یک قاب تشکیل شدهاند و به طور عمده در صنایع غذایی و نوشیدنی استفاده میشوند.

نوع اواپراتور یخچال بر اساس محل استفاده آن تعیین شده و از نظر ویژگی با هم تفاوت دارند. این نوع از اوا پراتور ها بازده بالاتر و ابعاد کوچک تری نسبت به دو نوع دیگر آن دارند.

اما در هدایت و انجام عمل سرما سازی فن اواپراتور، کندانسور یخچال، سنسور اواپراتور و دیگر قطعات وابسته نقش اساسی دارند.

این سرما به طرف یونیت داخلی که اواپراتور در آن قرار دارد هدایت شده و به وسیله فن داخل آن به محیط مورد نظر وارد می گردد.

مبرد حرارت را از آبی که در اطراف لوله ها قرار دارد، گرفته و تبخیر می شود و آب نیز در این فرآیند خنک می گردد.

سپس از حالت مایع خارج شده و به بخار تبدیل می گردد. استفاده از وسایل گرمایشی مختلف – به دلیل هندسه صفحات ، سیستم پلیت بریز را می توان هم با آب گرم و هم با بخار گرم کرد.

اگر خرابی و اختلال آن خیلی شدید نباشد، می توان امید داشت که با تعمیر آن مشکل دستگاه برطرف شود.

اواپراتور صفحه ای دارای دو نوع اتصال جوشی و رزوه ای است که معمولآ در برند های مختلف محل اتصال مبرد گاز و یا مایع از نوع جوشی و محل اتصال آب از نوع رزوه ای NPT است.

نوع سیالات در انتخاب جنس کویل تاثیر بسزایی دارد. همین طور برای تبخیر مایع موجود در کویل اواپراتور نیاز به یک اختلاف دمای بالاست.

هدف اواپراتور تبدیل مایع وارد شده به کویل، به بخار می باشد. در یک سیستم سرد کنندهی مکانیکی استاندارد عمل گرفتن حرارت با تبخیر مایعی در دستگاه تقطیر صورت میگیرد و این امر باعث تغییر حالت مادهی سرمازا از بخار به مایع می شود.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.