3 تأثیر مهم نامه روز قدس توسط امام

[ad_1]

به جرات می توان گفت که رژیم صهیونیستی امروز در شکننده ترین و متزلزل ترین وضعیت خود قرار دارد. این شکنندگی توسط ساکنان سرزمین های اشغالی کاملا احساس شد تا جایی که صدای صهیونیست ها را نیز درآورد.

به گزارش ایسنا، «قدسنا» نیز نوشت: در آستانه روز جهانی قدس قصد داریم با استفاده از نظرات کارشناسی شخصیت ها و تحلیلگران سیاسی یکی از مهم ترین ابتکارات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را بهتر تبیین کنیم. موضوعی که اهمیت آن هر سال بیشتر و بیشتر می شود.

در همین راستا می توانید متن گفت و گو با دکتر علی متقیان، مدیرعامل خبرگزاری ایسنا:

به نظر شما تداوم جشن روز جهانی قدس چه تأثیری در تغییر شرایط معادله در فلسطین داشته است؟

قبل از پاسخ به سوال شما، از زحمات خبرگزاری قدس که در تمام این سال ها در کنار مبارزان فلسطینی بوده و برای دفاع از قدس می جنگند، قدردانی می کنم. امسال پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع ویروس بدخیم، راهپیمایی بزرگ قدس قرار است در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برگزار شود. پیشرفت ها و پیروزی ها و نیروهای مقاومت در سرزمین های اشغالی و شکست های بیشمار صهیونیست های مدعی داشتن پیشرفته ترین سلاح های جهان در مقابل دستان خالی و ایمان قوی و روحیه مقاومت و شهادت طلبی فلسطینی ها در سال های اخیر قابل مقایسه نیستند.

تأثیر ثبت روز قدس توسط امام خمینی (ره) از آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در سه محور کلی قابل دسته‌بندی است:

اولین بُعد این انتصاب حکیمانه بنیانگذار انقلاب اسلامی این است که مردم فلسطین پس از شکست های بی شمار از اعراب و ناامیدی از عقب نشینی حاکمان عرب در حمایت از مردم فلسطین، با این جذابیت جهانی، حمایت زیادی در او با دفاع از آرمان های آنان، اسلام را متوجه مسئله فلسطین کرد.

در واقع فلسطینی ها پس از سال ها سکوت در جامعه عرب در قبال مسئله فلسطین، با اقدام حکیمانه امام خمینی (ره) دریافتند که تنها نیستند، به دنبال حاکمان عرب بودند، بلکه با دم مسیحایی رهبر انقلاب اسلامی آنها را در قلب امت اسلامی یافتند.

بُعد دوم این انتصاب را که یکی از ثمرات ارزشمند آن است، می توان در بیداری ملت های مسلمان و ایجاد وحدت و انسجام اسلامی جست. می بینیم که هدف همه آنها چیزی جز نابودی اسرائیل و آزادی قدس شریف نیست.

بعد سوم اقدام خیرخواهانه امام خمینی (ره) راهگشای جریانات سیاسی کشور و ملت شریف ایران بود تا همگان بدانند که مسئله فلسطین و جدایی اشغالگران قدس اولویت اول بوده و هست. انقلاب اسلام و جمهوری اسلامی ایران. دفاع از مردم مظلوم فلسطین و مبارزه آنها علیه رژیم اشغالگر تغییر نخواهد کرد.

وضعیت کنونی رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین را چگونه ارزیابی می کنید؟

به جرات می توان گفت رژیم صهیونیستی امروز در شکننده ترین و بی ثبات ترین وضعیت خود قرار دارد. این شکنندگی توسط ساکنان سرزمین های اشغالی کاملا احساس شد تا جایی که صدای صهیونیست ها را نیز درآورد. حملات شهادت طلبانه جوانان فلسطینی که امروز در کرانه باختری گسترش یافته و در موارد اخیر شاهد تکان خوردن صهیونیست ها در قلب تل آویو هستیم، درگیری های داخلی و ناامیدی جبهه داخلی رژیم برای کنترل هرج و مرج و تنش افزایش یافته است. قدرت جریان های مقاومتی به ویژه حزب الله لبنان، جهاد اسلامی و حماس، ظهور مقاومت یمن که شعار اصلی آن همیشه نابودی اسرائیل بوده است، ظهور گروه های مقاومت جدید در عراق و سوریه که جبهه های جدیدی را علیه رژیم جعلی صهیونیستی گشوده است. و… همه نشانه های تقوا آغاز روند کشتار صهیونیست هاست که بارقه های این امید در دل مبارزان فلسطینی و مسلمانان منطقه ظاهر شده و بیش از هر زمان دیگری از این مردم مظلوم حمایت کرده اند.

حدود شش سال پیش رهبر معظم انقلاب اسلامی به صراحت بر لزوم تسلیح کرانه باختری تاکید کردند. به نظر شما تا چه حد این امر محقق شده است و چرا؟

عمق این مطالبه راهبردی از رهبر انقلاب اسلامی پس از شش سال امروز به خوبی نمایان است. رژيم صهيونيستي و نيروهاي رسانه اي و امنيتي آن طي سالهاي گذشته تلاش زيادي كرده اند تا بين مردم فلسطين در كرانه باختري و نوار غزه اختلاف افكنند و از اين رخنه براي سركوب مقاومت سوء استفاده كنند كه متأسفانه تا حدودي موفق شده اند. و تشکیلات خودگردان فلسطین به این توطئه پیوست. رهبر انقلاب اسلامی با نگاه آینده نگر خود، با این پیام هوشمندانه، واقعاً این ذهنیت و انشقاق تصنعی صهیونیست ها را شکستند و بحمدالله امروز شاهد ثمرات آن هستیم. جوانان فلسطینی امروز در برنامه ریزی عملیات های استشهادی موفق از جمله در مرکز تل آویو این پیام را به خوبی منتقل کرده اند که مردم فلسطین متحد هستند و کرانه باختری و غزه یکی هستند. علاوه بر این، همه می دانیم که غزه و جنبش های مقاومت در نوار غزه در شدیدترین محاصره قرار دارند و به طور کلی امکان حرکت علیه صهیونیست ها در این منطقه برای فلسطینی ها وجود ندارد، مگر در زمان جنگ های گسترده، اما شرایط کاملاً حاکم است. برای کرانه باختری متفاوت است. جوانان فلسطینی در کرانه باختری به دلیل آزادی تردد و دسترسی بیشتر به مناطق صهیونیست نشین، فرصت انجام عملیات انفرادی و در واقع حمله به رژیم صهیونیستی در عمق استراتژیک خود را دارند که این امر موجب وحشت محافل صهیونیستی شده است. ادعاهای سازمان های امنیتی رژیم به خوبی نشان می دهد که این امر روحیه جوانان فلسطینی را برای ادامه مقاومت تقویت می کند.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که فروپاشی رژیم صهیونیستی امری اساسی است و به زودی پایان خواهد یافت و انشالله مردم مظلوم فلسطین و مسلمانان جهان شاهد نابودی رژیم اشغالگر و حریم مقدس خواهند بود. و قبله اول مسلمانان به دست مسلمانان خواهد افتاد. لطفا ویژگی های این مشکل را توضیح دهید.

همانگونه که قبلاً اشاره شد، حملات استشهادی به جوانان فلسطینی که اکنون کاملاً از کنترل نهادهای امنیتی رژیم خارج شده و صهیونیست ها را به لرزه درآورده است، درگیری های داخلی و ناامیدی جبهه داخلی رژیم برای کنترل آن است که باعث ایجاد جریانات گسترده می شود. مقاومت به‌ویژه حزب‌الله لبنان، جهاد اسلامی و حماس که قابل مقایسه با چند سال پیش نیست، منجر به ظهور گروه‌های مقاومت جدید در عراق، یمن و سوریه شده است که جبهه‌های جدیدی را علیه رژیم جعلی صهیونیستی گشوده‌اند. مشکلات عدیده اقتصادی و بحران های اخلاقی در جامعه صهیونیستی نشانه تسریع روند نابودی صهیونیست هاست که انشالله زودتر از زمان تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی محقق خواهد شد. نکته دیگری که نباید فراموش کنیم و این پیروزی را نزدیکتر می کند، تفاوت نگاه صهیونیست ها به مرگ و شهادت فلسطینیان است. صهیونیست ها با همه ادعاها و قدرت هایشان توخالی هستند و ضعف و ترسی که در هنگام نبرد در میدان گریبانشان را می گیرد به وضوح نمایان است. از سوی دیگر مسلمانان فلسطینی مبارزه با صهیونیست ها را جهاد مقدس می دانند و با وجود همه محدودیت ها، با ایمانی راسخ و ترس از مرگ، به استقبال شهادت می روند و از جان و مال خود در راه شهادت دریغ نمی کنند. خدایا. . این راز پیروزی فلسطینیان از آغاز مبارزه است که با سنگ در برابر دشمن اشغالگر جنگیده اند تا به امروز که با شجاعت تمام خواب را از چشم صاحبان پیشرفته ترین سلاح های جنگی ربودند.

زمانی که او شروع به افشای روابط رژیم‌های عربی با رژیم صهیونیستی کرد، برخی معتقد بودند که مقاومت هم در فلسطین و هم در منطقه تضعیف خواهد شد. اما امروز می بینید که مقاومت پس از دو سال خیانت رژیم های عربی، پرنشاط تر و قوی تر شده است. علت را چگونه می دانید؟

دلیل اصلی این امر این است که این عادی سازی ها دروغین و حکومتی، غیرمردمی و غیرمردمی است. این بدان معناست که این عادی سازی ها مورد تایید ملت های منطقه به طور خاص و امت اسلامی به طور کلی نیست و تنها حاکمان مستبد منطقه هستند که برای تقویت موقعیت خود به نخ پوسیده عادی سازی می چسبند. مردم فلسطین به خوبی به این امر واقفند و نه تنها از این اقدام ناامید نشدند، بلکه با آگاهی از حمایت ملت های منطقه و مردم آزاده جهان برای رسیدن به اهداف خود بیشتر تقویت شدند. نکته مهم این روابط ساختگی تصمیمات قدرت های جهانی به حاکمانی است که بقای خود را در گرو این قدرت ها می دانند و خود این حاکمان نیز می دانند که تسخیر رژیم نامشروع صهیونیستی شکست و از دست دادن جایگاه خود در میان مردم نیست. . . بر این اساس است که ایجاد این ارتباطات مصنوعی نه تنها بر عزم مردم فلسطین تأثیر می گذارد، بلکه مردم این کشورها را به حمایت بیشتر از مردم فلسطین سوق می دهد زیرا با تصمیمات حاکمان خود مخالف هستند. در کنار این موضوع، البته حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت سیاسی و نظامی منطقه ای مقاومت فلسطین و مبارزه برای عادی سازی روابط در محافل منطقه ای و بین المللی، در ارتقای روحیه مردم نیز تأثیر بسزایی داشته است. مبارزان و مردم فلسطین… در پایان به جرات می توان گفت امروز بیش از هر زمان دیگری صدای استخوان شکن رژیم صهیونیستی به گوش می رسد و این نویدبخش فتح بیت المقدس در آینده نزدیک است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.