خامه ای: معادلات منطقه کاملاً به نفع محور مقاومت تغییر کرده است

[ad_1]

وی خاطرنشان کرد: در تحولات اخیر منطقه می بینیم که معادلات کاملاً به نفع مقاومت تغییر کرده است، در تحولات اخیر در یمن، سوریه، عراق، لبنان و فلسطین می بینید که مقاومت در همه عرصه ها حرف اول را می زند. . در برابر دشمنان.

به گزارش ایسنا، عباس خامه یار در نشست تخصصی بررسی آخرین تحولات منطقه غرب آسیا در آستانه روز جهانی قدس که به همت جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد، گفت: وجود ندارد. در آن زمان فلسطینی ها تنها با پرتاب سنگ می توانستند مخالفت خود را با رژیم اشغالگر قدس نشان دهند و در مقابل آسیب های بیشتری را متحمل شدند، زیرا این سنگ تنها یک سلاح نمادین بود که خشم فلسطینیان را نشان می داد. در این درگیری ها، نظامیان صهیونیست فلسطینی هایی را که هیچ سلاحی برای دفاع از خود نداشتند، قتل عام کردند.

کارشناس مسائل غرب آسیا همچنین گفت: امروز شاهد این هستیم که تمام سنگ های فلسطینی ها به موشک تبدیل شد و این توانمندی مقاومت فلسطین را دقیقا سال گذشته در عملیات سیف القدس مشاهده کردیم.
خامه یار تصریح کرد: همچنین آنچه امروز در تحرکات فلسطینی ها در سرزمین های 1948 و در مرکز حاکمیت رژیم صهیونیستی در تل آویو انجام می شود و باعث ناراحتی سران رژیم صهیونیستی شده، نتیجه تغییر قواعد بازی است. به نفع مقاومت و قدرت فلسطین».

وی ادامه داد: در سوریه، عراق، یمن و لبنان نیز شاهد بودیم که ملت های مسلمان چگونه توانستند در برابر حملات محور غربی صهیونیستی مقاومت کنند و بر آن غلبه کنند.

وی گفت: در این رویارویی با رویکرد نظامی، آمریکایی ها شکست خوردند و در این شکست درس ها و درس های بزرگی از دشمنان گرفتند. بنابراین معتقدم تغییر قوانین و معادلات از هم اکنون در منطقه آغاز شده است و می بینیم که تغییرات از سایر مراحل نظامی به فازهای دیگر منتقل شده است.

خامه یار همچنین تصریح کرد: بر این اساس دشمنان سعی کردند آنها را از انجام معادلات جدید ایجاد ناامنی در این کشورها باز دارند و در آتش جنگ داخلی در کشورهایی مانند لبنان توطئه ای با هوشمندی و برنامه ریزی موفق دوباره تلاش کردند. محور مقاومت برای شکست زور خنثی شد. این را در عراق، یمن، فلسطین، سوریه و لبنان نیز می بینیم.

وی گفت: در فلسطین با وجود روندهای مختلف سیاسی، می بینیم که همه متفق القول هستند که باید در مقابل رژیم صهیونیستی ایستادگی کنیم که این موضوع در تحولات اخیر در مسجدالاقصی منعکس شده است.
وی افزود: در واقع علاوه بر اینکه شاهد شکست دشمنان در جبهه نظامی بودیم، شاهد شکست آنها در سایر جبهه ها اعم از سیاسی و اقتصادی نیز بودیم.
خامه یار در پایان گفت: نکته مهمی که در تحولات منطقه شاهد آن هستیم این است که لبنان به یکی از مراکز اصلی توسعه در منطقه تبدیل شده است. این کشور به دلیل همجواری با رژیم صهیونیستی به خطر بزرگی برای این رژیم تبدیل شده است چرا که قوانین بازی به نفع محور مقاومت تغییر کرده است. از این رو، تحولات آینده در لبنان، به ویژه پرونده انتخاباتی، بسیار مهم است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.