مطالعه مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس قیمت مبدل صفحه ای (2) بدانید سی پلاس

طول پین های فاصله انداز می تواند بین ۵ تا ۲۰mm تغییر کند. بهره وری بالا و قابلیت اطمینان فوق العاده در طراحی جمع و جور ، سرمایه گذاری با جذاب ترین CTO در طول عمر محصول را ارائه مبدل حرارتی پلیتی آلفالاوال می دهد. Th᠎is c on tent w as  done ᠎with GSA ​Content Ge​ne​rator DE᠎MO .

فروش مبدل حرارتی در شیراز

در سال 2016 کمپانی دانفوس ، مالکیت کامل Sondex را خرید و از سال 2018، Sondex به یک مارک محصول با برند دانفوس تبدیل شد. Th​is has been g᠎en erated with G SA C ontent G​enerat or Dem​oversion​.

مبدلهای حرارتی جوشکاری شده، نیمه جوشکاری شده و زردجوش شده برای انتقال حرارت بین سیالات پر فشار و یا زمانی که نیاز به محصول فشردهتر باشد به کار میروند. Th is conte nt was cre​ated ᠎by G᠎SA Conte nt Gen erator​ D em ov​ersi on!

قیمت مبدل دانفوس

نوع مبدل های حرارتی پره دار عمدتا برای کاربرد های “گازـ گاز” یا ” مایع ـ گاز” استفاده می شود که به صورت وسیعی در صنایع مختلف از جمله در تبرید حتی با دمای خیلی کم مانند کندانسور و اواپراتور سیستم های تهویه مطبوع، کولر های گازی و اسپلیت، سردخانه، بازیابی انرژی، صنایع فرآیندی، تبرید و دیگر سیستم های تهویه مطبوع مانند کویل آب سرد کاربرد وسیعی دارند.

مبدل حرارتی دانفوس

حداکثر فشار کاری تا 15 بار و حداکثر دمای کاری تا 500 درجه سانتیگراد محدود هستند. همچنین این مبدلها برای شرایطی که یکی از سیالات کاری مبدل دارای ماهیت سمی بوده، اشتعال پذیر و یا خورنده باشد، نیز بسیار کارآمد است.

محدوده بهداشتی برای برنامه های غذایی کندانسور صفحه ای آلفالاوال ، آشامیدنی و دارویی ؛ یا محدوده تخصصی برای تراکم ، تبخیر و محیط های الیافی – شما با کاهش هزینه مالکیت و افزایش کارایی و ایمنی خرید می کنید.

قیمت ارزان این مبدلهای حرارتی چه از نظر هزینه اولیه و چه هزینه تعمیر و نگهداری باعث شده است تا صنایع کوچک از این نوع مبدلهای حرارتی استقبال کنند.

در کشورهای اروپایی، حدود ۲۵٪ از مصرف لوله پلیاتیلن PE100 در کاربردهای بدون ترانشه، چه در سیستمهای جدید و چه تعمیر سیستمهای قبلی، از نوع PE100 RC است.

Artic᠎le was g​ener​at​ed wi᠎th the ᠎he​lp of G SA Conten t  Gene rato​r ᠎DEMO.

به طور کلی برای سرد یا گرم کردن یک سیال به وسیله سیالی دیگر بدون استفاده مستقیم از دستگاههای مولد سرما یا گرما و همینطور بازیابی گرما و یا سرما از سیالاتی که قبلا به طریقی به آنها داده شده است، از مبدلهای حرارتی استفاده میشود.

این مبدل ها شامل تعدادی صفحات نازک با سطح موج دار هستند که سیال های گرم و سرد را از هم جدا می کنند.

زیر مجموعهای از ورق سرد میباشد. مبدل حرارتی لاملا (lamella) یا رامن (Ramen) شامل مجموعهای از کانالهای با صفحات نازک موازی و جوشکاری شده یا لاملا (تیوبهای تخت یا کانالهای مستطیلی) است که به صورت طولی درون یک پوسته قرار گرفتهاند.

به دلیل توربولانس بالا، توزیع جریان یکنواخت و سطوح صاف، لاملا به سادگی رسوب نمیگیرد. شکل نوارها باعث ایجاد فضایی درون لاملا میشود و در خارج لاملا و درون پوسته بخشهایی ایجاد میشود که جریان از آنها گذر میکند.

در مقایسه با مبدل حرارتی پوسته و لوله (shell and tube heat exchangers)، نزدیکی دما (temperature approach) در یک مبدل حرارتی صفحهای میتواند در حد 1 درجه سانتیگراد باشد در حالی که مبدلهای حرارتی پوسته و تیوب نیازمند نزدیکی دما 5 درجه سانتیگراد و بیشتر هستند.

یک مبدل حرارتی صفحهای از صفحات نازک و چینداری تشکیل شده است که در بالا بیان شد. جنگی که باعث شد تا ایالات متحدۀ امریکا تحریم هایی را علیه دولت دانمارک اعمال کند و ورود محصولات صنعتی را به کشورهای همسایۀ آلمان محدود سازد.

مبدل حرارتی قیمت

انواع مبدل های حرارتی هوا خنک که به آنها فن دار یا درای کولر نیز گفته میشود از یک یا تعدادی کویل (لوله های متعدد رفت و برگشتی با پره هایی در اطراف آن ) و یک یا تعدادی فن تشکیل شده اند (همانند رادیاتور اتومبیل) که سیال با درجه حرارت بالا از داخل کویل عبور می کند و در اثر وزش هوا توسط فن ها از سطح بیرونی کویل و در نتیجه برخورد ذرات هوا با سطح داغ لوله ها و پرههای کویل ، حرارت اضافی از سیال با درجه حرارت بالا گرفته می شود.

مبدل حرارتی صفحه ای بریز

البته مزیت مبدل های حرارتی صفحه ای واشری (Gasket) نسبت به جوشی قابلیت افزایش ظرفیت،تعمیر و سرویس و شستشوی راحت آنها می باشد.

مبدل های نیمه جوشی آگرین در عمق ها و الگوهای متفاوت به منظور دستیابی به بهترین راندمان حرارتی و هیدرولیکی طراحی شده اند.

نکته : یکی از مهمترین معایب این نوع از مبدل ها این است که سطح انتقال حرارت کمی داشته و فقط برای مبدل های کوچک و با ظرفیت کم مناسب است .

مهمترین نکته در نصب مبدل صفحه ای نحوه اتصال لوله های ورودی و خروجی می باشد. مبدل حرارتی های نوع HP در حالت کلی به گونه ای طراحی شده اند که دو جریان با یکدیگر تماسی نداشته و جریان موازی و مخالف جهت داشته باشند.

فاصله بین دو صفحه مجاور بین 1.3 تا 6.4 میلیمتر بوده و تعداد و سایز صفحات به دبی ، خواص فیزیکی سیال ها، افت فشار و تغییرات دما بستگی دارد.این تجهیزات به طور گسترده در اواپراتور ها استفاده می شود.

فاصله بین صفحات فلزی در هر دو کانال حلزونی، با استفاده از پین های فاصله انداز که به ورق فلزی جوش می شوند ، حفظ می شود.

فاصله بین سطوح فلزی در هر دو کانال اسپیرال به وسیله پینهای فاصلهانداز که به ورقهای فلزی جوش میشوند حفظ میشود.

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس

مبدل صفحه ای جوشی نوع B دانفوس با دو نوع متفاوت صفحه و سه نوع کانال موجود هستند. بر حسب کاربرد مبدل حرارتی این صفحات به صورت گسکتی، جوشی یا زردجوشی به یکدیگر وصل شدهاند.

مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

مبدل حرارتی صفحهای (plate heat exchanger) یا PHE، طرح ویژهای است که برای انتقال حرارت بین سیالات کم فشار یا فشار متوسط مناسب است.

نمایندگی مبدل حرارتی دانفوس

سیالات وارد شده به صورت یکی در میان بین صفحات فلزی جریان مییابند و با یکدیگر تبادل گرما انجام می دهند.

فروش مبدل حرارتی در اصفهان

مبدلهای حرارتی صفحه واشر ما در حال بهینه سازی انتقال حرارت توسط سطوح بزرگ صفحات موج دار هستند که گرما را از یک گاز یا مایع به گاز دیگر می رسانند.

مبدل حرارتی صفحه ای یا همان پلیتی از تعداد زیادی صفحه فلزی که با فاصله اندکی کنار یکدیگر قرار می گیرند و با الگوی یکی در میان نسبت به هم آب بندی می شوند ، تشکیل می شود.

قیمت مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

از درون لوله ها معمولاً یک سیال مایع با دمای کم و اطراف لوله ها یک سیال گازی شکل با دمای بالا جریان می یابد که تبادل حرارتی زیادی به علت وجود تعداد زیادی لوله صورت میگیرد و آن را به پرکاربردترین مبدل در صنعت تبدیل کرده است.

فروشگاه مبدل حرارتی

گسکتها از نشتی به خارج جلوگیری میکنند و معمولا محدود به جریانهای سیالاتی با فشار زیر 25 بار و دمای زیر 250 درجه سانتیگراد میشوند.

مبدل حرارتی پلیتی

این طرح برای فشارهای تا 35 بار و دمای 200 درجه سانتیگراد برای گسکتهای تفلنی (Teflon gaskets) و دمای 500 درجه سانتیگراد برای گسکتهای آزبستی (asbestos gaskets) مناسب است.

خرید مبدل های حرارتی

محصولات پکیج ایران رادیاتور دارای تعداد و تنوع بالایی است در نتیجه برای آشنایی و یا داشتن انتخابی بهتر در خرید پکیج ،انواع پکیج های ایران رادیاتور را معرفی می کنیم.پکیج های ایران رادیاتور در دو دسته پکیج زمینی و پکیج دیواری ایران رادیاتور تولید و در بازار عرضه شده اند.

2. کاربردهای سرمایشی مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس : بعنوان اواپراتور و کندانسور در چیلر ها و سیسم های هیت پمپ بعنوان اکونومایزر، سابکولر و دی سوپر هیتر در سیستم های تبرید بعنوان مبدل حرارتی واسطه جهت سرمایش در پروسه های صنعتی توسط برج خنک کننده (برج مدار بسته).

در اواپراتور سیستم های خنک کننده نیز از سیال آب مخلوط آب با اتیلن گلیکول و مخلوط آب با پروپیلن گلیکول می توان استفاده کرد.

اواپراتورهای دانفوس به دلیل اشغال کم فضا، وزن پایین، گستره وسیعی از اندازه ها و ظرفیت ها، سطوح بالای انتقال حرارت از جایگزین های مهم سطوح مبدل حرارتی مدل های قدیمی هستند.

با توجه به تبادل حرارت در مبدل های پوسته و لوله و افزایش تشکیل رسوبات استفاده از سیستم های کاهش سختی در ورودی ها توصیه می گردد.

یکی از معایب این مبدل ها در مقایسه با انواع مبدل شل اند تیوب (پوسته و لوله) این است که فشار کمتری را تحمل می کنند و برای کاربردهای فشار بالا معمولا از نوع پلیتی استفاده نمی شود.

متریال مورد استفاده برای صفحات و قاب دستگاه اهمیت زیادی داشته و باید در برابر نوسانات دمایی و خوردگی مقاومت بالایی داشته باشند.

برای مثال : L36FF نشان دهنده این است که دستگاه از نوع دیجیتالی، مجهزبه فن و دستگاه دو مبدله می باشد.

همچنین جنس گسکت ها از VITON و EPDM و NBR است و دارای ظرفیت lit/nr 500000 – lit/nr 100 می باشد.

استفاده مبدل حرارتی در دستگاههای دیگری مثل دیگ بخار، مولد بخار، کندانسور، پیش گرم کن فن کویل، خنک کن و گرم کن روغن، اواپراتور، تبخیر کننده، کوره ها و رادیو تورها متداول است.

یکی از معایب این مبدل ها در مقایسه با انواع مبدل شل اند تیوب این است که فشار کمتری را تحمل می کنند و برای کاربردهای فشار بالا معمولا از نوع پلیتی استفاده نمیشود.

مبدل حرارتی پلیتی یا مبدل حرارتی صفحهای (plate heat exchanger) نوعی مبدل حرارتی است که برای انتقال حرارت بین دو سیال از صفحات فلزی استفاده میکنند.

از این نوع بیشتر برای تبادل حرارت بین سیالات گازی شکل استفاده میشود. به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، مبدل ترکیبی از رویکردی استفاده می کند که طیف نور خورشید را به طور کامل ضبط می کند.

کاربرد دارند آشنا می شویم. این مبدلها به سادگی تمیز و استرلیزه میشوند زیرا امکان باز کردن آنها از یکدیگر وجود دارد و بنابراین کاربرد زیادی در صنایع غذایی دارند.

بنابراین وزن پر و خالی مبدل اختلاف زیادی نخواهد داشت که این امر به انتخاب استراکچر محل نصب کمک شایانی می نماید. Th​is a᠎rtic le was g enerat​ed by GSA  Content G enerator DE MO​!

مطابق شکل زیر طرز کار مبدل حرارتی صفحه ای به این شکل است که تعداد زیادی صفحه (پلیت plate) با ضخامت کم و به صورت پشت سر هم قرار گرفته و بین آنها فضای خالی ایجاد می شود (صفحات نسبت به هم آبند هستند).

یک ویژگی مهمی که باید در ارزیابی یک مبدل حرارتی صفحهای مد نظر داشت، شکل چینخوردگی درون مبدل است. اما با وجود تمام محاسن ذکر شده یک عیب مهم در مورد Plate Heat Exchanger وجود دارد و آن این است که سطوحی که باید توسط واشر آب بندی شود زیاد است.

مبدل حرارتی و رفع نیاز تمامی صنایع مزیت ویژه کولرهای هوایی، عدم نیاز به منبع آب است، بدین معنا که نیازی به نصب این تجهیزات در مجاورت منبع آب وجود ندارد.

جریان سمت پوسته معمولا در اطراف پلیتها به صورت تک پاسه و طولی در فضای بین کانالها انجام میشود. مبدل حرارتی پوسته و لوله از تعدادی لوله و یک پوسته بزرگ که لولهها را احاطه میکند ، تشکیل شده است.

استنلس استیل، یک فلز پرکاربرد در صفحات است زیرا توانایی مقاومت در برابر دما، استحکام و مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد.

این صفحات دارای قطعات گوشهای هستند که به صورتی قرار میگیرند که دو محیط بین آنها تشکیل میشود و حرارت به صورت یک در میان از فضاهای بین صفحهای منتقل میشود.

این کار باعث ساده شدن انتقال حرارت و افزایش بسیار زیاد سرعت تغییر دما میشود. یک سیال به عنوان سیال دما بالا و یک سیال هم به عنوان سیال دما پایین وارد آن شده و از طریق سطح فلزی این صفحات با یکدیگر تبادل گرمایی انجام میدهند.

محدودیتهای دما و فشار به دلیل جزییات ساخت و گسکتها به وجود میآیند. دو نوع چینخوردگی وجود دارد: چینخوردگیهای اینترمیت (intermating) و شورون (chevron).

لوله ای: این نوع از مبدل از دو لوله که به صورت هم مرکز درون هم قرار گرفته اند، ساخته می شود.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.