پیشنهادات برای حل و فصل پرونده های خانوادگی / دلایل بحران جاری در افغانستان

[ad_1]

دیدارهای مردمی رئیس قوه قضائیه / تغییر اتوبوس مدیران / ادامه بحران در افغانستان و … از موضوعات پربازدید و گزارش شده در سرمقاله سیاسی ایسنا بود که مشروح آن به شرح زیر است.

به گزارش ایسنا، تاکید رئیس قوه قضائیه بر حل و فصل پرونده های خانوادگی با اتخاذ رویکردی مدون از جمله اخبار مورد توجه مردم بود.

حجت‌الاسلام محسن اژه‌ای وی در ادامه دیدارهای مردمی خود که با هدف رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم و همچنین آسیب شناسی فرآیندها و تشریفات در واحدهای قضایی برگزار می شود، با 13 نفر از مراجعین به قوه قضائیه دیدار و در جریان وضعیت شما قرار گرفت. چالش ها و مسائل.

وی در پایان این دیدار عمومی به تشریح برخی از مسائل و موضوعات مطرح شده از سوی مددجویان در خصوص حل و فصل پرونده های خانوادگی با رویکرد کد خدادادی، صلح و سازش و گذشت طرفینی که دارای ثواب و اجر مضاعف هستند، پرداختند. ماه رمضان شما استرس دارید.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات وی در جلسه شورای تامین استان مازندران با بیان اینکه دولت به دنبال حل مشکلات مردم است، افزود: دولت سیزدهم مردم به دنبال همکاری با کشورهای همسایه برای استفاده از ظرفیت های منطقه برای توسعه است، هرچند دشمنان با تحریم های ظالمانه به دنبال فشار حداکثری بر کشور هستند. ” اما دولت با برنامه ریزی مناسب به دنبال ساماندهی معیشت و رفع مشکلات مردم است.

گزارش ایسنا با عنوانچرخه تکراری تغییرات«موضوع جایگزینی مدیران و زیرمجموعه‌های آنها پس از تغییر دولت‌ها از دیگر اخبار پرمخاطب امروز بود.

در بخشی از این گزارش با اشاره به اینکه این تغییرات به رسمی عجیب در ساختار اداری کشور تبدیل شده و به «تغییرات اتوبوسرانی» معروف شده است، آمده است: تغییراتی که اکنون باید برای آن کارگروه نیز تشکیل شود! اما سوال اینجاست که مبنای تشکیل کارگروه تغییر چیست؟

لازم به ذکر است، به گفته سخنگوی دولت، دستور اخیر رئیس جمهور به معاون اجرایی رئیس جمهور مبنی بر تشکیل کارگروه مدیرانی که منصوب نشده اند، آمده است.

موضوع دیگر خبر امروز موضوع مهاجرت به عنوان یک پدیده جهانی و لزوم توجه همه جانبه، همه جانبه و چند جانبه به موضوع اتباع خارجی مقیم ایران بود.

از این نظر بابک مسئول است رئیس مرکز پژوهش های مجلس: شورای اسلامی همچنین از تهیه طرحی برای ساماندهی اتباع بیگانه در مرکز پژوهش ها خبر داد و بیان کرد: این پیش نویس با تاکید بر جامعیت، وقت شناسی، قوام وظایف و شفافیت در دستور کار کمیسیون امور داخلی و شوراها قرار گرفته است.

انفجارهای اخیر در غرب کابل که منجر به کشته و زخمی شدن چندین شهروند افغان از جمله دانش آموزان «هزاره» شد، موضوع مصاحبه ایسنا با یک کارشناس شبه قاره نیز بود که توجه افکار عمومی را به خود جلب کرد.

نوذر شفیعی وی امنیت در افغانستان را در زمان حکومت طالبان هوشمندتر می‌داند و می‌گوید: بی‌تفاوتی طالبان یا چراغ سبز طالبان و فعالیت‌های داعش در افغانستان عامل این اتفاقات است. بخشی از جامعه که باید امنیت داشته باشد از امنیت برخوردار است که به امنیت یک قوم و یک گروه سیاسی مربوط می شود و سایر اقوام و گروه های سیاسی فاقد امنیت هستند.

دعا کن بهرامی سفیر سابق ایران در افغانستان “افغانستان چهار دهه است که با بحران بی ثباتی و درگیری نظامی در قالب حضور نیروهای خارجی یا درگیری های داخلی مواجه بوده و موضوع درگیری همواره تصرف قدرت و گسترش نفوذ در این کشور بوده است.” او در بیانیه‌ای گفت که چرا بحران در افغانستان ادامه دارد. حضور نظامی مستقیم دو قدرت جهانی در این کشور منجر به یک سری رقابت های خارجی، بحران ها و خشونت ها شد. تداوم بحران نه تنها زیرساخت های محدود کشور را از بین برد، بلکه توان ملی آن را به شدت تضعیف کرد و در عین حال یکپارچگی ملی را نسبتاً مختل کرد.

همزمان با شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جوار حرم مطهر امام خمینی (ره) در جمع مردم شبزنده حضور یافت.

رئيس جمهور وی در بخشی از این مراسم با تاکید بر شناخت معرفت ائمه اطهار(ع) و به ویژه حضرت فاطمه زهرا(س) در شب قدر، گفت: امام خمینی(س) همواره مردم را به سوی خدا و اگر رزمندگان دعوت می کردند. در گرفتاری در جبهه ها گفت به خودت نگاه کن مبادا برایت غرور ایجاد شود. امام خمینی (ره) در رفتار خود به خدا و مردم توجه داشت و هیچ استکباری مورد توجه امام نبود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.