کنترل قتل های پی در پی در مساجد افغانستان

[ad_1]

کنترل قتل های پی در پی در مساجد افغانستان

ایسنا/ قم خطیب نماز جمعه قم گفت: مساجدهای پی در پی در افغانستان حوادث تلخ، زشت، زشت است و مسئولیت این ناامنی ها بر عهده طالبان و صاحبان قدرت است و در این مدت کوتاه حکومت شما انواع ظلم و ستم و ظلم و جور درگیری اموال ما زندگی مردم را دیده ایم، شما باید آن را کنترل کنید.

آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه نماز جمعه دوم اردیبهشت ماه که در مسجد قدس قم برگزار شد، با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف در ماه مبارک رمضان، گفت: بهترین زمان اعتکاف دهه آخر ماه مبارک رمضان است. . رمضان مدرسه تعلیم و تربیت است و نسل جوان باید در پرتو ماه مبارک رمضان قدرت تقوا و خویشتن داری را بیابد.
وی بابیان اینکه یکی از چالش هایی که همه مردم و مسئولان برای حل آن باید دست به دست هم بدهند مشکلات اقتصادی است، گفت: طبقه متوسط ​​رو به پایین باید از حداقل معیشت برخوردار باشد. هم راه حل های کوتاه مدت و هم برنامه های بلندمدت ضروری هستند.
مسئول سمینارها گفت: همه ما باید دغدغه مسائل فرهنگی را داشته باشیم و همه ظرفیت ها را برای التیام زخم ها به میدان بیاوریم. رواج طلاق، افزایش طلاق، کاهش ازدواج و افزایش جرم و جنایت در دادگاه ها همه نشانه آسیب های فرهنگی و اخلاقی جامعه است که همه ما در برابر آن مسئولیم.
وی افزود: اینترنت باید توسعه یابد، زیرساخت ها توسعه یابد و ظرفیت امور تجاری و علمی و فناوری افزایش یابد، اما در کنار این وظایف مثبت، باید کنترل و نظارت نیز وجود داشته باشد.
خطیب نماز جمعه قم با اشاره به اینکه مشکل آب، آلودگی، محیط زیست، جمعیت، تخریب منابع طبیعی و جنگل ها نیز از دیگر مشکلات است، گفت: 15 استان کشور باید آب دریا دریافت کنند که برنامه های آن باید به توسعه، همچنین به مسئولان گفته شد که آبرسانی به قم از دریا نیز باید در دستور کار باشد.
وی ادامه داد: ما سوزاندن ظالمانه قرآن و هتک حرمت مقدسات اسلام را محکوم می کنیم و دیدن تمامیت معنوی و قداست امت اسلامی مورد هجمه تندروها و حمایت برخی مقامات اروپایی جایز نیست.
وی افزود: همه امت اسلام در ماه رمضان با تاکید بر ارزش های اسلامی این حرکت زشت را محکوم می کنند و امیدوارند این حرکت ها در دنیا و قدرت ها جلوی آن را بگیرند.
یکی از اعضای شورای عالی حوزه های علمیه گفت: قتل های پی در پی در مساجد افغانستان فاجعه بار، زشت و زشت است. مسئولیت این ناامنی ها بر عهده طالبان و صاحبان قدرت است. در مدت کوتاه حکومت او شاهد انواع و اقسام قساوت ها و درگیری ها با مردم و مال و جان بوده ایم. شما باید این را کنترل کنید. جامعه جهانی و دیپلماسی کشورمان باید فعالانه این موضوع را پیگیری کنند.
وی افزود: پیام ما در مورد فلسطین این است که فلسطینیان باید برگردند و انتخابات برگزار شود و رژیم نژادپرست اسرائیل از بین برود، امت اسلامی در دفاع از کیان اسلام و فلسطین متحد هستند و امسال روز قدس نشان دهنده وحدت است. جلو.” اسرائیل بداند که راهی که به پایان می رسد چیزی جز شکست نیست.
امام جمعه قم در ادامه عهدشکنی ها در برجام و عدم برجام، گفت: این افراد زیاده خواه هستند و منافع ملت ایران را قبول ندارند و امیدواریم این قدرت های ظالم و متجاوز دست به کار شوند. یک روز به خودی خود سقوط می کند; اگر به خود نیایید اراده ملت ها بر شما تحمیل می شود.
آیت الله اعرافی در خطبه اول تسلیت شهادت امام علی(ع) اظهار داشت: حضرت علی(ع) در میان یاران پیامبر(ص) مرکز خورشید بود و از امتیازاتی برخوردار بود که در هیچ کجا وجود نداشت. اما .
وی تصریح کرد: در میان بیش از هزار فضیلتی که در کتب مختلف شیعه و سنی آمده است، نکات بسیار برجسته و منحصر به فردی وجود دارد که یکی از مهمترین آنها درجه علم و معرفت بی‌پایان حضرت علی (ع) است. که نشانه است. این دریای علم، 500 خطبه او در مورد توحید، معارف اسلام و حقایق جهان است که بخشی از آن در نهج البلاغه آمده است.
وی ادامه داد: امام علی(ع) الگوی جذاب و صحیحی از حکومت ارائه کرد، حکومتی که مشروع ترین، پسندیده ترین و عادل ترین حکومت و بر اساس احکام الهی اداره می شد.
وی افزود: امیرالمومنین(ع) مظلوم ترین شخصیت دنیاست که شکست خورده است.
رئیس حوزه های علمیه، توطئه ها و نقشه های حکومت های بنی امیه و سویانی را یکی از عوامل شکست این حکومت دانست و گفت: خط بنی امیه لشکرکشی سنگین معرفتی، جنگ سخت ادراکی و فرهنگی علیه امام علی (ع) ایجاد کرده بود. ع) و خانواده اش. این نقشه ها از قبل از خلافت امام علی (ع) شروع شد و پس از جنگ صفین به اوج خود رسید.
خطیب نماز جمعه قم افزود: احادیث مربوط به علی تحریف شد و از احادیث علی استخراج و احادیث دیگر جایگزین شد و احادیث و شایعات در مورد این شخصیت نورانی منتشر شد تا جایی که برخی در دعای آن حضرت تردید کردند. امیرالمؤمنین. .
وی بیان کرد: نفوذ و تحریک دشمنان در داخل جبهه مولا و کوفه، رشوه و خرید مجروح و اهل دنیا، خرید هفت تن از یاران بزرگ امیرالمؤمنین(ع)، ناامنی و هجوم به شهرها از جمله ایشان بود. سایر سهام
وی بابیان اینکه نفرت و نفاق خط علوی در میان جوامع کوفی و ​​شیعه موجود از دیگر عوامل این شکست بود، گسترش شبهات را یکی از آنها دانست.

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.