آیا آینده پاکستان با ثبات خواهد بود؟

[ad_1]

یک دیپلمات سابق کشورمان در پاکستان با بیان اینکه با آغاز به کار دولت جدید، اختلافات و رقابت های احزاب در پاکستان افزایش یافته است، گفت: در حال حاضر وضعیت ثباتی از نظر حزب و اختلافات بین احزاب وجود ندارد. قطعات افزایش یافت.”

محسن روحی صفت در گفت وگو با ایسنا، در ارزیابی تحولات پاکستان و چالش های پیش روی این کشور با روی کار آمدن شهباز شریف به عنوان نخست وزیر جدید، اظهار کرد: افرادی که متحد شدند و باعث سقوط عمران خان از احزاب مختلف شدند. البته عمران خان در جریان رای اعتماد خود به پارلمان با اختلاف اندکی توانست نخست وزیر شود.

وی افزود: واضح است که اکنون احزاب در پاکستان به تعادل رسیده اند، هیچ یک از آنها رای قاطعی در پارلمان ندارند و در مخالفت با عمران خان متحد بودند، اما اکنون شرایط به شرایطی رسیده است که کشور را اداره کنند. اختلافات بین احزاب رقیب است.

دیپلمات سابق کشورمان با بیان اینکه با آغاز به کار دولت جدید، اختلافات رقبا در پاکستان آغاز شد، گفت: به نظر می رسد عمر این دولت حدود 18 ماه باشد و طبیعتا برای برگزاری انتخابات 3 یا 6 باشد. ماه ها قبل از آن، دولت موقت پاکستان برای برگزاری انتخابات به قدرت می رسد، در هر صورت شهباز شریف، اگر آن را به نفع خود بداند، ممکن است حتی پارلمان را منحل کند و انتخابات زودهنگام برگزار کند.

روحی صفت ادامه داد: بنابراین وضعیت احزاب باثباتی در پاکستان وجود ندارد و در حال حاضر همه چیز موقتی است تا انتخابات برگزار شود تا مشخص شود کدام حزب بیشترین آرا را به دست خواهد آورد و آیا آرا برابر یا نزدیک به یکدیگر است. آینده چندان پایدار نخواهد بود

وی در مورد انتخاب افرادی مانند حنا ربانی به عنوان وزیر امور خارجه حزب مردم گفت: خانم ربانی در کابینه دولت پرویز مشرف نیز حضور داشت و فردی با تجربه است اما حزب مردم که یکی است. یکی از احزاب اصلی پاکستان در سال های اخیر که دارای آرای نامتناسب در پارلمان است و قدرت چندانی ندارد و به نظر نمی رسد که بتواند در یک دولت ائتلافی شرکت کند یا از شهباز شریف حمایت کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.