اگر در مصرف آب صرفه جویی نشود در تابستان با بحران مواجه می شویم

[ad_1]

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت منابع آبی کشور و میزان بارندگی در فصل بهار تاکید کرد: برای جلوگیری از بحران در فصل تابستان باید صرفه جویی و مدیریت صحیح در مصرف صورت گیرد. اولویت برای مردم و کارکنان

غلامرضا شریعتی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به کاهش منابع آبی کشور و لزوم صرفه جویی در مصرف، گفت: در مورد آب و برق اگر تمهیدات لازم اندیشیده نشود و اقتصاد در دستور کار قرار نگیرد. ، در تابستان مشکلات بزرگی خواهیم داشت.

وی همچنین تصریح کرد: با توجه به وضعیت منابع آبی کشور، باید با مدیریت مناسب منابع آب، بیشترین مصرف را داشته باشم. پس انداز هم به مردم و هم به کارمندان باز می گردد. باید برنامه ای از سوی مسئولان برای صرفه جویی در مصرف تدوین شود. نکته مهم این است که در حالی که در داخل کشور با مشکل تامین آب مواجه هستیم، هم در شمال و هم در جنوب به دریا نزدیک هستیم.

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مانند همه کشورهایی که با مشکل آب مواجه هستند باید استفاده بهینه از منابع آبی دریاها را بهینه کنیم. یکی از ایراداتی که در گذشته به دولت ها می شد این بود که ما منابع آبی خوبی در شمال کشور داریم اما در این سال ها سرمایه گذاری مناسبی برای استفاده از این منابع انجام نشده است.

کنترل آب در شمال کشور می تواند بخشی از کاستی ها را جبران کند

عضو کمیسیون عمران تاکید کرد: کنترل آب شمال کشور می تواند بخشی از کمبود منابع آبی را جبران کرده و نگرانی مردم را برطرف کند. میانگین نزاع آب در کشور 50 درصد است که متاسفانه در استان های شمالی حدود 10 درصد است. ما منابع آبی خوبی در شمال کشور داریم و می توانیم با ساخت سد بخشی از کمبود را جبران کنیم.

شریعتی در پایان افزود: این انتقاد متوجه مسئولان است چرا که در مکان هایی که آب برای کنترل یا جمع آوری آن وجود دارد سرمایه گذاری نمی کنند. بسیاری از استان های کشور امروز از کمبود شدید آب رنج می برند. اولاً صرفه جویی در مصرف و ثانیاً اجرای سیاست های صحیح مدیریتی دو اقدام مهمی است که باید جدی گرفته شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.