بررسی چالش‌های سیاست‌گذاری در متاورها در خانه آفرینش و نوآوری مجلس

[ad_1]

نشست تخصصی «بررسی چالش های سیاست گذاری متوارس» با هدف بررسی مسائل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و حقوقی، فرصت ها و تهدیدهای فناوری های متاورس و چالش های پیش روی در مجلس برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، یکی از اهداف «خانه خلاق و نوآوری قوه مقننه» معرفی و بررسی فناوری های نوین و ارائه پیشنهادهای سیاستی مناسب است. مفهوم «متاورز» که از فناوری‌های مختلفی مانند بلاک چین، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، هوش مصنوعی و غیره استفاده کرده است، به عنوان موضوع مطالعه در رویدادهای خلاقانه داخلی انتخاب شد.

به همین منظور نشست تخصصی (پنل) با موضوع «بررسی چالش های سیاست گذاری در متاورز» با حضور یزدان عباسی، رئیس کارگروه آموزش و پژوهش انجمن بلاک چین ایران، دکتر محسن رضایی صدرآبادی، استاد دانشگاه و آینده اقتصاد فضای مجازی، دکتر ابوالقاسم رجبی، کارشناس مرکز پژوهش های مجلس و احسان دربانیان، پژوهشگر حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال است.

خانه خلاقیت و نوآوری قانونگذار موضوع نوآوری بخش عمومی را برای استفاده از ابزارهای نوآوری در جهت منافع عمومی در دستور کار خود قرار داده است. همراهی و هماهنگی با شرکت های دانش بنیان و تعامل با اکوسیستم نوآوری و تفکر و تسهیل ارتباط اکوسیستم نوآوری با نظام قانون گذاری از جمله فعالیت های مهم خانه خلاق و نوآور قانون گذار است.

به گزارش روابط عمومی خانه خلاقیت و نوآوری قوه مقننه، این نشست در مجلس شورای اسلامی، ساختمان آیت الله شیخ فضل الله نوری، طبقه دهم، خانه خلاقیت و نوآوری قوه مقننه برگزار می شود. علاقه مندان می توانند جهت هماهنگی و شرکت در این جلسه با شماره تلفن 33935860 021 تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.