معرفی کامل فن کندانسور سردخانه و انواع آن

به عنوان مثال می تواند به صورت ثابت، قابل انتقال یا حتی به شکل کانکس ساخته شود. مساحت سردخانه ها بیش از چند هزار متر است، که محصولات کشاورزی یا دارو و حتی مواد غذایی را در آن نگهداری می کنند.

چلم و سردخانه را

ابعاد سردخانه کانکسی ثابت طبق ظرفیت و نوع محصولات در مدل های خاصی ساخته می شود و ضخامت لایه عایق آن عموما از 5 تا 15 سانتی متر است.

فن سردخانه ای

مواد غذایی و مواد خاصی که برای نگه داری به دماهای پایینی نیاز دارند ، عموما در این نوع سردخانه ها ذخیره می شوند.

استفاده از ساندویچ پنل در سردخانه ها مطابق با استفاندارد های جهانی بوده و کمک شایانی در افزایش عایق بندی دستگاه می کند .

استفاده از ورق آلوزینک و گالوانیزه باعث میشود ساندویچ پانل سردخانه ای در برابر شرایط محیطی مانند رطوبت، خوردگی، سرما و گرما مقاومت بالایی از خود نشان دهد.

استفاده از این شاسی سبب افزایش هرچه بیشتر استقامت کابین و طول عمر آن می شود . بدیهی است که یک محصول با کیفیت ساخته شده توسط برندهای معتبر، دوام، کارایی و طول عمر بسیار بالاتری خواهد داشت.

موتورهای استفاده شده در طراحی و ساخت سردخانه جسد (میت) از موتورهای مختلفی مانند (دانفوس، کالترون، تکامسه، انبرکو) که با توجه به سفارش مشتری می توانند از هر کدام از این موتورها استفاده کنند، و چون این موتورها قدرتی معادل 1 اسب بخار دارند، به همین علت در برابر کارکردهای طولانی مدت تحت فشار قرار نمی گیرند.

کویل سردخانه از دو مبدل پوسته لوله تشکیل میشود که به آن اواپراتور و کندانسور می گویند ولیکن هردوی این کویل ها در انواع سردخانه های صنعتی و تجاری کاربرد دارند.اساس کار این کویل ها ایجاد سطح تبادل حرارت سرمایشی در سیستم های خنک کننده مانند سردخانه است.برای ایجاد سرمای مورد نیاز که عموما به زیر صفر یا بالای صفر شناخته میشوند از یک یا چند اواپراتور سرخانهای میتوان بهره گرفت.این محاسبات انتخاب کویل بسته میزان ظرفیت سرد خانه و ابعاد اتاقک آن دارد.اما به طور کلی این سیستم خنک کننده در تهویه دی ایکس از یک فن تا 12 فن طراحی و تولید میگردد.محاسبه ظرفیت کویل سردخانه بر اساس یک سری پارامترهای مختلف نظیر :تعداد لوله در ردیف ، سایز لوله مناسب برای کویل ، تراکم فین ، نوع فین ، تعداد ردیف استاندارد ، میزان برودت درخواستی با توجه به کاربرد سردخانه طراحی میشود.

این دو قطعه پس از موتور نقش اساسی در سرما سازی دارند، بنابراین شاید هنگام خرید سردخانه جسد به این دو مورد توجه نکنید ، اما باید بدانید که کندانسور و اواپراتور ها نیز در درجه های کیفی مختلفی وجود دارند که نوع بی کیفیت آن پس از مدتی دچار نشتی شده و خسارات زیادی را به بار خواهند آورد.

فن سردخانه صنعتی

باید مشخص گردد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این سردخانه با توجه به موقعیت و کاربری آن می تواند به صورت و ابعاد های مختلفی طراحی گردد.

قیمت فن کندانسور سردخانه

سردخانه ها معمولا در دو نوع بالای صفر و زیر صفر طراحی میشوند. سردخانه های صنعتی در دو نوع بالای صفر و زیر صفر بوده و با توجه به نوع استفاده از سردخانه و به انتخاب و نیاز مشتریان تولید و عرضه می گردد.

خرید فن سردخانه

این سردخانه در دو نوع زیر صفر و بالای صفر و با استفاده از کندانسینگ یونیت بیتزر، کوپلند، زانوتی و یا دانفوس ساخته می شوند و مناسب برای نگهداری مواد غذایی و دارویی در حجم پایین می باشد.

فن کندانسور سردخانه

تفاوت سردخانه کانکسی و سردخانه ساندویچ پانلی بیشتر در ابعاد و نحوه نصب آنها می باشد و در کانکس سردخانه به دلیل حجم کم عموما از کندانسینگ یونت بیتزر و دانفوس و کوپلند و در کاربرد هایی که فضای کمتری موجود است از پکیج زانوتی استفاده می گردد.

همچنین بدنه ی دستگاه ، سقف و کف دستگاه به همراه دیواره های آن از ساندویچ پنل با ضخامت 6 تا 10 سانتی متر می باشد .

سایز بندی سردخانه کانکسی متحرک از 10 تا 40 متر مکعب می باشد و ضخامت عایق در آنها از 10 تا 15 سانتی متر است.

همچنین طراحی و ساخت سردخانه های ثابت با در نظرگرفتن شرایط مشتریان و بنا به سفارش آنها انجام میشود. اما در کنار این بازۀ عملکردی دما عواملی متعددی از جمله رطوبت، تهویه هوا و مواردی از این دست هم بسیاراهمیت دارد و در زمان طراحی سردخانه باید به آنها بسیار توجه شود.

برای جلوگیری از رشد میکروب در سرد خانه جسد بیمارستانی ها در ساخت آنها از ورق استیل استنلس ضد زنگ استفاده می شود که در برابر شستشوی مداوم مقاوم هستند.

موتور فن سردخانه

برای مثال کنترل فن ها و پمپ های کندانسور توسط کنترلر فشار مانند RT5A صورت می گرفت . در صورت سفارش مشتری ، امکان قرار دادن موتورهای دی وی ام و بیتزر نیز وجود دارد .

قیمت فن اواپراتور سردخانه

عملکرد این دستگاه با توجه به نوع مبرد مورد استفاده در آن متفاوت میباشد. در اواپراتور های هواخنک بنا بر ظرفیت خود از 1 تا 6 فن استفاده می شود.

اگرچه گفته میشود بهتر است برای نگهداری محصولات با دمای نگهداری متغیر از تجهیزات سردخانه ای مجزا استفاده شود، اما ساخت یک سردخانه مجزا هزینه های زیادی در پی خواهد داشت.

فروش فن سردخانه

زیرا هر محصول دمای نگهداری خاص خود را دارد. مرحله بعد از طراحی سردخانه نوبت به ساخت سردخانه است که باید هدف خود را از ساخت آن مشخص کنیم.

هواکش آکسیال صنعتی در واقع نوعی از فن آکسیال است که برای مصارف بزرگتر طراحی و تولید می شود. احتیاج بشر بوجود یخها به سالها پیش بر می گردد و کاربرد آن در منازل رستورانها، فروشگاهها برای سرد کردن مواد و استفاده آن در صنایع، ضروریست از محاسن استفاده از یخ به منظور ایجاد برودت عدم احتیاج بوسایل و ماشینهای مکانیکی است ولی از عیوب عدمه آن یکی ذوب آن و باقی گذاشتن آب بوده و دیگری محدود بودن درجه حرارت پائین آن تا است.

با سلام این خواب نمی تواند یک رویای صادقه باشد و اشاره ای از طرف نفس مطمینه ی شما به شخص شماست که عاقبتی را که همه ی ما در پیش داریم برای شما متصور شده است و نامه ای هم که به شما داده اند هب شکلی تمثیلی از نامه ی اعمال هر انسان بوده است.

مشخصات فنی سردخانه

برای نگهداری بستنی در سردخانهها نیز باید شرایط خاصی فراهم شود تا شکل و بافت بستنی تا زمان رسیدن به دست مشتری دچار آسیب نشود.

عایق فوم تزریقی با دقت و ظرافت خاصی در لابه لای بدنه بیرونی و داخلی سردخانه تزریق شده است تا جای هیچ نوع درزی در آن وجود نداشته باشد.

در مرحله بعد میزان ظرفیت مورد نظر، شرایط اقلیمی منطقه و… برای ساخت یک سردخانه باید ابتدا تعیین شود که این سردخانه چه کاربری دارد و برای نگهداری چه محصول یا محصولاتی قرار است مورد استفاده قرار بگیرد.

فن کویل سردخانه

جهت محاسبه قیمت سردخانه باید مشخص شود که چه تجهیزات و شیرآلاتی لازم داریم که قبل از این مرحله ابتدا باید نقشه ساخت سردخانه را آماده کرده باشیم تا جزئیات کار مشخص شود.

اوابراتور که از دیگر تجهیزات اساسی در سیستم سرمایش به حساب می رود از جنس مس همراه با المنت از نوع درجه 1 می باشد که هیچ برفکی ندارد .

برای اطلاع از قیمت و خرید تجهیزات سردخانه با مشاوران ما در سردخانه حقیقی تماس بگیرید. در کاربرد هایی که سرعت نصب سردخانه و همچنین عدم نیاز به ساخت اتاق سردخانه مطرح باشد، از سردخانه کانکسی ثابت استفاده می شود.

ولی در روال عادی می بایست از وسیله ای به نام برج خنک کننده برای خنککاری آبی در کندانسور استفاده کرد.

عامل سرد کننده یا مبرد فاکتور اصلی فرایند سرمایش محسوب می شود. مبردهایی که در این نوع از سردخانه ها کاربرد دارد شامل مبرد فریونی و مبرد آمونیاکی می شود.  Da​ta was g en er at ed by G SA Content G en᠎er ator Demoversion!

این نوع سردخانه ها دارای مزایای زیادی بوده و تنها هنگام نیاز به جابجایی باعث بروز مشکلاتی می شوند که با صرف هزینه های بالا قابل حل هستند.

استفاده از این موتور با توانایی بسیار بالا علاوه بر افزایش کارایی دستگاه ، تاثیر بسزایی در کاهش مصرف دستگاه نیز دارد .

سرمایش آسان طبقات بالایی ساختمانهای بلند، کاهش انرژی مصرفی، بازدهی بالا و کاربریهای متنوع از دیگر مزایای هواسازها به شمار میروند.

هزینه پایین نصب، فضای اشغالشده کم، بازدهی قابل قبول، این نوع کولر را به گزینه مناسبی برای کاربردهای مذکور تبدیل میکند.

با استفاده از رابطه های یاده شده جواب مناسبی برای hr به دست می آید در صورتی که مبرد فریون ۱۲ بوده و عمل تبخیر بین در داخل لوله ای با قطر ۸/۵ و یا ۴/۳ انجام می گیرد.

سردخانهبالایصفری بیشتر جهت حفظ و نگهداری میوه جات، سبزی جات، داروها و محصولات لبنی نظیر شیر، دوغ و ماست، گوشت تازه و هر محصولی که برای نگهداری به دمای بالاتر از صفر نیاز دارد، مورد استفاده قرار می گیرد.

سردخانه بالای صفری به کمک سیستم تراکمی قادر هستند دمای سردخانه را بالای صفر نگاه دارند. سردخانه بالای صفر برای نگه داری کوتاه مدت مواد غذایی به کار می فن سردخانه صنعتی رود.

سردخانه های بالای صفر درجه، برای نگهداری گل و گیاه، میوه و صیفی جات، در طیف وسیع و گسترده ای مورد استفاده واقع می شوند.

البته باید در نظر داشته باشید که عایق بندی با استفاده از پشم سنگ به مراتب قیمت بیشتری دارد. در ادامه این سه مورد بررسی خواهند شد.

ساختار سردخانه متحرک به گونه ای است که بتوان آن را با لیفتراک یا جرثقیل جابجا نمود و در نوع سردخانه پشت کامیونی، یا به صورت چرخ دار و یا با نصب بر روی شاسی وانت یا کامیونت مورد استفاده قرار می گیرد.

 Th​is ​post was ​done by GSA C onte nt​ G᠎enerator Dem over si᠎on.

استفاده از مبردهای آمونیاکی به دلیل خاصیت سمی که دارند خطرناک هستند و بیشتر برای سردخانه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

سیستم تهویه مطبوع حجم متغیر، «جریان مبرد متغیر» (Variable Refrigerant Flow) یا به اختصار VRF، یکی از سیستمهای مدرن تبرید تراکمی است که مانند کولرهای گازی بدون داکت از مبرد برای سرمایش و گرمایش محیط استفاده میکند.

2- همیشه از یک صفحه لمسی TOUCH PANEL به عنوان HMI اصلی استفاده کنید و از سیستم های مانیتورینگ کامپیوتری به عنوان HMI اصلی اجتناب کنید.

هواکش آکسیال (طرح آلمان) از انواع هواکش های صنعتی شرکت دمنده بوده که با قاب دایره ای یا مربع شکل امکان سفارش دارد.

کندانسور دستگاه از جنس مس با آلیاژ بسیار باکیفیت همراه با فین آلمینیومی می باشد .همچنین برای قاب بدنه ی کندانسور جنس گالوانیزه با رنگ کامل در نظر گرفته شده است که آن را در مقابل هر نوع زنگ زدگی به صورت کامل ایمن می کند .

12 به همراه پایه های ورق روغنی 3 تا 5 میل با پوشش رنگ کامل و ضدزنگ تولید شده است .

بنابراین باید شرایط برای نگهداری فرآورده های لبنی به گونهای فراهم شود که کمترین امکان رشد و تکثیر آلودگیها در آن فراهم گردد.

اما در مقابل مبردهای فریونی به دلیل تنوع بالا، کاربرد بسیار گسترده تری دارند. به مدت طولانی در سردخانه بالای صفر قابل نگه داری نمی باشند.

متداول بوده است. نگهداري اين مواد غذايي در سرمايي بود كه از به تعادل رسيدن دماي محيط خنك تر و اين مواد غذايي حاصل مي شد.

این روش کاهش دما دارای چهار مرحله است که به سیکل تبرید تراکمی شهرت دارد. اجزای اصلی دستگاه سردخانهبالایصفری دارای چهار بخش اصلی است که شامل اواپراتور، شیر انبساط، کمپرسور و کندانسور می شود.

موتور دستگاه از جنس دانفوس می باشد که یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین گروه های ارائه دهنده ی نسل جدید موتورهای سرمایشی در جهان محسوب می شود .

این مشکل بیشتر در فصل تابستان اتفاق می افتد. پیشنهاد می گردد حتما در این زمینه از متخصصان با تجربه مشاوره گرفته شود.

این سردخانه ها قابلیت نصب در فضای بسته و باز را دارند و قابلیت نگهداری محصولات غذایی و دارویی را دارا می باشند.

از این رو عموما دمای این نوع از سردخانه ها حدود 0 الی 4 درجه سانتیگراد است. این سردخانه ها با دمای بالای صفر درجه ساخته می شوند تا به بافت فیزیکی و کاربرد اصلی مواد موجود آسیب نرسانند.

دمای مخصوص سردخانههای بالای صفری برای نگهداری مواد غذایی و محصولات خود، دمای بالاتر از نقطه انجماد است. در سردخانه بالای صفر نگه داری میشوند.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.