در اینجا؛ مسجد الاقصی قلب فلسطین است

[ad_1]

اینجا توپ، تانک، گلوله، سنگ و غیره. آنها سالها با مردم سرزمین فلسطین در ارتباط بوده اند، اما هیچ کس صحبت نمی کند، اعتراض نمی کند، از دادگاه دفاع نمی کند.

خون هزاران انسان زیر پا پایمال می شود اما سازمان های حقوق بشر سکوت می کنند. چه در فلسطین، افغانستان، سوریه یا یمن… غرب نگاهی نژادپرستانه به رویدادها دارد. اگر مردم غرب آواره یا پناهنده شوند، اعتراض می کنند و به دادگاه می روند. این نژاد پرستی است.

به گزارش ایسنا، مردم فلسطین سال هاست که زیر بمباران رژیم صهیونیستی قرار دارند، بارها مورد حمله و تجاوز جنسی قرار گرفته اند و مورد توهین قرار گرفته اند، اما کدام یک از نهادهای مدعی دفاع از حقوق بشر دفاع کرده یا قاطعیت گرفته اند. عمل؟ قطعنامه هایی که تصویب شده یا اجرا نشده یا ممکن است در وهله اول توسط همین کشورهای نژادپرست وتو شده باشد.

حسن هانی زاده کارشناس مسائل منطقه است وی با انتقاد از نگرش دوگانه غرب در قبال حوادث فلسطین و جاهای دیگر معتقد است: ملت فلسطین بیش از هفت دهه است که مورد هجمه رژیم صهیونیستی قرار دارد و در این مدت ده ها هزار نفر به شهادت رسیده اند. البته در آن دوره، آمریکا، انگلیس و فرانسه 85 قطعنامه شورای امنیت علیه اسرائیل و جنایات آن را وتو کردند.

به گفته این کارشناس مسائل منطقه، این مسائل نشان می دهد که سازمان ملل و نهادهای بین المللی و مستکبران به دنبال حفظ رژیم صهیونیستی هستند.

امروز شاهد تشدید حملات رژیم صهیونیستی به نمازگزاران فلسطینی و مسجدالاقصی هستیم. این اولین بار نیست که این اتفاق می افتد.

مهدی شکیبایی، نایب رئیس مجلس در دفاع از فلسطین وی در همین راستا اظهار داشت: بیشتر این اقدامات مربوط به سیاست های رژیم صهیونیستی در رابطه با مسئله فلسطین است، نه فقط مسجد الاقصی، بلکه در همه ابعاد فلسطین از مصادره اراضی فلسطینی گرفته تا … کشتار فلسطینی ها یا تخریب زیارتگاه ها، بازگشت آوارگان و سرنوشت. قدس را شامل می شود.

این کارشناس مسائل فلسطین گفت: مقامات اسرائیلی اخیراً به مسجد الاقصی اجازه ورود دادند. یادآور شد: آخرین باری که صهیونیست ها چنین اقدامی انجام دادند به انتفاضه دوم فلسطین منتهی شد، زمانی که آریل شارون برای پیشبرد اهدافی که بعدها مشخص شد برای حل مسئله فلسطین به مسجد وارد شد و در هر بالکن قدم زدند. که باعث شروع انتفاضه الاقصی شد که فلسطینی ها از آن دستاوردهای خوبی داشتند. در همین حال، شارون قول داد که موضوع فلسطین را ظرف 100 روز حل کند، اما نتوانست پروژه خود را ارائه دهد.

بخشی از اقدامات رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از حضور نمازگزاران در مسجد الاقصی برای اقامه نماز واجب در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که تدابیر آنها را تشدید کرد.به نظر می رسد بخشی از اقدامات رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از حضور نمازگزاران در مسجد الاقصی برای اقامه نماز واجب در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، تدابیر آنها را تشدید کرده است.

رفتار متناقض غرب در قبال تحولات این روزها در جهان بیشتر در قالب تحولات روسیه و اوکراین و آوارگی و پناهندگی مردم اوکراین تا رسانه های غربی و حتی پارلمان اروپا خود را نشان داده است. انگار در هیچ جای دنیا ظلمی به انسانها نیست.

این تبعیض در الگوهای دوگانه غرب همچنان ادامه داشت پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان وی همچنین از این موضوع انتقاد کرد و گفت: نوع رفتار به وضوح ثابت می کند که “ما نژادپرست هستیم”.

رهبر کاتولیک های جهان همچنین گفت; پناهندگان تقسیم شده اند. کلاس اول، کلاس دوم. بر اساس رنگ پوستتان، چه از یک کشور توسعه یافته یا توسعه نیافته آمده باشید، نژادپرست هستید و این بد است.

وی افزود: ما با این تصور زندگی می کنیم که به دلیل نیاز به قدرت، امنیت و خیلی چیزهای دیگر خودمان را می کشیم.

مسجد الاقصی و قدس در مرکز تحولات فلسطین قرار دارند.

سعدالله زارعی کارشناس مسائل منطقه وی به این معنا یادآور شد که جنگ رمضان سال گذشته در فلسطین بسیار مهم بود، زیرا فلسطینی ها برای اولین بار جنگ را آغاز کردند و این جنگ در ماه رمضان که برای دفاع از بیت المقدس بود، رخ داد. بنابراین هم از نظر مکانی و هم از نظر زمانی اهمیت دارد و فلسطینی ها آن را نبرد سیف القدس می نامند.

در این سال‌ها شاهد اشغال، نژادپرستی افراطی، نقض حقوق بشر و نسل‌کشی صهیونیست‌ها بوده‌ایم و هرکس به فکر بشریت است باید با این جنایات و اشغالگری‌ها مقابله کند.

رژیم صهیونیستی برای سرپوش گذاشتن بر مشکلات و توهین به مقدسات تدابیر امنیتی در مسجد الاقصی را تشدید کرد.

یکی از دلایل تجاوزات رژیم صهیونیستی وضعیت نابسامان سیاسی، اقتصادی و داخلی این رژیم است که با افزایش تدابیر امنیتی و تهاجم به فلسطینیان و مقدسات آنها سعی در سرپوش گذاشتن بر مشکلات خود برای روشن شدن موضوع دارد.

به گفته کارشناسان تکمیل طرح معامله قرن و ایجاد سرزمین یهودی یکی از اهدافی است که اسرائیل امروز دنبال می کند..

سید جعفر رضوی در این باره به ایسنا گفت: از سال 2017 که ترامپ موضوع معامله قرن را مطرح کرد و این طرح آمریکایی ها اجرایی شد، از آن زمان تجاوزات رژیم صهیونیستی به قدس و مسجدالاقصی تشدید و گسترش یافت. “هر روز.” هدف اجرای طرح میهن یهودی نیز اخراج تمامی فلسطینیان است و جنبش صهیونیستی خواهان اجرای طرح ناتمام 1948 برای اشغال فلسطین است و به همین دلیل مسجد الاقصی را هدف قرار می دهد.

کرامت انسانی چه در آفریقا و چه در آسیا و چه در هر جای این کره خاکی یکسان است، اما متأسفانه استانداردهای دوگانه در پیدایش تعاریفی مانند آزادی، حقوق بشر و رویه آمریکایی ها با اقداماتی که در کشورهایی مانند افغانستان، سوریه یا یمن و … انجام می شود متفاوت است، آنها روش های استکباری خاص خود را دارند. در حالی که انتظار می رود کشورهای اسلامی یا سازمان ملل در این موارد وارد عمل شوند و با جدیت بیشتری برخورد کنند، اما با رفتاری که در غرب می بینیم، امیدی به این سازمان ها نیست. امید است به زودی با همت مقاومت و فلسطینیان شاهد آزادی بیت المقدس از اشغال رژیم صهیونیستی باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.