گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و پاکستان

[ad_1]

حسین امیرعبداللهیان در گفتگوی تلفنی با بالاول بوتو زرداری، انتصاب وی را به عنوان وزیر امور خارجه جدید جمهوری اسلامی پاکستان تبریک و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در این تماس تلفنی افزود: امیدوارم در دوران تصدی وی در دستگاه دیپلماسی پاکستان شاهد گسترش بیشتر روابط دو کشور باشیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران و پاکستان امسال هفتاد و پنجمین سالگرد روابط خود را جشن می گیرند و این روابط که مبتنی بر شباهت های فرهنگی، تاریخی و زبانی گسترده است می تواند الگویی برای روابط بین دو کشور باشد. کشورهای مسلمان».

امیرعبداللهیان گفت: چند موضوع همکاری در دستور کار داریم و به شدت به دنبال بهبود روابط در همه ابعاد هستیم. وظیفه ما ایجاد حمایت ها و تسهیلات متقابل جدیدی است که از رهبران و مردم دو کشور انتظار می رود.

آقای. بوتو وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی پاکستان نیز از تبریک صمیمانه همتای ایرانی خود به خاطر روابط خوب پاکستان با کشور دوست ایران و تشابهات مردمی، تاریخی و فرهنگی دو کشور تشکر کرد.

وزیر امور خارجه جدید پاکستان نیز عزم اسلام آباد را برای گسترش بیشتر روابط دوجانبه ابراز کرد و ابراز امیدواری کرد که روابط اقتصادی موجود میان دو کشور با رفع موانع موجود بیش از پیش گسترش یابد.

امیر عبداللهیان از آقای سفر بوتو به جمهوری اسلامی ایران

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.