ایتاماراتی مردم را به شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت می کند

[ad_1]

وزارت امور خارجه با صدور بیانیه ای از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.

به گزارش ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

“به نام خدا
روز جهانی قدس یادگار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و نماد وحدت و انسجام جهان اسلام و نماد دفاع از آرمان والای فلسطین و حمایت از مبارزات مردم مظلوم فلسطین علیه عدالت خواهی صهیونیسم است. علیه نظام آپارتاید صهیونیستی و حامیان آن قرار گرفت.
این مناسبت بزرگ در تقویم جهان اسلام امروز در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته و هر ساله عهد و عهد راست‌گرایان برای مقابله و تبرئه با رژیم اشغالگر، غاصب و آپارتاید صهیونیستی داده شده است. امروز مسئله قدس فقط یک مسئله اسلامی نیست، بلکه یک مسئله جهانی و انسانی است که معیار آزادی شده است، تا آنجا که به فرموده رهبر فرزانه انقلاب، دفاع از فلسطین امروز دفاع از حق است. حقیقتی بسیار گسترده تر از مسئله فلسطین.

امروز مبارزه با رژیم صهیونیستی مبارزه با استکبار است، مبارزه با نظام سلطه.

امسال روز قدس را در حالی جشن می گیریم که جنایات رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر در مسجد الاقصی و حمله به ساحت مقدس قبله اول مسلمانان، قلب مسلمانان جهان را شکسته و جوامع مسلمان را محکوم کرده است. . اگرچه رژیم جعلی صهیونیستی در سال های اخیر با توطئه های مختلف سعی در محو و فراموشی آرمان فلسطین داشته است، اما با تلاش همه عدالت خواهان جهان، نوعی بیداری جهانی درباره ماهیت رژیم صهیونیستی شکل گرفته است. رژیم آپارتاید در سراسر جهان به گونه ای که خیانت برخی کشورهای عربی و اسلامی به آرمان فلسطین و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، هر چند خنجری از پشت سر، در کالبد ملتی مقاوم است.
فلسطین بود، اما نتوانست فلسطین را از دستور کار اول جهان اسلام خارج کند.

وجود تاسف بار رژیم صهیونیستی از ابتدای پیدایش خود به طرق مختلف مردم فلسطین را سرکوب و غارت کرده و در این راه از هیچ جنایتی دریغ نکرده است. این رژیم تروریستی میلیون ها فلسطینی را آواره و شهرک نشینان صهیونیست را جایگزین آنها کرده است و حتی اجازه نخواهد داد این آوارگان به سرزمین خود بازگردند. قتل، بازداشت غیرموجه، شکنجه و افترا به فلسطینی ها به روال روزمره عناصر صهیونیستی تبدیل شده است که همگی در غیاب اقدام جدی دولت های غربی و سازمان های بین المللی حقوق بشر صورت می گیرد. در تأکید بر حق قانونی ملت فلسطین برای مقاومت مشروع، باید در نظر داشت که همه این جنایات باری مضاعف بر دوش هر مسلمان و آزاده جهان می گذارد تا با گریه و زاری به یاری مردم مظلوم فلسطین بشتابد.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آرمان و مقاومت فلسطین به ویژه سردار سرافراز ایران و اسلام سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی، بر تداوم سیاست اصولی در حمایت از آزادی تاکید کرد. مبارزه مردم فلسطین و ایستادگی در برابر اشغالگران و جنایتکاران صهیونیست. و ضرورت مطلق تشکیل کشور فلسطین در پایتخت قدس شریف، اعلام می دارد که برگزاری همه پرسی با حضور تمامی ساکنان اصلی فلسطین همچنان یک پیشنهاد دموکراتیک برای تعیین سرنوشت و آینده فلسطین است.

وزارت امور خارجه همچنین به دعوت تاریخی امام خمینی (ره) از همه ملت‌های جهان به‌ویژه ملت شریف انقلابی و مدافع ایران برای شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس دعوت می‌کند و از همه مسلمانان و ملت‌ها و دولت‌ها می‌خواهد. که عاشق آزادی هستند جهان می خواهد دولت ها و نهادهای حقوقی بین المللی رسمی را تحت فشار قرار دهد تا به وظیفه قانونی و انسانی خود در حفظ حقوق ملت فلسطین، پایان اشغالگری، توقف جنایات وحشیانه صهیونیست ها و تجاوزات و تنش های آنها در منطقه عمل کنند. این صراط مستقیم تا آزادی قدس شریف.

باشد که آرزوی ملت‌های مسلمان برای شرکت در نماز مسجدالاقصی در آینده نزدیک محقق شود و با بازگشت همه آوارگان به وطن و مشارکت در تعیین سرنوشت فلسطین، پایان رژیم صهیونیستی نامشروع اعلام شود. مردم فلسطین از آزادی و استقلال لذت می برند. »

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.