تعهد برخی کشورهای عربی به رژیم صهیونیستی فلسطین را فراموش نمی کند

[ad_1]

در آستانه روز جهانی قدس، حسن قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا با حضور در جمع دانشجویان علوم سیاسی به تشریح سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف از جمله مسئله بین المللی فلسطین پرداخت. دانشگاه Complutense از مادرید.

به گزارش ایسنا، قشقاوی در سخنانی در جمع دانشجویان کارشناسی ارشد علوم سیاسی این دانشگاه اسپانیایی به تشریح برنامه چهار ماده ای ایران برای حل مسئله فلسطین پرداخت و گفت: مانند این پیشنهاد که در دبیرخانه سازمان ملل نیز وجود دارد. برای حل مسئله فلسطین، بازگشت آوارگان فلسطینی، مسیحیان بومی، یهودیان و مسلمانان به سرزمین خود و همه پرسی برای تعیین آینده این سرزمین است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا تاکید کرد: برخورد دوگانه و رویکرد گزینشی غرب در حمایت بی چون و چرا از مواضع اشغالگران صهیونیست اصلی ترین موضوعی است که افکار عمومی جهان اسلام را به خود مشغول کرده است، بنابراین دلیل اصلی آن است. برای مقاومت اخیر در مواجهه با تهاجم صهیونیست ها به مسجد الاقصی در سرزمین های اشغالی، پاسخ هفت دهه دیپلماسی بی اثر و راه حل های بین المللی برای مسئله فلسطین است.

قشقاوی ادامه داد: قراردادهای موسوم به صلح ابراهیمی نمی تواند منجر به فراموشی موضوع فلسطین شود. بنابراین همانطور که قراردادهای تجاری و عادی سازی روابط مصر و اسرائیل منجر به فراموشی مسئله فلسطین نشد، عادی سازی روابط بین برخی کشورهای عربی و اسرائیل نیز دری را به روی فلسطین باز نخواهد کرد. برعکس، مقاومت فلسطین را در برابر اشغالگران قدس و حامیان غربی آنها تقویت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، در پایان این دیدار حسن قشقاوی به سوالات اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی علوم سیاسی دانشگاه کامپلوتنس مادرید از چندین کشور جهان در زمینه هایی مانند تحولات یمن، اوضاع سوریه، موضوع هسته ای پاسخ داد. و رویدادهای اوکراین

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.