رئیسی: روز قدس نوید نابودی رژیم صهیونیستی است

[ad_1]

رئیس جمهور روز قدس را روز امید برای همه مستضعفان، مؤمنان و مستضعفان جهان خواند و گفت: روز قدس روزی است که نوید آزادی قدس شریف و نابودی رژیم دروغین صهیونیستی و پیروزی آن ها را می دهد. که من قرآن کریم را دوست دارم.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه (8 اردیبهشت) در بیست و هفتمین دوره مراسم تجلیل از خادمان قرآنی و اختتامیه بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، برگزاری این نمایشگاه را فرصتی ارزشمند برای توجه به معارف دانست. و راهنمایی و درک قرآن. وی گفت: انسانیت انسان و الوهیت و خدایی شدن انسان در پرتو آموزه های قرآن شکل می گیرد.

وی با بیان اینکه خداوند همه انسان ها را به ابزار شناخت و معرفت ارج نهاده است اما برخی از انسان ها از آن استفاده نمی کنند، افزود: انسان هدایت شده و مانند حضرت سلمان به مقام والایی می رسد.

رئیسی همچنین با بیان اینکه قرآن کتاب هدایت افرادی است که توانایی هدایت همه انسان ها را دارند، افزود: اما برخی این هدایت را نمی پسندند. امروزه جامعه بشری، فرهنگ، اقتصاد، سیاست و تمامی ابعاد زندگی بشر معاصر بیش از هر زمان دیگری نیازمند هدایت قرآنی است.

رئیس جمهور اعلام کرد: اگر همه ما و جامعه بشری به آیات نورانی قرآن و راهنمایی مفسران و مفسران قرآن یعنی ائمه هدی (ع) که صالحان هستند توجه کنیم. قرآن، دولت اسلامی، جامعه اسلامی، نظام اسلامی و تمدن اسلامی در پرتو قرآن می‌گیرد. تمدنی که در پرتو قرآن نباشد تمدنی نیست که انسان را ارتقا دهد.

رئیسی با قدردانی از زحمات امام راحل و مقام معظم رهبری در احیاء و توجه به فرهنگ قرآنی خاطرنشان کرد: امروز جامعه بیش از هر زمان دیگری نیازمند امید و امیدآفرینی است. امید و ایجاد امید در پرتو قرآن و معارف قرآن امکان پذیر است.

رئیس جمهور ادامه داد: اگر مجاهدان فلسطینی در میدان ابتکار عمل کنند، این امر با توجه به آموخته های قرآن محقق شده است، لباس نظامی، پول و امکانات در طرف دیگر است. به یک جوان فلسطینی در غزه، یا یک جوان لبنانی یا افغانی بگویید چقدر خوشحال هستید.

رئیسی با بیان اینکه امروز امید و آرامش در سایه آیات نورانی قرآن و توجه به قرآن حاصل می شود، گفت: فردا روز قدس است. خداوند امام بزرگوارمان را بیامرزد که با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز قدس یادگاری ارزشمند از خود به یادگار گذاشت.

وی افزود: روز قدس روز امید برای همه مستضعفان، مؤمنان و مستضعفان جهان و روزی است که نویدبخش آزادی قدس شریف و نابودی رژیم دروغین صهیونیستی و پیروزی عاشقان مقدس است. قرآن.” آیات قرآن به ما وعده می دهد که هر کس خدای متعال و دین خدا را یاری کند خداوند دست او را می گیرد و این هدایت کسانی است که در راه خدا گام بر می دارند.

رئیسی گفت: راه شهدای بزرگ ما از جمله شهید سلیمانی ماندن و محبت به قرآن است.

رئیس جمهور در این مراسم از تمامی خادمان قرآنی که پس از پایان دو سال نمایشگاه، بار دیگر خادمان قرآن را گرد هم آوردند و نمایشگاهی موثر تشکیل دادند صمیمانه تشکر کرد.

رئیسی در این مراسم از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم بازدید و از 12 خادمان قرآن کریم تجلیل کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.