راویران: روز قدس نماد بیعت واقعی امت اسلامی با آرمان فلسطین است.

[ad_1]

یک کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: اقدام برخی کشورهای اسلامی برای علنی کردن روابط خود با رژیم صهیونیستی باعث نشد که موضوع فلسطین و قدس از توجه افکار عمومی جهان اسلام و جهان اسلام دور شود. جستجوگران آزادی جهان

حسین رویوران در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی حضرت امام خمینی (ره) به عنوان روز قدس، اظهار کرد: این انتصاب در راستای تئوری و نظریه از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی پیشنهاد شده است. اندیشه امت اسلامی همه مسلمانان از شهروندان امت اسلامی هستند و باید بین آنها اخوت و وحدت وجود داشته باشد و نسبت به یکدیگر احساس مسئولیت کنند.
وی با بیان اینکه روز قدس نماد بیعت واقعی امت اسلامی با آرمان فلسطین است، گفت: در واقع طبق نظریه امت اسلامی، مسلمانان همواره به آرمان فلسطین وفادار هستند و بر پایبندی خود به آرمان فلسطین تاکید می کنند. آن ایده آل در واقع مردم مسلمان آزادیخواه جهان در روز قدس تاکید می کنند که فلسطینی ها خواهر و برادر ما هستند و ما نسبت به سرنوشت آنها بی تفاوت نیستیم.

کارشناس مسائل غرب آسیا در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه موضوع قدس و نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس بحثی عمیق و قطعی است، در پاسخ به این سوال که اقدام برخی عربی و اسلامی وی گفت: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بر میزان توجه عمومی به موضوع فلسطین تأثیر داشته است. اگرچه واقعیت این است که این کشورها قبلا با این رژیم در تماس بوده اند و اکنون علنی شده است. در واقع این کشورها در موضوع فلسطین منافق بودند اما اکنون با توجه به تحولات منطقه و پیروزی های مقاومت متوجه شده اند که نمی توانند به نقش منافقانه خود ادامه دهند و در این زمینه مجبور شدند نشان دهند. ماهیت و عمل واقعی آنها، عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است. همانطور که در سفر وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی به بحرین دیدیم، وزیر امور خارجه بحرین صراحتاً اعلام کرد که بحرین و رژیم صهیونیستی سال‌هاست با یکدیگر در تماس بوده‌اند و اکنون فرصتی فراهم شده است که این روابط تبدیل به یک دیگر شود. عمومی . .

وی گفت: این کشورها قبلاً در مورد فلسطین منافق بوده اند، بنابراین دلیلی برای ناامیدی از ماهیت آن وجود ندارد و موضوع فلسطین همچنان در چشم جهان اسلام است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.