تلاش دولت برای حل مشکلات بیمه، مسکن و اشتغال قهرمانان ملی

[ad_1]

تلاش دولت برای حل مشکلات بیمه، مسکن و اشتغال قهرمانان ملی

رئیس جمهور با تاکید بر تحقق عدالت در عرصه ورزش از تلاش دولت برای رفع مشکلات اشتغال، معیشت و بیمه قهرمانان ورزشی کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت ریاست جمهوری، دکتر سیدابراهیم رئیسی جمعه شب در دیدار با ورزشکاران، مربیان و مدیران ورزشی کشور با تشکر از زحمات ورزشکاران و مربیان در عرصه های بین المللی و کسب مدال های رنگی از مسابقات مختلف، گفت: ورزش مظهر است. غرور و هویت ملی.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه همه رشته های ورزشی اعم از قهرمانی و ورزش های همگانی باید توسعه یابد، گفت: توسعه ورزش می تواند موجب نشاط و سلامت اجتماعی بیشتر در جامعه و پیشگیری از بسیاری از آسیب های اجتماعی شود.
رئیس جمهور خواست مردم و دولت عدالت محور را تحقق عدالت در عرصه های مختلف ورزشی دانست و تصریح کرد: عدالت در ورزش اعم از جوایز، ارجاعات، ارتقاء و به کارگیری نیروی انسانی کارآمد باید محقق شود. .
با بررسی توصیه های امیرالمومنین (ع) در مورد عدالت، دکتر. رئیسی گفت: عدالت به معنای برابری نیست، بلکه قرار دادن هر چیزی در جای خود موجب عدالت می شود. عدالت نیازمند تفکر در همه مناطق کشور و در همه رشته هاست.
رئیس جمهور با اشاره به درخواست چند ورزشکار مبنی بر کمبود بودجه لازم برای اعزام به مسابقات جهانی در برخی رشته ها، گفت: ورزشکاران و قهرمانان نگران هزینه اعزام نباشند.
درباره روند انتخاب وزیر ورزش و جوانان، دکتر رئیسی تصریح کرد: قبل از انتخابات که در بین چند تن از قهرمانان ورزشی حضور داشتم از من خواسته شد که وزیر ورزش را از بین ورزشکاران انتخاب کنم چرا که در 40 سال گذشته وزیر و مسئولان ورزش در بین سیاستمداران بوده است. انتخاب شدند. من هم آقا را انتخاب کردم. سجادی که از ورزشکاران بود.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مشکلات معیشتی ورزشکاران باید حل شود، گفت: برای من قابل قبول نیست که ورزشکاری که بخواهد تمرین کند، به میدان مسابقه برود، برای قهرمانی تلاش کند و روی سکو قرار بگیرد، دچار مشکل شود. امرار معاش.” ; تامین معیشت یکی از نیازهای اساسی ورزشکاران است.
دکتر. رئیسی همچنین درباره درخواست جمعی از ورزشکاران برای حل مشکل اشتغال گفت: در دولت تصمیم گرفتیم مشکل اشتغال قهرمانان را حل کرده و با آنها امضا کنیم و هیچ قهرمانی نگران کار آنها نباشد.
رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم زمینه سازی برای افزایش جذابیت ورزش در بین جوانان و همچنین زمینه سازی برای گسترش ورزش بانوان تاکید کرد و گفت: بله.
دکتر. رئیسی همچنین بر رفع مشکل بیمه ورزشکاران تاکید کرد و گفت: متولیان امر باید پیگیری کنند تا در جلسه بعدی که با ورزشکاران خواهیم داشت، دیگر موضوع بیمه جزو دغدغه آنها نباشد.
رئیس جمهور گفت: اهدای مدال قهرمانی به شهدا یکی از قله های قهرمانی و دلاوری است که توسط ورزشکاران ما انجام می شود.
دکتر در پایان سخنان خود رئیسی ابراز امیدواری کرد که تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی قطر بدرخشد.
وزیر ورزش و جوانان نیز در این جلسه با بیان اینکه با دستور رئیس جمهور مشکل جذب قهرمانان در جلسات هیات وزیران حل شده است که 211 نفر طلا، 162 نقره و 221 برنز بوده است.
سجادی با تاکید بر اینکه در دولت سیزدهم معاونت بانوان در تمامی ادارات ورزش و جوانان در استان ها ایجاد شد گفت: ورزش بانوان باید مستقل و خودکفا باشد تا کرامت این عزیزان حفظ شود.
پیش از سخنان رئیس جمهور، 15 ورزشکار، مربی و پیشکسوت رشته های مختلف ورزشی به بیان دغدغه ها و مشکلات خود پرداختند.
توجه به صنعتی شدن و بهره وری آکادمی های ورزشی، خصوصی سازی تیم های استقلال و پرسپولیس، توجه ویژه به پیشکسوتان ورزش، گره گشایی دلالان از ورزش، رفع مشکلات مالی و کمک به بودجه فدراسیون ها، بیمه، مسکن و اشتغال ورزشکاران، پرهیز از درگیری های چند جانبه. سلیقه این ورزش و امکانات برای حضور موفق تیم ملی فوتبال در جام جهانی از سوالات و درخواست های ورزشکاران، مربیان و پیشکسوتان در حضور رئیس جمهور بود.
همچنین در این مراسم به صورت نمادین شال ورزشی قهرمانانه و پیراهن تیم ملی فوتبال به آیت الله رئیسی اهدا شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.