رایزنی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و برونئی

[ad_1]

در گفتگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان و داتو اریوان یوسف وزیر امور خارجه برونئی، دو طرف در مورد روابط دوجانبه گفتگو کردند.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر بر اهمیت همکاری با کشورهای مسلمان، دوست و آسیایی در سیاست خارجی دولت جدید ایران تاکید کرد.

وزیر امور خارجه همچنین در دیدار حضوری وزیر امور خارجه برونئی در تهران ابراز امیدواری کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران از توسعه روابط با دارالسلام برونئی استقبال می کند.

امیر عبداللهیان همچنین در کنفرانس وحدت اسلامی در تهران از عملکرد مفتی برونئی تقدیر کرد و بر ضرورت وحدت کشورهای اسلامی برای مبارزه با افراط گرایی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ضمن قدردانی از مواضع مثبت برونئی در مجامع بین المللی، خواستار تشکیل کمیته فنی بین دو کشور و توسعه روابط فنی، تجاری، علمی و اقتصادی ایران و برونئی شد.

امیر عبداللهیان در این گفتگوی تلفنی در خصوص آخرین وضعیت فلسطین اشغالی تبادل نظر و جنایات صهیونیست ها را محکوم کرد.

وزیر امور خارجه برونئی در این گفت وگوی تلفنی ضمن استقبال از افزایش روابط با ایران در سطوح مختلف، ضمن ابراز امیدواری برای سفر به تهران، تشکیل جلسه کمیته فنی دو کشور در برونئی و بر همکاری های دو کشور در این زمینه تاکید کرد. سازمان همکاری اسلامی و سازمان ملل متحد باید ادامه دهند.

ایروان یوسف همچنین جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین را محکوم و از تشکیل نشست ویژه سازمان همکاری اسلامی درباره تحولات سرزمین های اشغالی حمایت کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.