دادگاه حمید نوری و سوالاتی که دادگاه سوئد باید به آنها پاسخ دهد

[ad_1]

هفته گذشته دادستانی سوئد با استناد به اعضای فرقه تروریستی منافقین برای «حمید نوری» تبعه ایرانی درخواست حبس ابد کرد، حکمی که ابهامات و تردیدهای زیادی در صحت و سقم آن دارد.

به گزارش ایسنا، حمید نوری در آبان ماه سال 1377 در فرودگاه استکهلم سوئد بازداشت و بر خلاف تمام قوانین بین المللی بلافاصله به سلول انفرادی منتقل شد و به مدت چهار ماه اجازه تماس با خانواده اش را نداشت. او فرصتی برای دفاع از خود در دادگاه سوئد پیدا نکرد و وکلایش نیز حاضر به همکاری صادقانه با او نبودند.

از 2.5 سال گذشته حتی حمید نوری که مشکل بینایی دارد هم نمی تواند توسط چشم پزشک معاینه شود و در سلول انفرادی عینک بزند.

از مجموع 550 ساعت اجرای دادگاه نوری کمتر از 20 ساعت فرصت دفاع داشت! این در حالی است که از مجموع 90 جلسه دادگاه، بیش از 80 شاهد که اکثراً از اعضای فرقه تروریستی منافقین بودند، فرصت شهادت علیه وی را پیدا کردند!

منافقین به دلیل رفتارهای غیرانسانی و جنایت علیه بشریت توسط بسیاری از کشورهای جهان در فهرست گروه های تروریستی قرار گرفته اند. آنها حتی در بین خود سوئدی ها به خصوص ایرانی های ساکن این کشور به شدت منفور هستند و به همین دلیل سعی کردند پروژه حمید نوری را به پروژه ای در حمایت از چپ تبدیل کنند. حال چگونه دادگاه سوئد بر اساس شهادت یک گروه حکمی صادر کرد که خود آنها در نسل کشی و جنایات جنگی از جمله قتل بیش از 17000 ایرانی دست داشته اند؟

دادگاهی که حداقل قوانین حقوق بشر را رعایت نکرده است چگونه می تواند در این مورد مدعی رفتار غیرسیاسی باشد؟ رفتاری که یادآور رفتار آمریکایی ها با زندانیان گوانتانامو و ابوغریب است.

بدیهی است که کینه توزی و خصومت مداوم دولت سوئد با ملت ایران در طول سالیان گذشته، فهرست بلندبالایی از شهروندی و حمایت از جاسوسان و تروریست ها از جمله فرقه تروریستی منافقین، گروهک تروریستی حرکت النضال، غیرقانونی بودن این کشور بوده است. صادرات داروهای ضروری مانند بانداژ به ایرانیان، مفسدان اقتصادی و کلاهبرداران فراری توسط احمدرضا جلالی، جاسوس موساد، پس از دستگیری و محاکمه در ایران، تابعیت خود را صادر می کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.