همایش «تروریسم در زمینه کاریابی» برگزار شد

[ad_1]

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم با همکاری Casa dos Trabalhadores به مناسبت روز جهانی کارگر نشست خبری با عنوان «تروریسم در صندلی کار» با حضور مسئولان خانه کارگر ایران برگزار کرد. عراق و لبنان و سه کارگر فریب خورده گروهک تروریستی تحت عنوان کاریابی به صورت حضوری در منزل کارگر و در قالب وبینار انجام شد.

به گزارش ایسنا، در ابتدای این نشست دکتر مقدس دبیر جلسه با بیان اینکه طبق تحقیقات انجام شده در کتاب ناتالی گل با عنوان «فرقه ای در قلب جمهوری» و گزارش رند، 70 درصد اعضای سازمان منافقین در عراق و اکنون در آلبانی هستند. آنها تحت عنوان جست و جوی کار جذب شدند و این امر وظیفه جامعه جهانی به ویژه سازمان جهانی کار را برای رهایی هرچه سریعتر از شر آنها سنگین می کند.

حمزه ای معاون امور بین الملل کاسا دوس ترابالهادورس در بخشی دیگر از این همایش با تبریک روز کارگر گفت: گروه های تروریستی بلای جان کشورهایی مانند ایران، عراق، ترکیه و سوریه هستند و بسیاری از کشورها درگیر آن هستند.

وی ادامه داد: گروهک منافقین گروهی است که قراردادهای بین المللی کارگران را نادیده می گیرد و افرادی را که به دنبال کار به کشورهای دیگر سفر می کنند فریب می دهد و آنها را به بهانه کار در اروپا به اردوگاه اشرف در عراق می برد.

وی گفت: باید تلاش کنیم کارگران فریب خورده را از چنگال این گروه ها نجات دهیم و از دولت ها می خواهیم که با گروه های تروریستی مبارزه کنند و اجازه فریب کارجویان را ندهند. بگذارید این گروه ها سقوط کنند.

وی در پایان گفت: می‌توانیم از اتحادیه‌های بزرگ در دادگاه‌ها و سازمان بین‌المللی کار برای محاکمه گروه‌های تروریستی مانند منافقین استفاده کنیم تا آنها را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهیم.

حسین موسی از اعضای خانه کارگران عراق در بخشی دیگر از این دیدار گفت: گروه های تروریستی از بیکاری جوانان در عراق سوء استفاده می کنند و این موضوعی است که باید برای آگاه سازی مردم تلاش زیادی کنیم. دولت ها و شرکت ها وظیفه دارند با بکارگیری جوانان و نیروهای متخصص از گرفتار شدن جوانان در دام گروه های تروریستی جلوگیری کنند. کشورها همچنین باید از مهاجرت جوانان خود به کشورهای دیگر جلوگیری کنند تا توسط گروه های تروریستی با عناوینی مانند جستجوی کار مورد کلاهبرداری قرار نگیرند.

شهرام بهادری یکی از فریب خوردگان گروهک منافقین که آزاد شده بود در بخشی دیگر از این دیدار گفت: گروهک منافقین با فریب من و برادرم در آلمان کار پیدا کردیم و آنها را به کمپ اشرف در عراق بردند. آنها دفاتری در ترکیه و سراسر اروپا دارند که از جویندگان کار کلاهبرداری می کنند. منافقین تحت عنوان کار در زمینه فرش در آلمان مرا فریب دادند و سپس در ترکیه پاسپورتم را گرفتند و به عراق بردند و سیزده سال در عراق به اسارت منافقین درآمدم.

این عضو سابق منافقین ادامه داد: افراد زیادی در اردوگاه اشرف بودند که برای یافتن کار فریب خوردند، اما از ترس اعزام به اردوگاه ابوغریب و کشته شدن در آنجا نتوانستیم اعتراض کنیم.

وی در پایان گفت: از همه جوانان کشورم در ایران و سایر کشورها می خواهم فریب این فرقه جهنمی را نخورند، زیرا آنها سازمان خطرناکی هستند که بسیاری از مردم را ناراضی کرده اند.

در ادامه همایش شهروز بهادری یکی دیگر از کارگران فریب خورده و آزاد شده گفت در سال 1360 برای جستجوی کار به ترکیه رفتیم که در آنجا با این فرقه تروریستی آشنا شدیم. ما را به عراق بردند و سال ها در اشرف نگه داشتند و تهدید کردند که به ابوغریب می فرستند.

پس از این دیدار فریدون ابراهیمی از اعضای سابق منافقین گفت: گروه های تروریستی در کشورهای اروپایی و دیگر کشورها حضور دارند که جوانان را فریب می دهند و به بهانه کار در اروپا به مقر منافقین می کشانند. وی ادامه داد: من هم در سال 80 فریب خوردم. کار من در آن زمان خیاطی بود و یکی از دوستان گفت اگر به ترکیه بروید بازار خیاطی خوبی دارد. با هزار امید و آرزو به آنجا سفر کردم اما در دام منافقین افتادم. مرا به بهانه کار از ترکیه به دوبی و از آنجا به عراق بردند و چهارده سال از بهترین سال های زندگی ام را گرفتند.

ابراهیمی در ادامه گفت که قرارگاه اشرف یک اردوگاه کار اجباری است. صبح تا دوازده و نیم از خواب بیدار می شد و بعد تا یازده شب کار می کرد و طوفان فکری می کرد و بعد شب باید یکی دو ساعت پست می گذاشتیم و آزادی فکری برای فرار نبود.

وی گفت: از دولت ترکیه می خواهم که این گروه را از ترکیه اخراج کند زیرا جوانان را فریب می دهند.

پس از این نشست، حاجی علی یاسین از خانه کارگر لبنان در سخنانی گفت که گروه های تروریستی مردم را در جستجوی کار گمراه می کنند. وی ادامه داد: باید اتحادیه بین المللی قوی ایجاد کنیم تا از تکرار این حوادث و سوء استفاده تروریست ها از بیکاری جوانان جلوگیری کنیم.

در بخشی دیگر از این همایش، ابلاغیه مشترک انجمن و خانه کارگر به مناسبت روز کارگر قرائت شد. در بخشی از این بیانیه آمده است که کارگران پرافتخارترین اقشار جامعه هستند که حقوق آنها در طول تاریخ به طرق مختلف مورد تضییع قرار گرفته و می شود.

این بیانیه می افزاید که فرقه تروریستی منافقین در اوایل دهه 1980 با سوء استفاده از عنوان کاریابی علیه جامعه کارگری و موضوع کار و با شرکت های جعلی کاریابی در ترکیه و سایر متقاضیان کار، نوآوری برای جذب نیرو ایجاد کرد. او با وعده کار در اروپا تقلب می کند و به عراق منتقل می شود و به زور برای اهداف تروریستی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

در پایان این اطلاعیه می خوانیم انجمن دفاع از قربانیان تروریسم و ​​خانه کارگر ایران در محکومیت این جنایت علیه کارگران از سازمان بین المللی کار با همکاری جامعه کارگری ترکیه درخواست می کند به عنوان صحنه جنایت، عراق به عنوان صحنه جرم و آلبانی به عنوان صحنه جرم. کجا باید جنایت را ادامه داد، طرح تحقیق و تفحص و آزادی جمعی این کارگران گرفتار در فرقه تروریستی را تدوین و اجرا کرد تا در سالگرد روز جهانی کارگر، حضور این عزیزان را در کنار خانواده هایشان جشن بگیریم. سال هرچند سال گذشته این درخواست از سازمان جهانی کار درخواست شده بود اما پس از گذشت یک سال هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده ایم و امیدواریم با تشکیل تیم راستی آزمایی از سوی سازمان جهانی کار هر چه زودتر این امر محقق شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.