امیرعبداللهیان: مطمئنیم به زودی در قدس نماز می خوانیم/ مذاکرات در وین متوقف نشد

[ad_1]

صدراعظم کشورمان در گفت و گو با یک شبکه عربی مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال موضوع آزادی بیت المقدس و قطع مذاکرات در وین را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در گفت وگو با شبکه المسیره گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از فلسطین حمایت خواهد کرد و تا زمانی که کشوری واحد در تمامی سرزمین های تاریخی آن و با پایتختی بیت المقدس تشکیل شود، به حمایت از فلسطین ادامه خواهد داد.

امیرعبداللهیان گفت: نماز در قدس وعده الهی است و خون شهدای مقاومت و مردم فلسطین برای تحقق این وعده الهی ریخته شد. مطمئنیم به زودی در قدس نماز خواهیم خواند.

وزیر امور خارجه ایران در خصوص مذاکرات از سرگیری توافق هسته‌ای در وین گفت: این مذاکرات قطع نشده است، بلکه از طرق دیگر و تبادل پیام‌های مکتوب ایران و آمریکا از طریق نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین. ، این روند در حال لغو است.” اینها تحریم های یکجانبه آمریکاست.

امیرعبداللهیان گفت: هدف ما در این مذاکرات دستیابی به یک توافق قوی و پایدار است و خواسته‌های ما از طرف آمریکایی واقع بینانه است و بر رفع تحریم‌ها در همه بخش‌ها تاکید داریم و ارائه ضمانت‌های اقتصادی یکی از مهم‌ترین موارد است. در دستور کار ما مذاکرات است.”

وی افزود: من فکر می کنم طرف آمریکایی به خوبی از خطوط قرمز ایران آگاه است و ما به مذاکره ادامه خواهیم داد و زمانی که به توافق رسیدیم، نماینده ما در مذاکرات وین مراحل نهایی توافق را تکمیل خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، مذاکرات وین که از زمان روی کار آمدن دولت بایدن در سال 2021 آغاز شد، برای احیای توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌های ایران از طریق بازگشت آمریکا و ایران به پایبندی کامل به توافق هسته‌ای پس از چندی اخیر آغاز شد. مذاکرات بین المللی تحولات از جمله حمله روسیه به اوکراین و مناقشه تهران و واشنگتن بر سر برخی مسائل باقی مانده در مذاکرات، تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در نشست خبری اخیر خود درباره ازسرگیری برجام گفت: پایه های فشار حداکثری که ترامپ بر ایران وارد کرده است باید برداشته شود. چرخه سود اقتصادی ایران برجام باید به طور کامل در نظر گرفته شود.

خطیب زاده با انتقاد از رویکرد دولت آمریکا افزود: تاکید می کنیم قوانین و سیاست داخلی آمریکا و انتخابات آتی آمریکا نمی تواند نتیجه مذاکرات وین را تعیین کند. آنها قوانین بین المللی را نادیده می گیرند و سعی می کنند مسائل را به امور داخلی کشورشان مرتبط کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.