انتقاد رئیس سابق کانون وکلای دادگستری از قانون تسهیل در صدور مجوز برای شرکت ها

[ad_1]

رئیس سابق کانون وکلای مرکز گفت: قانونی که صدور برخی از پروانه های تجاری را تسهیل می کند، قانون را از هویت ذاتی و کانون وکلا را از نظم منطقی خود خارج می کند.

عیسی امینی در گفت وگو با ایسنا، درباره قانون تسهیل صدور برخی پروانه کسب، گفت: این طرح وکالت را از هویت ذاتی و کانون وکلا را از نظم منطقی خود خارج می کند. مجوز را به یک مجوز تجاری تقلیل می دهد و راه را برای مجوز بسیار کم امتیاز، حتی امتیاز پنج یا شش از بیست باز می کند.

رئیس سابق کانون وکلای دادگستری مرکز افزود: بیش از صد سال است که کانون های وکلا توانسته اند اعتبار علمی قوی، نظم عادی و امکان خودکنترلی را به عنوان یک نهاد مدنی مستقل حفظ کنند و اکنون با این مصوبه و سایر مصوبات. ، وضعیت فعلی آشکار است.” آنها یک خطر جدی هستند. کانون وکلای دادگستری و اساتید دانشگاه به تنهایی از طرح تسهیل گری دفاع کردند اما موفق به انجام آن نشدند.

وی ادامه داد: این طرح نه تنها اصول و زیرساخت های قانونی و اجتماعی کشور را رعایت نمی کند، بلکه به دنبال ایجاد مشاغل کاذب در حوزه حساس دادگستری و بدون کارآفرینی است و بی نظمی زیادی در دستگاه قضایی ایجاد می کند. . با اجرای این قانون، الگوی پاکستانی کانون های وکلای دادگستری اتخاذ می شود و با لطمه زدن به مردم، قوه قضائیه و حق دفاع از خود به دلیل بی نظمی و بی سوادی، مفاد این قانون از شمول قانون حذف می شود. قانون و به طور جدی تعدیل خواهد شد، اما عواقب آن برای کشور برای مدت طولانی باقی خواهد ماند.

امینی حفظ پویایی و انعکاس دغدغه حقوقدانان، اساتید دانشگاه و حقوقدانان و آسیب شناسی مستمر را تنها راه ترغیب قانونگذار به لغو آن در آینده نزدیک و جلب رضایت مدیران برای انطباق آن با ظرفیت فعلی دانست. این قانون دادگاه ها و در واقع قوه قضائیه را با خطرات و چالش های جدی مواجه می کند و چالش های دیگری را ایجاد خواهد کرد که در آینده به آن خواهیم پرداخت.

رئیس سابق کانون وکلای دادگستری مرکز افزود: از منظر عملی و بیرونی همچنان می توان از آن به عنوان نهاد مدنی مستقل یاد کرد اما با اجرای این قانون اساسنامه اخیر (مصوب سابق) رئیس قوه قضائیه) و سایر مصوباتی که می شنویم کاملاً مستقل خواهند بود.» البته به نظر می رسد مند در حال بازگشت به وضعیت قبل است، زیرا کشور بدون وجود کانون وکلای مستقل آنقدر در سطح داخلی و بین المللی آسیب پذیر خواهد بود که باید آن را به موقعیت معقول خود بازگردانیم. داشتن نمایندگی وابسته از نظر نظام های حقوقی و منطق حقوقی جهانی مانند داشتن یک وزارت کشور خصوصی برای اداره کشور است و یک نهاد وابسته در حوزه دفاعی نمی تواند جایگزین کانون یا رقیب آن شود.

وی ادامه داد: جوانان نگران نباشند; کانون وکلای استقلال و کیان شاید مدتی در ابر باشد اما باز خواهد گشت. زمان بازگشت آنها بستگی به حدود واحد و توجه عمومی به نهاد مدنی دارد. اگر در انتخابات صنفی دقت کنیم و در حفظ کانون کوتاهی نکنیم، کانون مستقل می ماند و همانطور که همیشه از انسان ها انتظار داشتم به اهداف عالی برسند، امیدوارم کانون وکلا ضعیف نباشد و نتواند در ایران بماند. . جایگزین داشته باشید. البته وکلا در مدیریت، رسانه و بین مردم تأثیرگذار هستند و بی توجهی به آنها مانند آب به هاون انداختن است.

رئیس سابق کانون وکلای دادگستری مرکز درباره اینکه آیا کانون و مرکز امور مشاوران ادغام می شود؟ وی گفت: توصیه من این است که از چالش و اختلاف بین وکلا و اعضای مرکز امور مشاوران خودداری کنید. فکر نمی کنم در کوتاه مدت و میان مدت این اتفاق بیفتد، اما در آینده ای دور ممکن است به دنبال ادغام اعضای مرکز مشاوره در کانون وکلای پرتغال باشند. امروز اتحادیه ضعیف شده است، اما تضعیف نهاد اصلی نتوانسته نهاد موازی را در عمل تقویت کند و جالب اینجاست که گزارش های رسمی دولت از جمله اسناد رسمی حقوق بشری که از سوی دولت صادر می شود، مبتنی بر تصمیم گیری است. و وجود کانون وکلا. داشتن ویژگی های نهاد مدنی – ملی و استقلال نیازمند خودباوری، تجربه و شرایطی است که کانون وکلا دارد.

وی در پایان گفت: جوانانی که مایل به قبولی در آزمون امریه هستند نباید با این افکار و دغدغه ها سرگرم شوند و با جدیت و علاقه به مطالعه و یادگیری بپردازند. ورود به این حرفه با هر مدرک دانشگاهی، بدون دانش بالا پیشرفتی را به همراه ندارد و اساس سواد حقوقی گذراندن مدرک حقوقی قوی و تلاش برای شرکت در قوی ترین آزمون است. آینده متعلق به کارگران جوان، خستگی ناپذیر، با دانش و خرد است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.