از تعیین زمان اجرای حکم جلالی تا ابلاغ سازمان بازرسی به سایپا.

[ad_1]

رد ادعای سهامدار اصلی بانک آینده، اخطار نهاد ناظر به خودروسازی سایپا، اخطار قوه قضائیه به شهروندان در خصوص تماس های پیام رسان واتس اپ مبنی بر برنده شدن و… از مهمترین اخبار حقوقی و قضایی در هفته گذشته بود.

به گزارش ایسنا، در این گزارش نگاهی داریم به مهمترین اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته:

اجرای حکم «احمدرضا جلالی» تا پایان اردیبهشت

حکم اعدام «احمدرضا جلالی» به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی که به تایید دیوان عالی کشور رسیده بود تا پایان اردیبهشت ماه اجرا می شود.

ادعای سهامدار اصلی بانک آینده به نفع بانک مرکزی رد شد

از هشدار دیده بان به سایپا تا هشدار تماس های پیام رسان واتس اپ

دیوان سوم دیوان عدالت اداری با رد ادعای مالکیت سهام بانک آینده، رای به نفع بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در این پرونده صادر کرد. مرکز رسانه های قوه قضائیه اعلام کرد: بانک مرکزی آذرماه سال گذشته طی نامه ای حق رای در مجموع 60.2 درصد از سهام بالاتر از سقف تعیین شده برای صاحب واحد بانکی آینده را به وزارت اقتصاد واگذار کرد. در پی این اقدام بانک مرکزی، سهامدار اصلی بانک آینده نسبت به تصمیم بانک مرکزی اعتراض کرده و خواستار لغو آن و اتخاذ اقدام احتیاطی می شود. اخیراً ورای 3 دیوان عدالت اداری پس از بررسی اسناد و مدارک و ادله ابرازی طرفین شکایت و مستندسازی قوانین جاری در این مورد رای صادر کرده است. حق رای به مازاد نخواهد داشت و حق رای به وزارت امور اقتصادی و دارایی محول خواهد شد و مسئولیت اجرای مفاد این ماده به موسسات اعتباری بانک مرکزی (در حس عام) نسبت به سهام مازاد بر پروانه قانونی حق رای ندارند و حتی حق مالکیت و دریافت حق تقدم و بهره را ندارند و مشمول مالیات 100 درصدی سود مکتسبه یا حق تقدم فروخته شده می باشند. اقتصاد و دارایی در مجمع عمومی.

از سوی سازمان بازرسی کل کشور به شرکت سایپا ابلاغ شد

از هشدار دیده بان به سایپا تا هشدار تماس های پیام رسان واتس اپ

اشکان میرمحمدی، بازرس کل صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور در بازدید نمایندگان دادستان کل کشور و بازرسان سازمان بازرسی شرکت سایپا در خصوص ترخیص خودروهای معیوب پس از رفع نقص بدون توجه کافی کنترل های کیفی لازم و تذکراتی به مدیران این خودروساز صادر شد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به اینکه موضوع احتکار و تودیع خودرو از این خودروساز منتفی شد اما روند بازاریابی، صدور و صدور فاکتور برای ارائه خودرو به مشتری کمی کند بود، گفت: خودروهای معیوب هستند. پس از اتمام کار و تعمیر عیوب با دقت مورد انتظار و سیستماتیک ساخته نشده و این خودروها تنها با بازرسی چشمی توسط تکنسین های سایپا مستقر در پارکینگ استیجاری در مدار توزیع قرار گرفته و تحویل متقاضی می شود.

میرمحمدی تاکید کرد: بدون شک به دلیل معیوب بودن قطعات باعث توقف خودروها در پارکینگ برای چندین ماه و گاهی بیش از 7 تا 8 ماه و همچنین فرسایش برخی از قطعات خودرو در این مدت، بررسی کیفی و سیستماتیک مجدد خودروها می شود. کنترل و با انجام آزمایشات متعدد در کنترل کیفی خودروسازان، عدم توجه کافی شرکت خودروسازی سایپا به این مهم امری اجتناب ناپذیر بود.

عفو و تخفیف مجازات محکومان به مناسبت عید سعید فطر

از هشدار دیده بان به سایپا تا هشدار تماس های پیام رسان واتس اپ

حجت الاسلام و المسلمین صادق رحیمی معاون قضایی قوه قضائیه در تشریح جزئیات موافقت مقام معظم رهبری با عفو یا تخفیف مجازات محکومان به مناسبت عید سعید فطر، گفت: مشمول یک حکم صادره شدند. تخفیف مجازات از مجموع 1542 پرونده، 12 مورد عفو و اعدام، 79 مورد به اعدام، 7934 مورد توسط قوه قضائیه نیروهای مسلح، 1234 مورد به عدالت (به استثنای اعدام)، 211 مورد به مجازات های دولتی و 6 مورد محکومیت محکوم شده اند. آنها مربوط به ماده 20 آیین نامه عفو عمومی هستند.

انتقاد شدید دبیر ستاد حقوق بشر از دادگاه حمید نوری

از هشدار دیده بان به سایپا تا هشدار تماس های پیام رسان واتس اپ

در پی ادامه بازداشت سیاسی حمید نوری توسط سوئد و پیگیری دادستان و درخواست حبس ابد برای وی به اتهامات واهی، کاظم غریب آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر و معاون امور بین الملل قوه قضاییه “” غیرقانونی، پرزرق و برق و ناعادلانه و مغایر با اصول حقوق بشر و نقض عدالت قضایی است.”

کاظم غریب آبادی با تاکید بر اینکه بازداشت این تبعه ایرانی تا زمان اطلاع خانواده وی می تواند مفقودی قهری باشد، گفت: بازداشت وی تنها بخشی از اقدامات غیرانسانی علیه فردی است که به بهانه های واهی و با اتهامات واهی دستگیر شده است.

هشدار قوه قضاییه به شهروندان در خصوص تماس پیام رسان واتس اپ

از هشدار دیده بان به سایپا تا هشدار تماس های پیام رسان واتس اپ

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در پیامکی به شهروندان هشدار داد:

تماس تلفنی پیام رسان واتس اپ مبنی بر پیروزی، کلاهبرداری و قصد خالی کردن حساب بانکی شما هموطن عزیز از پاسخگویی به این تماس ها و ارائه کد ارسالی در پیامک خودداری فرمایید.

نتایج آزمون قضاوت 1400 اعلام شد

معاون منابع انسانی قوه قضائیه اعلام کرد: به اطلاع کلیه داوطلبان دانشگاهی و حوزویان شرکت کننده در مسابقه سراسری استخدامی منصب قوه قضائیه در سال 1400 می رساند که نتایج آزمون مذکور اعلام شده است. داوطلبان می توانند برای مشاهده نتایج آزمون خود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند. داوطلبان پذیرفته شده در مرحله آزمون روز جمعه مورخ 06/03/1301 در آزمون تشریحی شرکت خواهند کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.