ایران مایه افتخار جهان اسلام و شیعیان است

[ad_1]

ایسنا/ قم نایب رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان گفت: قابلیت‌های جدید و پیشرفت‌های علمی و فناوری خوبی در ایران ایجاد شده است که مایه مباهات جهان اسلام به‌ویژه شیعیان جهان است.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ علی الخطیب در دیدار آیت الله اعرافی، مدیر حوزه های علمیه قم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: امام خمینی(ره) با ایجاد وحدت در جهان کلیسای اسلام، مفتخر شد. او با قاطعیت و گامهای استوار انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و حکومت جمهوری اسلامی را در ایران تأسیس کرد.

وی افزود: دیدگاه بلندمدت امام خمینی (ره) که بعدها حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیز آن را دنبال کردند، دیدگاهی فراجناحی و فراتر از ایران و شیعیان است که حتی در امور جهانی نیز بینش تمدنی را شامل می‌شود.

شیخ علی الخطیب خاطرنشان کرد: علما و حوزه های علمیه نقش بسزایی در پیگیری این تفکر و گفتمان دارند.

وی سمینارها را در سال های اخیر پیشرفت خوبی دانست و گفت: سمینارها تا حد زیادی در رفع نیازهای امروزی در حوزه های مختلف موفق بوده اند. با این حال در حوزه تمدنی باید کارهای بیشتری انجام شود.

نایب رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان گفت: آماده پیگیری همکاری‌های مختلف از جمله انعقاد تفاهم‌نامه‌ها برای تقویت روابط ایران و لبنان هستیم.

وی با اشاره به تشکیل مجلس اعلای شیعیان لبنان افزود: ایجاد این مجلس از ابتکارات و ابداعات امام موسی صدر بود که توانست با دیدگاه دینی جایگاه شیعیان لبنان را در آن کشور ارتقا دهد. “

شیخ علی الخطیب تصریح کرد: دیدگاه امام موسی صدر توسط سخنرانان بعدی مجلس اعلای شیعیان لبنان ادامه یافت و همواره به دنبال تعمیق شأن و جایگاه شیعیان در این کشور بودند.

وی گفت: لبنان به دلیل موقعیت ویژه ای که در بین کشورهای عربی دارد، می تواند پل ارتباطی خوبی بین جهان اسلام و سایر اقشار و مذاهب جهان عرب باشد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.