تکفیری های امروز محصول وهابی های دیروز هستند

[ad_1]

ایسنا/ گلستان امام جمعه موقت گرگان گفت: اگر وهابی ها و تکفیری های دیروز نبودند امروز تکفیری نبود که مردم بی گناه را به بهانه های واهی بکشد.

حجت الاسلام قاسم لیوانی ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع در سوم شهریور 1304 گفت: آنان با این اقدام ناپسند مخالفت کردند. ممنوعیت رفتن به حج

وی با ادعای اینکه عبدالعزیز پادشاه عربستان در 30 فروردین 1305 هجری شمسی دستور تخریب قبور ائمه بقیع را صادر کرد و خشم مسلمانان را برانگیخت، افزود: پادشاه عربستان با جمع آوری نمایندگانی از کشورهای مسلمان این موضوع را مخفی کرد. خبر تخریب قبور بقیع را تکذیب کرد.

امام جمعه موقت گرگان با بیان اینکه وهابیان از ساختن قبر در حرم نهی می کنند، تصریح کرد: این در حالی است که خداوند این کار را حرام نمی کند که در این زمینه می توان به داستان اصحاب کهف در قرآن اشاره کرد.

لیوانی به کشتار مردم بی گناه توسط تکفیری ها اشاره کرد و خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز تکفیری ها به دنبال رفتار تندروهای وهابی دست به کشتار مسلمانان به بهانه های مختلف زده اند.

وی با تاکید بر اینکه اگر وهابی ها و تکفیری های دیروز نبودند امروز این تکفیری ها وجود نداشتند، خاطرنشان کرد: این گروه در پوشش شرک، کفر و مخالفت با سایر مسلمانان دست به قتل و جنایت می زدند و به آنها رحم نمی کردند. هر انسانی

امام جمعه موقت گرگان خاطرنشان کرد: اگر وهابی ها و تکفیری های دیروز نبودند امروز هیچ تکفیری نبود که به خود اجازه انفجار در کنار حرم امام رضا (ع) و توهین به ساحت امام و همام بارگاه را بدهد. ، برخی از مسلمانان بی گناه شاهد باشند.

لیوانی در ادامه بر لزوم تلاش همگانی برای تحقق شعار سال تاکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری امسال را «تولید، حمایت و برچیدن» نامگذاری کردند و اقشار مختلف مردم باید برای تحقق این مهم تلاش کنند.

وی گفت: اگر مردم برای تولید تلاش کنند، آبروی این جامعه حفظ می شود. آنها باید تحریم های اقتصادی را علیه مردم آن کشور اعمال کنند و آنها را از نیازهایشان محروم کنند تا دچار مشکل شوند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.