اجتناب از حذف ارجح نبوده و نیست

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان استاندار اصفهان معتقد است حذف ارز ترجیحی یک عمل جراحی اقتصادی برای کشور است که از آن دوری نمانده است.

سید رضا مرتضوی در جلسه شورای اداری استان اصفهان که امشب با دستور کار توسعه اقتصاد دانش بنیان و برنامه ریزی برای تحقق شعار سال «سال تولید، دانش بنیان، اشتغال» در مجمع کارآفرینان برگزار شد. شهر علم و تحقیقات اصفهان. سفر رئیس جمهور به اصفهان قریب الوقوع است، وی گفت: در این راستا طی دو ماه گذشته جلسات متعددی در استان برای تدوین مصوبات این سفر برگزار شده و پروژه هایی که بالای 50 درصد آماده بهره برداری هستند، انجام شده است. در استان به حساب می آید. .

وی با اشاره به میزان قابل توجهی که برای تکمیل تمامی پروژه های استان نیاز است، افزود: این رقم بر اساس پیش بینی های انجام شده بالغ بر 70 هزار میلیارد تومان برآورد شده است که در شرایط فعلی و با توجه به اینکه دولت متولی همه کارها است. بقیه استان اصفهان کار نمی کند، طی چند مرحله در استان و یکی دو جلسه در تهران، این پروژه ها با هماهنگی سایر دستگاه ها کاهش یافت و تعداد قابل قبولی از پروژه ها در دستور کار سفر دولت قرار گرفت. هیئت اعزامی به اصفهان

استاندار اصفهان با اعلام اینکه اصفهان از نظر مصوبات سفرهای رئیس جمهور پیشتاز استان های دیگر است، افزود: امیدواریم این مصوبات با همین کیفیت حفظ و نهایی شود و سفر هیئت دولت به اصفهان دستاوردهای زیادی را برای کشور به همراه داشته باشد. استان.”

مرتضوی به نوبه خود خاطرنشان کرد: این آغاز راه است و پس از نهایی شدن این مصوبات باید یک کار چندساله فشرده و مبارزاتی را با همکاری همه دستگاه ها و نهادها آغاز کنیم و این طرح امیدبخش که باید در دل این سفرها دنبال شود.» بگذار مردم نقش آفرینی کنند و خلق شوند و مردم امیدوارتر شوند. طبیعتاً در سفر رئیس جمهور باید همه نهادها، گروه ها و دستگاه ها دور هم جمع شوند و مقدمات ویژه ای برای حضور موثر هیئت دولت در اصفهان فراهم شود.

وی با اعلام آغاز به کار حوزه عدالت اقتصادی در استان با هدف اجرای بهینه حذف ارز ترجیحی، خاطرنشان کرد: حذف ارز ترجیحی یک عمل جراحی اقتصادی برای کشور است که تاکنون از آن اجتناب نشده است، زیرا شرایط به حدی رسیده است که قیمت اقلام مختلف در داخل و خارج از کشور به حدی افزایش یافته است که طبق گزارشات موثق اکنون یارانه 200 تا 300 میلیون نفر در سراسر کشور از یارانه بخش های مختلف داخلی استفاده می کنند.

استاندار اصفهان با اعتقاد بر اینکه رویه قبلی تخصیص ارز ترجیحی اشتباه بوده است، تصریح کرد: هزینه های دولت برای رفاه مردم در جای خود اتفاق نمی افتد و بخش قابل توجهی از این ارز تامین مایحتاج ضروری مردم را با مشکل مواجه می کند. بار. ، توسط بسیاری از افراد مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

مرتضوی ادامه داد: باید مجموعه جراحات شجاعانه این جراحی بزرگ را می پذیرفتیم و رئیس جمهور نیز پذیرفت که برای ساختن آینده کشور هزینه این جراحی را بپردازد. البته هر آدم منطقی و اقتصادی این جراحی را تشخیص می دهد، باید کاری کرد، تصمیم گرفت و هر چه دیرتر این تصمیم گرفته شود، قطعا شرایط سخت تر می شود.

وی افزود: در این راستا تصمیماتی در سطح ملی و استانی با حضور تنی چند از استانداران و مسئولان اتخاذ شد و هم اکنون لازم است تا درآمدها و درآمدهای این طرح برای شفاف سازی اقتصاد کشور به مردم اطلاع رسانی شود. و گذرگاه ها را مسدود کنید.” در مورد سوء استفاده ها و رانت های ارائه شده به مردم توضیح دهید.

استاندار اصفهان در پاسخ به این تصمیم وظایف درون استانی را یادآور شد: در دستگاه نظارت باید هوشیارتر از گذشته و در حوزه اجرا، کارتر بیش از هر زمان دیگری هوشیارتر باشد. دستگاه های نظارتی، امنیتی و اطلاعاتی باید به طور ویژه با قاچاق، رانت خواری و احتکار برخورد کنند تا این مسیر با کمترین خسارت و عاقبت بخیر در بخش یارانه ها طی شود.

مرتضوی به نوبه خود به آغاز به کار قرارگاه ارتقای سلامت و ایمنی برای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی خانواده محور اشاره کرد و گفت: اولین جلسه این اردو دو هفته پیش برگزار شد و پیش بینی می شود با مصوبات 427 و 820 به تصویب برسد. شورای عالی انقلاب فرهنگی». با هدف خنثی سازی جنگ دشمن که با هدف تعرض به باورهای نسل جوان و از بین بردن انسجام نسلی در کشور انجام می شود.

وی با تاکید بر اینکه اقدام دشمن در کشور راه اندازی جنگ شبکه ای است، ادامه داد: باید تلاش کنیم آسیب کمتری به خانواده و بنیان خانواده وارد شود و به همین دلیل مقرر شد دستگاه های مختلف برنامه های عملیاتی خود را در این زمینه ارائه کنند. فرم چهار مصوبه.» و تعیین اینکه برای مقابله با حرکات برنامه ریزی دشمن در عرصه فرهنگی چه کارهای موثری در داخل و خارج از نهاد یا دستگاه آن می توان انجام داد.

استاندار اصفهان افزود: با بیان اینکه بسیاری از افرادی که اعتقاداتشان مورد هجمه دشمن قرار گرفته است، نمی دانند چه کسانی و چرا برای آنها برنامه ریزی می کنند و چرا در این مسیر هستند؛ به هر حال دشمن با تمام توان وارد عمل شد و حجاب و عفاف و خانواده را هدف قرار داده است مانند کمینی است که قربانیان آن همه خواهر و برادر و فرزندان و خانواده های خودمان هستند.

مرتضوی با اعتقاد به اینکه دشمن به دنبال تغییر ارزش ها است، خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم تجربه ای که در اندلس برای مسلمانان اتفاق افتاد تکرار شود. این یک جنگ نرم تحمیلی از سوی دشمن است و خب ما در این راه کمی خفته ایم، فکر نکنید این یک تغییر ساده در ساختار اجتماعی کشور است، اما اطلاعات پشت پرده نشان می دهد که این یک جنگ بسیار جدی است. .

استاندار اصفهان با تاکید بر تحقق بودجه دستگاه های مختلف خاطرنشان کرد: در بحث افزایش اعتبارات باید تمام تلاش خود را به کار گرفت. تمام اعتبارات باید به درستی ترسیم شوند. ما به دلیل مشغله کاری به دنبال بدهکاری نیستیم، به خود و اعتبارات استان بدهکار هستیم و به دلیل کم کاری و بر عهده استان های دیگر، وجوه را پس نمی دهیم.

وی افزود: در این راستا دستگاه ها و نهادهای استان باید به سرعت نسبت به شناسایی بودجه های جهانی در دستگاه های بالادستی خود اقدام کنند و در صورت نیاز از استاندار کمک بخواهند.

مرتضوی اجرای طرح های تامین برق از منابع تجدیدپذیر را اولویت استان دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر تفاهم نامه ای با سازمان ساتا برای تامین 4500 مگاوات برق تجدیدپذیر در استان نهایی و کارگروهی در چارچوب سازمان ساتا تعریف شده است. دامنه آن؛ لازم به ذکر است که افزایش ظرفیت نیروگاه ها در کشور تقریباً هشت سال به طول انجامید در حالی که در همین مدت افزایش مصرف و تحولات متعددی در زمینه تولید رخ داد.

استاندار اصفهان افزود: احداث نیروگاه های گازی و سیکل ترکیبی در اولویت قرار دارد و مشکلات سال های گذشته را در فصل تابستان از نظر کمبود برق یادآوری می کنیم و برای جلوگیری از تحمیل مجدد این تلاش به مردم باید. به همه در مورد مصرف ایده آل کمک کنید.” در بخش آشامیدنی، کشاورزی، صنعت و فضای سبز باید مدیریت به بهترین شکل ممکن انجام شود و در عین حال برای پیشبرد پروژه های برق به اصول اساسی توجه شود.

استاندار اصفهان در تشریح شعار سال با اعتقاد به اینکه اصفهان بهترین الگو برای اجرای این شعار با توجه به توانمندی های موجود است، خاطرنشان کرد: اصفهان چاره ای جز پیروی از شعار سال رهبری و رهبری ندارد. تحقق اهداف این شعار یعنی افزایش مشارکت حرکت های دانش بنیان در اقتصاد استان، افزایش تنوع محصولات دانش بنیان، رشد شرکت های دانش بنیان، زمینه سازی برای افزایش تعداد شرکت ها و کاهش. وابستگی کشور به فناوری های جدید جز تلاش همه نهادها قابل تصور نیست.

وی با تاکید بر فاصله گرفتن از شعارها و تاکید مستقیم بر برنامه های عملیاتی جدی گفت: شرکت های دانش بنیان گلایه های زیادی از ما کارکنان دارند اما اراده آنها در این جنگ نابرابر و بروکراسی اداری تاکنون پیروز شده است. تحریم‌های شدید دشمن، موفق شدند محصولات خود را به صورت تصاعدی صادر کنند، بنابراین اگر حمایت از تنوع محصولات و معرفی فناوری‌های نوین در دستور کار نهادها قرار گیرد، سیاست اقتصاد مقاومتی با کمک این شرکت‌ها در کشور خواهد بود. بخورید و دیگر کسی نمی تواند ما را تحریم کند.

مرتضوی ادامه داد: زمانی تحریم می شویم که وابستگی ما ثابت شود و کشورهای دیگر به ما نیاز نداشته باشند. با حضور موثرتر و کارآمدتر در این عرصه می توانیم بسیاری از این معادلات بین المللی را به هم بزنیم تا اگر در پایان سال مقام معظم رهبری با ما تماس گرفتند و در این باره از ما سوال کردند، حرفی برای گفتن و ارائه دارد. برای داشتن آنها. پس بیایید امسال را شروع کنیم تا ثابت کنیم که می توان کارها را چابک تر، عملیاتی تر و متفاوت تر از قبل انجام داد.

استاندار اصفهان سپس تصریح کرد: هر نهادی باید یک یا دو یا چند جلسه با شعار سال و با اشراف مدیر و معاونین نهاد مربوطه، کیفیت های درونی مجموعه و مجموعه وظایف در حوزه اقتصاد بر اساس دانش باید بررسی و تعیین شود.به این هدف کمک کنید.

مرتضوی با اعتقاد بر اینکه شرکت های دانش بنیان می توانند به نهادها و گروه های حساس استان در زمینه نظارت اطلاعاتی و امنیتی و داده ها کمک کنند، تصریح کرد: تعداد حملاتی که به صورت ماهانه، هفتگی و روزانه در نقاط مختلف کشور انجام می شود و … استان قابل توجه است به هر حال ما در جنگ هستیم و اکنون به شرایطی رسیده ایم که از تمام پنجره ها برای نفوذ و ورود به کشور ما استفاده می شود و هوشیاری و هوشیاری ما باید بیشتر شود.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: هرکسی در هر جایی که مسئولیتی دارد باید با یک دست و با دست دیگر برای مراقبت از مجموعه خود تلاش کند، اینها واقعیت هایی است که وجود دارد و باید با تمام توان و با اراده ممکن تمرکز کنیم. وسوسه میشود.

وی با اشاره به پروژه 25 ساله تبدیل اصفهان به کریدور علم و فناوری، گفت: بسترها و توانمندی هایی در استان وجود دارد. از نیروی انسانی گرفته تا شرکت های دانش بنیان، شهرهای صنعتی و دانشگاه های مختلف، به منظور ایجاد اولین کریدور علم و فناوری کشور در اصفهان ساخته شد تا فرصت هایی برای فعالیت اقتصادی، رشد و جهت گیری فناوری برای این مناطق ایجاد شود.

استاندار اصفهان افزود: تبدیل اصفهان به اولین کریدور علم و فناوری 16 سال پیش به صورت رسمی تصویب شد و آنچه امروز باید پیگیری شود این است که در برنامه هفتم توسعه مناطق ویژه علم و فناوری دارای مزیت های قطعی است. به هدف اصلی در این زمینه دست یابد.

مرتضوی از جمله مواردی که ممکن است در پارک های علم و فناوری مورد توجه ویژه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: مثلاً قوانین کار باید به گونه ای دیگر افشا شود. نصب، پشتیبانی و معافیت ها ممکن است به طور خاص در نظر گرفته شود. تا زمانی که این پارک ها و کریدورها مطابق با نیاز کشور بوده و ملزم به رعایت قوانین و مقررات باشند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.