توکلی در نامه ای به قالیباف: شفاف سازی کنید

[ad_1]

احمد توکلی در نامه ای به رئیس جمهور و نمایندگان با اشاره به حاشیه سفر خانواده قالیباف به ترکیه نوشت: اگر بپذیریم که این امر به آبروی رئیس جمهور (که این کار را انجام داده است) تنها راه شفافیت است. از کل موضوع.” این وظیفه دکتر است. قالیباف ابهامات رئیس مجلس را روشن کرد.

به گزارش ایسنا، متن این نامه به شرح زیر است:

“به نام خدا

آقای رئیس جمهور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی
سلام عزیزم
روزی ابوذر به خانه سلمان رفت و پس از چند دقیقه از سلمان پرسید: آیا در خانه چیزی برای خوردن داری؟ سلمان سفره خود را آورد و برای ابوذر باز کرد. فقط نان در آن بود. چند لقمه خورد و پرسید نمک داری که خورش نان درست کنی؟ سلمان پاسخ داد: یک لحظه صبر کن تا تو را بیاورم. آفتاب را گرفت و به مغازه محل رفت و آن را فروخت و مقداری نمک به خانه آورد و روی میز گذاشت. وقتی ابوذر سیر شد دستش را به سوی آسمان بلند کرد و گفت: خدایا شکرت که راضی شدم. سلمان که به درخواست ابوذر که مهمان او بود، حاضر شد خورشید خود را برای بزرگداشت میهمان اهدا کند، اما زمانی که ابوذر احساس رضایت کرد، از تحریف ارزش‌های اسلامی و تغییر برادر دینی خود راضی نشد. ماهیت ارزش های اسلامی به او گفت: اگر راضی بودی خورشید برادرت گروگان نمی گرفت!
نمی‌خواستم در مورد رفتار خانواده یک مقام عالی‌رتبه صحبت کنم، اما گفتم وزنی که خداوند در دفاع یا حمله به دکتر روی چیزها و چیزها می‌گذارد. نامه خطاب به نمایندگان مردم نوشته شده است. بنابراین نباید از اهمیت گوینده یا موضوع غافل شد.
در این جریان، مواضع شخصیت های محترمی دیده شد که از روش های مورد قبول خودشان پیروی نکردند. وظیفه خود دانستم که از سر عشق و نفرت نسبت به دکتر، موازین اسلام را دستبند نکنم. قالیباف به مقتضای وَالسَّماءَ رَفَعَها وَوَضَعَ الْمِیزَانَ.
آقای. الیاس قالیباف موضع نسبتاً بهتری گرفت، زمان صحبت و محکومیت این رفتار به گونه ای بود که حقیقت در موضع گیری آشکار شد.
به چند نکته اشاره کنم:
1. الیاس صراحتاً سفر تام را نابخشودنی خواند و در شهادتش برای محافظت از پدرش اخباری را منتشر کرد. پدر با این سفر مخالفت کرد. موکدا ضمن عذرخواهی از مردم، عذرخواهی از خانواده را نیز ضروری دانست. وی در عین حال از مردم خواست که اشتباه پسر را به نام پدر ننویسند و بر این نکته تاکید کرد که این سفر به آبروی پدر لطمه زده است.

2- ایراد مهمی برای گرفتن این سمت وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهم کرد.
وکلای پرونده او تلاش کرده اند تا متن واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند.
3 – یکی از جنبه های مهم انحراف طرفداران دست کم گرفتن داستان است. علی علیه السلام در نامه ای به عثمان بن حنیف، والی بصره، عثمان را به دلیل شرکت در سور ثروتمند مورد حمله قرار داد که طی 15 قرن، شیعیان و غیر شیعیان به شدت عثمان را مورد انتقاد و سرزنش قرار داده اند. تقصیر فرماندار این بود که به مهمانی رفته بود که پابرهنه ها لگد زده بودند و شکمشان را مشت کرده بودند.

«اگر می‌خواستم، باز هم می‌توانستم بر روی عسل تصفیه‌شده، دانه‌های گندم و پارچه‌های ابریشمی راه بروم، اما چه بعید بود که هوای نفسم بر من چیره شود و حسادت مرا وادار به انتخاب غذاهای لذیذ کرد، در حالی که شاید در حجاز بودم. ” یا زنده بماند که امیدی به نان نیست و پری شکم را به یاد نیاورد، یا شب را با شکم پر صبح با شکم های گرسنه و جگرهای سوزان در اطرافم بگذرانم.

پذیرفتن دعوت ثروتمند آنقدر علی را آزرده می کند که تازیانه سرزنش را بر سر والی خود می کوبد، معلوم است که امروز امیر مومنان اگر می خواست ماله را مقصر بداند چیزی کم نمی گفت. البته اگر عثمان بن حنیف را بشناسید ادعای ما قویتر خواهد بود.

عثمان در جنگ احد و تمام غزوه های بعدی راه پیامبر را ادامه داد. در جنگ های امیرالمومنین از جمله جنگ جمل شرکت کرد. امام رضا در مورد عثمان می فرماید: عثمان به علی وفادار بود و تا آخر عمر تغییر سیاست نداد.
این افسر عثمان که تا پایان عمر مشترک امام معصوم است، علی القاعده را در جایگاهی بالاتر از قالیباف قرار می دهد. حالا عثمان را با آقا مقایسه کنید. قالیباف و زشتی خرید لباس از ترکیه را با پذیرفتن ضیافت پولدار بسنجید. به نظر شما امیر مومنان در حادثه امروز کمتر از زمان خودش عصبانی بود؟
آقای. الیاس قالیباف به درستی نابخشودنی گناه اطرافیانش را ناشی از وضعیت دردناک مردمی می داند که در فقر زندگی می کنند. دلسوزانی که حتی آقای. الیاس قالیباف
آیا از سکونت مردم شریف ایران اطلاعی نداشتند؟
آیا حامیان از فقر مردم ایران خبر نداشتند؟
بچه های کار را ندیده ای؟
آیا از متلاشی شدن کانون های خانواده به دلیل نداشتن یک سرپناه حلبی غافل بودند؟
وقتی پسر عامل جنایت در اظهاراتش وضعیت اقتصادی مردم را به گونه ای توصیف می کند که حتی اگر قرار باشد چند دست لباس بخرد، الیاس قالیباف آن را به دلیل معیشت سخت همزمان مردم ایران نابخشودنی می داند. چرا برخی از حامیان سعی کرده اند موضوع را کم اهمیت جلوه دهند؟ آیا فکر می کنند این زیاده روی در برخورد با این حادثه تلخ بیش از آن چیزی بود که در بالا به آن اشاره کردیم؟ اینکه می گویند واردات چمدان از ترکیه مخفی ترین جنبه زندگی مسئولان است و نباید از آن غافل شد، نشانه جهل است یا اینکه گفته می شود فقط دولت می تواند به فردی که متهم به فساد است حمله کند و همینطور است. مشروط بر این است که دولت از جدل و جدل پرهیز کند و از جاسوسی و کنترل استفاده نکند، پس چه توجیهی برای کار علی که مالک را می فرستد تا جاسوسی را برای کنترل عواملش استخدام کند. اگر اطلاعاتی که جاسوسان از یک دلال می‌دهند، ثابت باشد، منتظر شاهد باشید؟ آری حضرت علی این رازداری را در رابطه با عیوب مردم لازم می دانست، اما در رابطه با مسئولان نه!
تَحَفَّظْ مِنَ الاَْعْوَانِ فَإِنْ أَحَدٌ مِنْهُمْ یَدَهُ إِلَی خِیَانَة اجْتَمَعَتْ بِهَا عَلَیْهِ عُیُونِکَ ، بِذَلِکَ شَاهِداً عَلَیْهِ عَلَیْهِ الْعُقُوبَةَ ، وَأَخَذْتَهُ وَأَخَذْتَهُ عَمَلِهِ ، بِمَقَامِ الْمَذَلَّةِ وَوَسَمْتَهُ بِالْخِیَانَةِ عَارَ التُّهَمَةِ التُّهَمَةِ.
هرگاه یکی از آنها به تو خیانت می کرد و خبر جاسوسان از خیانت او به تو می رسید و همه به او شهادت می دادند، آن خبر برای تو کافی بود. شما باید تنش را به خاطر خیانتی که مرتکب شده مجازات کنید و او را به خاطر کاری که انجام داده بازخواست کنید. پس تحقیرش کن و مهر خیانت را بیاویزند و ننگ تهمت را به گردنش بیاویزند!
از این رو علی (ع) دروازه شهر حکمت، نه تنها جنایات و تجاوزات حاکمان و کارگزاران را اجتماعی می کند، بلکه خلاء ایجاد می کند. نه تنها پرسه می زند، بلکه از جاسوسی هم استفاده می کند (جاسوس بدون جاسوسی چه فایده ای دارد؟) نه تنها تنبیه می کند، بلکه بدنام می کند.
علی (ع) در نامه‌ای درباره مردم می‌فرماید که در همان نامه درباره مفسدین و مفسدان دستورات اکید می‌دهد علی (ع) می‌فرماید: پس نسبت به عیب‌هایی که از مردم بر شما پوشیده است کنجکاو مباش. ، زیرا شما وظیفه دارید فقط آنچه را که از عیب مردم می دانید اصلاح کنید و خداوند بر آنچه از عیب مردم بر شما پوشیده است حکم می کند. خداوند می تواند عیب های تو را که دوست داری از مردم پوشیده باشی بپوشاند.»

اظهارات الیاس قالیباف و برخی از حامیان بارها مدعی شده است که موضوع مبهم است و یا این خرید چیزی شبیه به آن نبوده است. اگر بپذیریم که این موضوع اعتبار رئیس مجلس را خدشه دار کرده است (که این کار را کرده است)، تنها راه برون رفت شفافیت کل ماجراست.
این وظیفه دکتر است. قالیباف ابهامات رئیس مجلس را روشن کرد. همین که قبل از سفر مخالفت کرد کافی نیست چون به عنوان یک شخصیت باتجربه می دانست که ممکن است چنین اتفاقاتی بیفتد و باید جلوی سفر را می گرفت. نکات دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که به فرصت دیگری موکول می کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.