آیت الله رئیسی: ایران و لهستان توانایی های متفاوتی برای گسترش روابط دارند

[ad_1]

رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت های صنعتی و تجاری ایران و لهستان گفت: تهران و ورشو ظرفیت های متفاوتی برای گسترش روابط در همه زمینه ها دارند.

به گزارش ایسنا، آیت الله دکتر. سیدابراهیم رئیسی یکشنبه شب در دیدار با زبیگنیو رائو وزیر امور خارجه لهستان با اشاره به قدردانی لهستانی ها از حمایت ایران از پناهجویان این کشور در جنگ جهانی دوم گفت: بافت تاریخی و تمدن غنی ایران و لهستان می تواند قابل توجه باشد. یک پلت فرم خوب.” تقویت تعاملات علمی و فرهنگی بین دو کشور.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه سطح کنونی روابط اقتصادی و تجاری تهران و ورشو با روابط سیاسی دو کشور همخوانی ندارد، افزود: ظرفیت های مختلفی از جمله در زمینه صنعتی و اقتصادی در دو کشور وجود دارد. تعاملات رو به گسترش بین ما را تمرین کنید.

دکتر در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به درگیری در اوکراین. رئیسی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در مخالفت با درگیری و جنگ، مخالفت شدید خود را با سیاست های توسعه طلبانه ناتو اعلام می کند.

زبیگنیو رائو وزیر امور خارجه لهستان گفت: تاریخ روابط ایران و لهستان به قرن شانزدهم بازمی گردد. دو کشور نزدیک به 5 قرن است که روابط دوستانه دارند و یکی از به یاد ماندنی ترین جملات در روابط دو کشور میهمان نوازی از پناهندگان ایرانی لهستانی در دوران جنگ جهانی دوم است.

وزیر امور خارجه لهستان با اشاره به اینکه دو کشور اشتراکات زیادی دارند، گفت: ملت های ایران و لهستان در برابر دخالت قدرت های بزرگ خارجی در امور کشور خود مقاومت کرده اند.

زبیگنیو رائو با تاکید بر اینکه سطح همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور مطلوب نیست، گفت: لهستان خواهان احیا و ارتقای سطح همکاری های خود با ایران در زمینه های تجاری، اقتصادی، فرهنگی و علمی است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.