شهید آیت الله مطهری الگوی خوبی برای سیاستمداران است

[ad_1]

آیت الله صدیقی گفت: علامه شهید آیت الله مطهری به حق الگوی مناسبی برای همه معلمان، مربیان و سیاستمداران متحد است چرا که ایشان متفکر و مجاهدی بی نظیر بودند.

به گزارش ایسنا، به نقل از ارتش، آیت الله کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در مراسم تجلیل از مقام معظم رهبری که در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، هفته معلم را تبریک گفت. او فردی متفکر، ایدئولوگ، فقیه، حکیم، عارف، خطیب، محقق، نویسنده و مجاهد یگانه شهید آیت الله مرتضی مطهری است که به حق الگوی مناسبی برای همه معلمان، مربیان و سیاستمداران متحد است.

وی افزود: همه باید تلاش کنیم تا به قله ای که شهید مطهری رسید، برسیم. امام راحل در مورد این نشانه بسیار سازنده و آموزنده فرمودند: ایشان در صفای روح و قوت ایمان و قدرت بیان بی نظیر بود. هر یک از این سه کلمه معنا و پیام خاص خود را دارد که هر سه برای معلم، مربی، ناظر، مبلغ و مربی ضروری است.

امام جمعه موقت تهران اعلام کرد: اگر می‌خواهیم جامعه را نجات دهیم، ابتدا باید خود را نجات دهیم. تا زمانی که انسان خود زلال نباشد، مسلماً نمی تواند نوری را که به او می تابد، مانند آینه پاکیزه منعکس کند. یکی از رموز موفقیت پیامبر اکرم (ص) به عنوان بزرگ ترین معلم این بود که وجودش آینه ای زلال و شفاف بود و در دل همه نفوذ کرده بود. معلم باید خود را نماینده خدا بداند.

صدیقی ادامه داد: معلم باید بتواند دل ها را جذب کند. چرا الان وقتی کلاس ها تعطیل است یک دانش آموز خوشحال می شود؟ دلیلش این است که معلم نتوانسته به خوبی در دل شاگردانش نفوذ کند تا وقتی کلاس تمام شد بیشتر ناراحت شوند تا خوشحال شوند. یعنی مهندسی لازم برای جذب قلب و روح را نداریم.

وی تاکید کرد: استعداد دانش آموز نباید کور شود. گاهی اوقات ناامیدی، تبعیض یا رفتار نادرست می تواند باعث شود که فرد به طور کلی ترک تحصیل کند. ما باید علومی را که یک روش زندگی است به ساده ترین شکل ممکن در اختیار دانش آموزان قرار دهیم. گفتار معلم نباید گره ایجاد کند، بلکه باید گره را باز کند. معلم نباید در گفتار خود ابهام داشته باشد و ذهن را منحرف کند. بیان معلم باید جذاب و به زبان ساده باشد.

امام جمعه موقت تهران اعلام کرد: هر چه دانش انسان بیشتر شود وجودش بیشتر می شود. معلمان مواظب باشند در جایی اظهارنظر نکنند و در سال های آینده به نتیجه صحبت های خود توجه کنند. دانش آموز باید معلم را بشناسد تا با او ارتباط برقرار کند.

صدیقی تاکید کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران را یک موفقیت می دانم. مخصوصاً در روحانیت، اهل علم، الهی، معرفت و دلسوز در ارتش مشغول خدمت هستند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.