بررسی شکایت نمایندگان اصفهان از بنای تاریخی کارخانه ریسباف اصفهان در کمیسیون اصل 90

[ad_1]

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس از تشکیل جلسه این کمیته برای حل مشکل حفظ بنای تاریخی کارخانه ریسباف اصفهان خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی خضریان در تشریح جلسه امشب کمیسیون نود قانون اساسی گفت: این جلسه با حضور استاندار اصفهان، روسا و مدیران وزارت راه و شهرسازی، بانک ملی ایران، بازآفرینی شهری، شورای شهر اصفهان برگزار شد. شهرداری اصفهان و نمایندگان.» استان اصفهان انجام شد.

وی تصریح کرد: با توجه به ارزش تاریخی اموال کارخانه ریسباف اصفهان که به ثبت ملی نیز می رسد و جزو اموال بانک ملی است، در سال 95 مقرر شد این ملک به شرکت بازآفرینی شهری ایران اهدا شود. برای مقاصد فرهنگی و اکتشافی، تاریخی است، اما متاسفانه تا کنون.” این امر محقق نشده است. این موضوع با شکایت نمایندگان اصفهان پیگیری شد تا 20 روز دیگر نهایی شود و طبق قرارداد سال 95 این ملک به حفاظت میراث فرهنگی واگذار شود.

خضریان در ادامه با تاکید بر اینکه برای احیا و حفظ این میراث تاریخی باید انتقال سند و تحویل ملک به طور کامل انجام شود، یادآور شد: موانع انتقال و پرداخت ثمن معامله که شامل اجرای ماده 5 ق. مصوبه کمیسیون مورخ 17 آبان 94 با موضوع سایت خیابان فرایبورگ مبنی بر اشغال 60 درصدی ساختمان 4 طبقه به ارتفاع 17 متر و باید اقدامات لازم انجام شود.

سخنگوی کمیسیون اصل نهم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت این کمیسیون تاکید کرد که گزارش مکتوب و رسمی در این خصوص با مدیریت و هماهنگی استاندار اصفهان و استاندار اصفهان ارائه شود. مجمع استان در مهلت معین.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.