جعفری بروجنی: منویات رهبری خودرو هنوز محقق نشده است

[ad_1]

یکی از اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم با انتقاد از بازار خودرو گفت: منویات رهبر معظم انقلاب در مورد خودرو هنوز محقق نشده است.

به گزارش ایسنا، امیر قلی جعفری بروجنی در نطق علنی امروز (سه شنبه) در بحبوحه دستور مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت اقتصادی کشور، اظهار کرد: مشکلاتی که برای مردم ایجاد شده ناشی از عوامل ساختاری در حوزه اقتصاد است. البته بخشی از مشکلات ناشی از تصمیمات و سیاست های دولت است و انتظار داریم تصمیمات دولت مورد حمایت کارشناسان قرار گیرد. این تصمیمات باید در تعامل با مجلس و کمیته های تخصصی اتخاذ شود.

معیشت مستلزم متقاعد کردن، گفتگوی مستقیم با مردم و ایجاد اجماع است

نماینده مردم بروجن در مجلس یازدهم تاکید کرد: اقتصاد کشور نیازمند جراحی و تصمیمات کلان است. امروز دولت در اجرای طرح های تحول خود تصمیماتی گرفته است که بر زندگی و معیشت مردم تأثیر می گذارد. مجلس توصیه هایی دارد که اقدامات اصلاحی دولت را تایید می کند و مسئولیت های نظارتی خود را حفظ می کند. اقداماتی که زندگی مردم را تحت تأثیر قرار می دهد، علاوه بر ایجاد اجماع، نیاز به اقناع افکار عمومی و گفتگوی مستقیم با مردم دارد. همه دستگاه های موجود در سیستم باید به صورت هماهنگ حرکت کنند. به نظر نمی رسد این اجماع وجود داشته باشد.

این نماینده چهارمحال و بختیاری در مجمع نمایندگان از لزوم پیوست رسانه ای به تصمیمات اقتصادی خبر داد و گفت: وجود فضای آلوده و دشمن گردان، دلبستگی رسانه ای را دو چندان می کند. جای خالی زیادی از این نظر وجود دارد. از طرفی اگر زیرساخت های کشور تقویت نشود دیگر تولید و اقتصاد موفق تری وجود نخواهد داشت. نظارت و تنظیم بازار باید به دقت نظارت شود. آنچه امروز در بازار معاملات می بینید با آنچه گفته می شود بسیار متفاوت است.

خط قرمز ما معیشت مردم است
ارز ترجیحی قطعاً فاسد بود
بازجویی و بازجویی برای حمایت از دولت

حجت الاسلام و المسلمین جعفری بروجنی با بیان اینکه خط قرمز ما معیشت مردم است، گفت: حاضریم هر کمکی که دولت بخواهد در مجلس داشته باشیم، اما مردم آسیب نبینند؛ در حالی که این خط قرمز برای مردم است. ارز ترجیحی قطعا مفسده و مشکل زا است و مشاهدات، سوالات، بحث های استیضاح، تحقیق و تفحص و تفحص از نمایندگان برای حمایت از دولت است. دولت باید بداند که تعامل خوبی بین دولت و مجلس وجود دارد. اما آنچه در مجلس مطرح می شود این است که دولت موفق تر باشد.

نماینده مردم بروجن در مجلس یازدهم در بخشی دیگر از سخنان خود به لزوم یکسان سازی حقوق بازنشستگان و تسریع در اجرای قانون طبقه بندی معلمان اشاره کرد.

منویات رهبر انقلاب روی خودرو هنوز محقق نشده است

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس درباره بازار خودرو گفت: منویات رهبر معظم انقلاب در این زمینه هنوز محقق نشده است. دولت مواظب ارائه آمارهای غیرکارشناسی باشد که برخی از مسئولان در مورد قیمت‌ها اعلام می‌کنند و باعث التهاب در بازار می‌شوند. سازماندهی نیروهای قراردادی و شرکتی نیاز و خواسته مهم مردم است. دولت باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشد.

جعفری بروجنی در پایان در دعوت از رئیس جمهور برای سفر به چهارمحال و بختیاری با انتقاد از آشفته بازار دارو گفت: این موضوع نیازمند نظارت دقیق و اجرای قانون بیمه همگانی است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.