معاون پارلمانی رئیس جمهور: عزم دولت برای حذف ارز ترجیحی است

[ad_1]

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: عزم دولت مردمی برای توزیع عادلانه یارانه ها و مبارزه با فساد به نفع کشور و اجرای قانون مجلس است.

معاون رئیس جمهور گفت: دولت قبل در حذف ارز ترجیحی به نظرات کارشناسی و مطالبات قانونی مجلس توجهی نداشت، اما دولت مردم مصمم است با وجود هزینه ها، برای توزیع عادلانه یارانه ها با فساد و رفع مشکلات مردم مبارزه کند. .

به گزارش ایسنا، سید محمد حسینی در مراسم تجلیل از مقام استادی در بین اساتید و پژوهشگران سازمان تحقیقات علمی و صنعتی ایران، با تبریک روز معلم، به اهمیت علم و دانش در اسلام اشاره کرد و گفت: در اسلام کسب علم و دانش و شناخت از جایگاه والایی برخوردار است و اعتماد به علم را نابود کننده حیرت و حیرت و جهل اعلام کرده است و دارای فضیلت و برتری است که از علم و دانش بالایی برخوردار باشد.
معاون امور مجلس رئیس جمهور همگرایی دولت با دیگر نیروها و نهادهای انقلابی را مهم دانست و گفت: دولت مصمم است این همگرایی و همدلی را تقویت کند و با پشتوانه علمی و پژوهشی ایرانی قدرتمند بسازد و به پیشرفت و گره گشایی از مشکلات مردم بپردازد. . یک قدم بردار.
حسینی با اشاره به جایگاه سازمان پژوهش در تولید علم و فناوری گفت: این انتظار و انتظار از این سازمان وجود دارد که با همت متخصصان و نخبگان به گنجینه و سرمایه علم توجه کند و در خدمت توسعه و پیشرفت باشد. نیازهای والدین».
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: باید به جای تکیه بر ذخایر و معادن و استفاده از انرژی و نفت، فکر، اندیشه و خلاقیت به محصول تبدیل شود و برای رفع نیازها و راه حل مشکلات مردم فراهم شود.
حسینی افزود: امام راحل علم را عامل بازدارنده و مصونیت می دانستند زیرا اقتدار علمی دشمنان را از طمع به کشور و فشار بر ملت ایران ناتوان می کند، همچنان که امروز در عرصه نظامی به جایگاهی رسیده ایم که دشمنان تصور می کنند به کشور ما ضربه بزنند. ذهن خود را رها نکنید.
معاون امور مجلس رئیس جمهور خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده است که اگر با دشمنان از موضع ضعف برخورد شود، قطعاً خواسته های ما را برآورده نمی کنند و اگر قوی باشیم می توانیم از حقوق مردم به خوبی دفاع کنیم.
حسینی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر تولید علم و توسعه دانش بنیان در کشور گفت: و در نظر بگیرید که دانشگاه ها و مراکز علمی مورد حمایت دولت هستند.
معاون امور مجلس رئیس جمهور بر حرکت به سمت شرایط مساعد تاکید کرد و گفت: مومن هرگز نباید به شرایط موجود راضی باشد و همواره برای رسیدن به وضعیت بهتر و مطلوبتر و از این حیث سند دولت سیزدهم تلاش کند. با هدف تحول و اصلاح در 37 حوزه تدوین شد و لازم است تمامی نهادها و مراکز دانشگاهی و علمی همکاری و کمک کنند تا اقدامات بزرگی در زمینه های مختلف به نفع مردم و پیشرفت کشور شکل گیرد.
حسینی با تاکید بر همه تلاش ها برای تحقق شعار سال گفت: اگر دانشگاه ها و مراکز علمی، دستگاه های اجرایی و بخش صنعتی و تولیدی دور هم جمع شوند، زمینه مناسبی برای تحقق شعار سال فراهم می شود و در برخی موارد تلاش های استانی در این راستا صورت گرفته است.»
حسینی افزود: اگر در گذشته از شعار سال غفلت می شد، اما این دولت بلافاصله در سومین روز فروردین و تعطیلات رسمی هیأت دولت را تشکیل داد و وظایف و وظایف همه وزارتخانه ها را از نظر شعار و شعار بررسی کرد. سیاست سال.”
معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به جدیت و انگیزه بالای و خستگی ناپذیری رئیس جمهور در پیگیری امور کشور و مردم، گفت: منافع و حل مشکلات مردم احساس مسئولیت می کنند.
حسینی با اشاره به دلایل مخالفت برخی افراد با اقدامات اصلاحی دولت در حوزه اقتصادی، گفت: عده ای از یک تصمیم اشتباه سود میلیاردی گرفتند و امروز با اقدامات مردم، منافع خود را در خطر می بینند. با رسانه هایی که دارند.” آنها جنجال ایجاد کردند. آنها منافع شخصی و واردات را به منافع عمومی ترجیح می دهند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: امروز با اقدامات دولت مردمی در حوزه سیاست خارجی و تحکیم روابط با کشورهای منطقه و همسایه و فعالیت در سازمان های منطقه ای، زمینه برای صادرات فراهم شده است. از بسیاری از محصولات تکنولوژیکی.” از تحریم های ظالمانه استفاده کرد.

حسینی با اشاره به اینکه دولت از انتقادات و پیشنهادات نخبگان و صاحب نظران استقبال می کند، گفت: امروز همه صاحب نظران و منتقدان به راحتی می توانند نظرات خود را با رئیس جمهور در میان بگذارند و دکتر رئیسی نیز به سخنان ایشان توجه دارد و مسئولان را برای بررسی معرفی می کند. و آن را بررسی کنید.
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت هیچ قصدی برای به حاشیه راندن مخالفان و تضییع فرصت کار و خدمت ندارد و در عوض بر ایجاد تحول و حل مشکلات مردم تمرکز کرده است.
حسینی با اشاره به اقدام دولت در امر مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها به نفع مردم، گفت: هیچ دولتی در سال اول و حتی در دوره اول دولت نخواست وارد این عرصه شود اما این دولت وارد شد. این میدان داوطلبانه برای تغییر وضعیت به نفع مردم است.” یارانه ها باید مستقیماً در اختیار مصرف کننده قرار گیرد و از سوی دیگر از قاچاق محصولات یارانه ای به کشورهای همسایه خودداری شود.
معاون رئیس جمهور گفت: زمانی که در مورد ارز ترجیحی تصمیم گیری شد، بسیاری از حامیان و اقتصاددانان بر اشتباه بودن آن تاکید کردند و خواستار خروج آن شدند، اما دولت وقت به آن توجهی نکرد، مصمم است و همینطور است. بدون شک امکان پذیر است.با روحیه اعتماد به نفس و “ما می توانیم” بر مشکلات غلبه کنیم.
حسینی خاطرنشان کرد: تا زمانی که ما قدمی در تولید محصولات و نیازهای کشور برنداریم، دیگران ما را تامین نمی کنند، همانطور که در حوزه واکسن کرونا تا زمانی که وارد حوزه واکسن نشدیم، حاضر به فروش آن نبودند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: خیلی ساده است که فکر کنیم اگر به غربی ها امتیاز بدهیم آنها هم کوتاهی می کنند. تجربه برجام نشان داد که با وجود همه محدودیت هایی که پذیرفتیم، طرف مقابل به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرد و از به رسمیت شناختن حقوق مردم ایران سرباز زد. بنابراین، ما باید به مذاکره ادامه دهیم و به افکار و توانایی های خود اعتماد کنیم.
حسینی همچنین توجه به تبیین جهاد را مهم دانست و گفت: اساتید و اساتید دانشگاه باید در کنار فعالیت های علمی و پژوهشی به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه تبیین جهاد نیز توجه داشته باشند. و در زمینه های تخصصی». خود را روشن کنید تا دشمنان و بدخواهان ملت ایران نتوانند دستاوردها و نقاط قوت نظام را خدشه دار کنند و افکار عمومی را با اقدامات اصلاحی و صحیح دولت ناامید کنند.

حسینی در این مراسم با اهدای لوح از روسای پژوهشکده ها و اعضای هیات علمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران قدردانی کرد.
معاون امور مجلس رئیس جمهور همچنین از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران بازدید کرد و در گفتگوی صمیمانه با فعالان این حوزه، در جریان دغدغه ها، مشکلات و پیشنهادات آنها قرار گرفت. فعالیت های خود را گسترش دهد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.