وزیر جهاد کشاورزی: ​​افزایش قیمت به دلیل حذف ارز ترجیحی با یارانه جبران می شود.

[ad_1]

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با حذف ارز ترجیحی و جایگزینی ارز نیمایی، افزایش قیمتی در برخی محصولات داریم که با یارانه جبران می شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خانه ملت، سید جواد ساداتی نژاد با حضور در جلسه امروز (سه شنبه 20 اردیبهشت) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، گفت: نمایندگان نگرانی ها و سوالات خود را در قالب سوال مطرح کردند.» به آنها پاسخ و توضیح داده شد، از جمله سوالات مطرح شده در زمینه نهاده های دامی.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه ها در زمینه تامین نهاده های دامی است، ادامه داد: نهاده های دامی با ارز 4200 تومانی وارد می شد و تامین این ارز همواره برای وزارت جهاد کشاورزی مشکل ایجاد کرده است. جهاد کشاورزی گاهی مشکلات خود را با کمبود نهاده ها در بازار نشان می داد و این مشکل در سال های گذشته نیز وجود داشت.

وی با تاکید بر اینکه یکی از موضوعات مطرح شده در حوزه مردمی شدن یارانه ها نصف شدن ارز واردات نهاده های دامی است زیرا می تواند رقابت خوبی را از نظر کیفیت و قیمت نهاده ها ایجاد کند، گفت: حوزه کشاورزی آسیب دیده است.

ساداتی نژاد گفت: در همه جای دنیا یارانه به بخش کشاورزی اختصاص می یابد و عمدتاً این یارانه ها به تولیدکنندگان، مصرف کنندگان و یا زنجیره تامین تعلق می گیرد. اگر سیاست‌های بد به بهترین نحو اجرا شوند، نمی‌توانند مؤثر واقع شوند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه بیشترین آسیب در حوزه ارز ترجیحی متوجه بخش کشاورزی بود، افزود: در حوزه کشاورزی رقابت، تامین مالی و سرمایه گذاری حذف شد زیرا تامین مالی به سمت واردات و استفاده از تغییر زمین بود. رشد کرد. بهترین بخش دموکراتیزه کردن مزایای یارانه ها، کشاورزی است، یارانه ها در سیاست جدید حذف نشد، بلکه از بخش کالایی به سمت مردم رفت و هدف و محبوبیت یافت.

وی با اشاره به اینکه در گذشته هرکس بیشتر مصرف می کرد از یارانه بهره بیشتری می برد، گفت: اکنون مصرف کننده یارانه ای مشخص می کند که چه کالایی را می خرد و کیفیت و سلامت محصولات را درک می کند.

ساداتی نژاد تاکید کرد: از شب گذشته پس از مذاکرات ریاست جمهوری وجوه به حساب دهک های ذینفع واریز شد و طبق برنامه ریزی های انجام شده و آزادسازی وجوه می توانند خرید خود را انجام دهند که با یارانه جبران می کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در زمینه توزیع هوشمند یارانه ها بحث و تشریح شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.