در خانه خبرنگار شهید فلسطینی چه می گذرد؟

[ad_1]

خانه روزنامه نگار شهید فلسطینی غمگین است و اعضای خانواده بیش از یک روز است که در غم و اندوه و گیجی به سر می برند.

به گزارش ایسنا، شیرین ابوعقله روزنامه نگار فلسطینی شبکه الجزیره هنگام پوشش خبری حمله رژیم صهیونیستی به شهر جنین در کرانه باختری رود اردن مورد هدف نیروهای اشغالگر قدس قرار گرفت و از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

ابوعاقله از سال 2000 به عنوان خبرنگار الجزیره در فلسطین اشغالی کار می کرد و یکی از روزنامه نگاران برجسته در موضوع فلسطین بود.

در خانه خبرنگار شهید فلسطینی چه می گذرد؟

مشاهده اطلاعات بیشتر:

انجمن خبرنگاران آسیایی قتل خبرنگار الجزیره در فلسطین را محکوم کرد.

به گزارش الجزیره، شیرین نزدیک به ربع قرن به عنوان روزنامه نگار در سرزمین های اشغالی فلسطین فعالیت می کرد و اکنون جای خالی او نه تنها در خانه، بلکه در تلویزیون الجزیره نیز احساس می شود.

فلفل نام سگی است که شیرین به عنوان حیوان خانگی بزرگ کرده است. حیوان زبان بسته بی قرار است و در میان چهره های اشک آلود اعضای خانواده و جمعیتی که برای تسلیت می آیند به دنبال صاحبش می گردد.

برادرزاده‌اش که در صحبت کردن در مورد تنها عمه‌اش مشکل دارد، با صدایی لرزان می‌گوید: «از بچگی نوشته‌های خاله‌ام را جست‌وجو می‌کردم و گزارش‌های او را که همیشه به نوشتن ختم می‌شد، می‌دیدم. جزیره قدس اشغالی
او همچنین می گوید که عمه اش در تمام تصمیماتش از جمله تصمیمش برای تحصیل در رسانه از او حمایت کرده است. اما همیشه به او یادآوری می‌کرد که روزنامه‌نگاری کار سختی است.

در خانه خبرنگار شهید فلسطینی چه می گذرد؟

برادرزاده نازنین ابوعقیل

برادرزاده یک روزنامه نگار فلسطینی می گوید: «وقتی بزرگ شدم متوجه شدم که عمه ام درست می گوید و روزنامه نگاری کار بسیار سختی است، بنابراین به تحصیل در رشته علوم سیاسی و سپس حقوق پرداختم. او تاکید می کند که تحقیقات درباره قتل عمه اش را پیگیری خواهد کرد.
او به یاد می آورد که چند روز پیش عمه مهربانش را دید و فکر نمی کرد این آخرین دیدارش باشد.

در مقابل خانه نازنین ابوعقیل، ده ها فلسطینی در سنین مختلف و با اعتقادات مذهبی مختلف تجمع کردند و چندین پرچم فلسطین در اطراف خانه به اهتزاز درآمدند.

دوستان و همسایگان خاطرات کودکی خود را با خبرنگار شهید فلسطینی تعریف می کنند.

در خانه خبرنگار شهید فلسطینی چه می گذرد؟

حضور مردم در مقابل نانوایی ابوعاقله

دوستانش می گویند شیرین ساکت ترین بچه محله بود. در تعلیم و تعلم کوشا بود و به حرفه خود عشق می ورزید. او الگوی همسالانش بود.

شخص دیگری درباره او می گوید: او تمام عمرش را صرف افشاگری رژیم اشغالگر کرد و امروز با شهادت شیرینش دوباره آن جنایات بر همگان آشکار شده است.

به گزارش الجزیره، تشییع پیکر نازنین ابوعقله نیز با آزار و اذیت و ممانعت رژیم صهیونیستی همراه بود.

علاوه بر این، تشکیلات خودگردان فلسطین برای حل موضوع شهادت این روزنامه نگار فلسطینی از طریق مذاکره با اشغالگران حاضر نشده است. آنها می خواهند قتل شیرین ابوعقلی را از طریق مقامات بین المللی پیگیری کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.