سفیر روسیه در ایران: احیای برجام هنوز ممکن است

[ad_1]

سفیر روسیه در ایران در مصاحبه ای گفت که هنوز امکان احیای توافق هسته ای ایران وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری تاس، لوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران در گفت وگو با روسیا 24 گفت: در این زمینه همیشه فرصت وجود دارد، اما ایرانی ها به درستی تاکید می کنند که به خطوط قرمز خود احترام گذاشته اند.

به گفته این دیپلمات، تبادلات بین تهران و واشنگتن با میانجیگری بروکسل همچنان ادامه دارد.

وی گفت: یکی از اصلی ترین مشکلاتی که بر سر راه اصرار ایران برای حذف نام سپاه از لیست تحریم ها قرار دارد، نه تنها خود سپاه بلکه برخی از یگان های آن است تا همه چیز به صورت جامع در نظر گرفته شود.

سفیر روسیه خاطرنشان کرد: هیچ دیداری در وین وجود ندارد. با این حال، تبادل پیام بین تهران و واشنگتن ادامه دارد. دولت بایدن تحت فشار زیادی است. نه تنها اپوزیسیون جمهوری خواه، بلکه تعداد بیشتری از دموکرات ها با احیای برجام مخالفت می کنند.

به گزارش ایسنا، مذاکرات وین که احیای توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌های ایران را آغاز کرد، در پی برخی تحولات اخیر بین‌المللی از جمله حمله روسیه به اوکراین و مناقشه تهران-واشنگتن در مورد برخی سوالات باقی‌مانده تا اطلاع ثانوی ادامه یافت. قطع شد

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران گفت: “هدف ما در این مذاکرات دستیابی به یک توافق قوی و پایدار است و طرف آمریکایی از ما می خواهد واقع بین باشیم. ما بر رفع تحریم ها در همه زمینه ها و ارائه تضمین های اقتصادی تاکید داریم.” نکاتی در دستور کار مذاکرات ما قرار دارد.

وی افزود: من فکر می کنم طرف آمریکایی به خوبی از خطوط قرمز ایران آگاه است و ما به مذاکره ادامه خواهیم داد و زمانی که به توافق رسیدیم، نماینده ما در مذاکرات وین مراحل نهایی توافق را تکمیل خواهد کرد.

انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین، قرار است در روزهای آینده با علی باقری کنی، نماینده ایران در مذاکرات وین در تهران دیدار و درباره «حل و فصل اختلافات باقی‌مانده» گفتگو کند. اطلاعیه مورا

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.