نقش انتخابات لبنان در سرنوشت سیاسی این کشور

[ad_1]

سفیر سابق کشورمان در لبنان با اعتقاد بر اینکه انتخابات لبنان می تواند برای آینده ای باثبات و آرام بسیار خوب باشد، گفت: انتخابات لبنان همواره بسیار مهم بوده و نقش تعیین کننده ای در سرنوشت سیاسی لبنان داشته است.

احمد دستمالچیان در گفت وگو با ایسنا، در ارزیابی خود از انتخابات پارلمانی لبنان اظهار کرد: دو مشکل بزرگ از دیرباز در لبنان وجود دارد که گریبانگیر این کشور شده است، نخست تنوع گروه ها و طوایف لبنانی است که این موضوع را پیچیده کرده است. روابط و زندگی مردم.” موضوع دیگر دخالت کشورهای خارجی در لبنان است، در واقع قبایلی وجود دارند که هر کدام وابسته به کشور خاصی هستند، به همین دلیل لبنان همیشه شاهد دخالت بیگانگانی مانند فرانسه و عربستان بوده است.

وی گفت: پیمان استعماری که امروز نوشته شد ساختار سیاسی لبنان را تشکیل می دهد. لبنان همیشه در معرض مداخلات خارجی بود، از سوی دیگر، به دلیل پیمان استعماری فرانسه و مداخلات آن، لبنان نتوانست از عهده این کار برآید و همیشه خدمات لازم را نداشت.

دیپلمات سابق کشورمان خاطرنشان کرد: بر اساس آنچه فرانسه در حوزه تقسیم قوا به دنبال آن بود، این امر به ناهنجاری در لبنان منجر شد که هیچ گاه دولت ها پاسخگو نبودند و پاسخگو نبودند.

دستمالچیان افزود: انتخابات لبنان که بر اساس نظام پارلمانی برگزار می شود، همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نقش تعیین کننده ای در سرنوشت سیاسی لبنان داشته و در نتیجه بیشتر نگاه ها در لبنان به سمتی است که انتخابات به پارلمان برود. ”

او گفت: «امروز مردم می بینند که چه کسانی به آنها خدمت می کنند و چه کسانی مورد استثمار سیاسی قرار می گیرند. ائتلاف حزب الله و مقاومت مانند دفعه قبل رای خوبی به دست خواهند آورد. یکی از دلایل آن این است که مقاومت همیشه در خدمت مردم است و اقدام بسیار خطرناک و خطرناک اخیر سید حسن نصرالله برای رساندن سوخت به لبنان. این یک حرکت شجاعانه بود که مردم را خوشحال کرد و انتظار می رود انتخابات پرشور باشد.

سفیر سابق کشورمان در لبنان با تاکید بر اینکه نتایج انتخابات به نفع ائتلاف حزب الله خواهد بود، گفت: عربستان با مداخلات گسترده خود سعد حریری را از میدان رقابت خارج کرده و اکنون آینده ائتلافی شکننده است. که معمولاً به ائتلاف مقاومت نزدیک بودند، شانس زیادی برای پیروزی در انتخابات دارند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نتایج انتخابات لبنان بر تحولات منطقه ای نیز تأثیر می گذارد؟ وی گفت: آنچه در لبنان می گذرد همیشه نتیجه اتفاقاتی است که در منطقه رخ می دهد، به عبارت دیگر اگر در لبنان جنگی رخ دهد باید درگیری یا گفتمان جنگ در منطقه وجود داشته باشد.

دیپلمات سابق کشورمان تصریح کرد: با توجه به مجموعه فرآیندهایی که در منطقه در حال وقوع است و منطقه از وضعیت جنگ و خشونت رها شده است، عربستان و یمن توافقنامه آتش بس امضا کردند که احتمالاً لبنان را دچار بحران کرد. پایه.” منجر به صلح و آرامش شود.

دستمالچیان در پایان گفت: معتقدم این انتخابات می تواند برای آینده ای با ثبات و آرام بسیار خوب باشد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.