سخنگوی دولت از نمایشگاه کتاب بازدید کرد

[ad_1]

علی بهادری جهرمی از سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران بازدید کرد.

به گزارش ایسنا، سخنگوی دولت روز شنبه (25 اردیبهشت 1401) از نمایشگاه کتاب تهران بازدید کرد و از انتشارات متعددی از جمله: دارخوین، انتشارات شهید کاظمی، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، سوره مهر و … بازدید کرد.

بهادری جهرمی در انتشارات مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) به کتاب «چهل حدیث» توجه ویژه کرد و گفت: ای کاش می توانستیم هزارمین راه را که امام در «چهل حدیث» ذکر کرده اند، طی کنیم.

وی همچنین از غرفه سوره مهر بازدید کرد و مجموعه اشعار جدید فاضل نظری را دنبال کرد و گفت که تمام آثار این شاعر را می خوانم.

سخنگوی دولت از نمایشگاه کتاب بازدید کرد

سخنگوی دولت همچنین در جمع خبرنگاران گفت: الحمدالله پس از دو سال وقفه، امسال مجدداً نمایشگاه کتاب به صورت حضوری برگزار شد و نویسندگان و جامعه کتاب به‌ویژه جامعه دانشگاهی را برای دیدار دوباره در اینجا دعوت کرد. الان داشتم می گفتم ای کاش وقت بیشتری داشتم و بیشتر در کابین می ماندم. دوست ندارید خیلی زود آن کابین ها را ترک کنید.

وی افزود: علاوه بر برگزاری جلسه حضوری، برنامه بسیار خوبی از سوی وزارت ارشاد این بود که فضای نمایشگاه مجازی که دو سال است تعطیل نشده باشد، زیرا این منطقه با همخوانی بیشتری دارد. توسعه عدالت در دسترسی به کتاب». با فعال نگه داشتن این نمایشگاه مجازی به توزیع کاربردی تری دسترسی به کتاب کمک می کنیم تا همه بتوانند از آن بهره مند شوند.

علی بهادری جهرمی بخش مجازی این مراسم را مایه امید دانست و گفت: پیش از این نیز شاهد همین ابتکار وزیر ارشاد در حوزه جشنواره فجر بوده ایم که در راستای شعار تحقق عدالت و قابل تقدیر است. کار کن.”

وی گفت: انشاالله این علاقه ها به افزایش سرانه مطالعه ما در کشور کمک می کند. تا زمانی که کتابی را نخوانیم که به عموم مردم آرامش دهد، همه کمک کنیم تا بیشتر به سمت کتابی که یار و معلم قدیمی همه ماست قدم برداریم.

بهادری جهرمی همچنین با اشاره به برنامه های دولت برای صنعت نشر خاطرنشان کرد: در همه حوزه هایی که اشاره کردم برنامه های متنوعی وجود دارد. از جمله: برگزاری نمایشگاه حضوری و مجازی، اعطای یارانه و …. هفته گذشته جلسه ای با معاون اول رئیس جمهور برای حل موضوع کاغذ برگزار شد. دولت علاوه بر حمایت از تخصیص ارز یارانه ای برای کتاب، حمایت و سرمایه گذاری جدی در حوزه کاغذسازی و حمایت های مشابه در حوزه مؤلف، کتابخوانی و … داشته است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.